Skandal! Wojsko Polskie na ukraińskiej defiladzie sławiącej OUN-UPA

Dzień Niepodległości Ukrainy/ fot. screen
15

24 sierpnia 1991 r. Ukraina proklamowała Akt Niepodległości. Polska była pierwszym krajem na świecie, który uznał niepodległość Ukrainy. Stało się to 2 grudnia 1991 r. W dzisiejszych obchodach Dnia Niepodległości Ukrainy wziął udział poczet sztandarowy Wojska Polskiego oraz poczet wspólnej brygady litewsko-polsko-ukraińskiej LITPOLUKRBRIG. Polskie władze reprezentował podsekretarz stanu w MON Marek Łapiński.

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko rozpoczął swoje przemówienie słowami zaczerpniętymi z hymnu Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów: „Urodziliśmy się w ważnym czasie”. Poroszenko oświadczył, że „są to słowa Marszu Nowej Armii, który dziś po raz pierwszy zabrzmi na paradzie wojskowej i symbolizuje nierozerwalny związek między różnymi pokoleniami walczącymi o niepodległość ojczyzny”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Minister obrony Stepan Półtorak oficjalnie przywitał żołnierzy słowami „Sława Ukrainie”, a oni odpowiedzieli „Herojam Sława”. Pozdrowienie „Sława Ukrainie” z odpowiedzią „Herojam sława” to organizacyjne przywitanie członków OUN-UPA w czasie II wojny światowej. Tym pozdrowieniem witali się sprawcy ludobójstwa Polaków na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej!

Źródło informacji i cytatów: tvn24.pl

Komentarz do tego wydarzenia znajdziecie w poniższym felietonie Krzysztofa Żabierka.

K. Żabierek: „Strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić.” Założenia i rzeczywistość

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. piotr p mówi

  „Sława Ukrainie” to imię szatana a odpowiedż „Herojam Sława” oznacza jego wyznawcom.

 2. Bolo mówi

  Czy jeszcze Polska bedzie Polska bez zydostwa mordercow i bandytow…..itd?

  1. nicku mówi

   Skąd tu tyle szmalcowników? O banderowskiej swołoczy mowa, a spod stołu słychać ujadanie na starozakonnych.

 3. michu mówi

  Być może armia ukraińska będzie potrzebna, żeby pomóc spacyfikować niewolników polskich oligarchów. Oligarchowie strefy buforowej to sojusznicy ;).

 4. ZbulwersowanyL mówi

  Skundleni jak pieski przy aportach. Łapiński nie powinien być wpuszczony z powrotem do Polski ani do Unii europejskiej podobnie jak to było z tą Żydowką ukraińską.

 5. Jacek NH mówi

  Bez przesady. Najpierw Ukraińscy mordercy dwustu tysięcy Polek i Polaków na Wołyniu i we wschodniej Małopolsce, muszą rozliczyć się z przeszłością. Na Wołyniu podjęto decyzję, że cała polska ludność ma być wymordowana. To była decyzja odgórna, polityczna. OUN zakładała, że 1,5 mln Polaków ma zostać usuniętych z Wołynia i Galicji Wschodniej, Lubelszczyzny i Podkarpacia. I udało jej się zrealizować ten plan aż w 30 procentach

 6. Jacek NH mówi

  Za to Ukraińcy płacą nam w barterze ostrzelaniem konsulatu RP w Łucku, podpaleniemi polskiej szkoły w Mościskach, wysadzeniem pomnika Polaków zamordowanych we wsi Huta Pieniacka. malowaniem antypolskich napisów i znaków swastyki na ścianie domu w Kijowie, gdzie był odsłonięty mural przedstawiający św. Jana Pawła II, a teraz spaleniem polskiej flagi

 7. Jacek NH mówi

  Rządy PO-PSl oraz PIS przyjęły do Polski ponad dwa miliony Ukraińców. Z Ukraińcami w Polsce są coraz większe kłopoty. Jeżeli rząd nie zrobi z nimi porządku, to zrobią to sami Polacy Zakaz wjazdu do Polski dla wszystkich Ukraińców i deportacja wszystkich Ukraińców przebywających w Polsce. Natychmiast!

  1. ZbulwersowanyL mówi

   Razem z Żydami.

  2. Goj mówi

   Od żydów bym zaczął.

 8. Ania mówi

  Po Żydach ruskich, po Żydach niemieckich teraz rządzą Żydzi ukraińscy i izraelscy, więc równo czapkuja.

 9. jacek mówi

  szmaciarze z PIS to zorganizowali, nikt inny, to oni upadlają nasz kraj !

 10. Hammurabi mówi

  Jeszcze nie tak dawno przez Polskę przeszła fala oburzenia, gdy uchodźcy w Polsce, mieli dostawać na jedną rodzinę zasiłek w wysokości 2,500 euro, podczas kiedy obecnie najniższa emerytura w Polsce wynosi około 1029,80 zł brutto. „W 2016 roku wystawiono dokładnie 782 000 oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi” – Pisze portal „Na Wschód”. Nie mają na to wpływu uproszczone procedury rejestracji pracowników, tania siła robocza, ale ogromna dotacja: „Program pomocowy zakłada dotację w wysokości od 800 złotych do jego miesięcznego wynagrodzenia. Nie ma co ukrywać, że dla polskiego przedsiębiorcy to ogromne wsparcie i zachęta do zatrudniania właśnie Ukraińców” pisze portal „Na Wschód”. Ci, którzy mają zalegalizowany pobyt, będzie przysługiwać dotacja na dziecko w wysokości 500+, emerytury i zasiłki. Dziwne, że na polskich stronach internetowych uczelni wyższych są odnośniki z cyrylicą. Polscy studenci oburzają się, że język wykładowców jest prymitywny, aby był łatwiej zrozumiały dla ukraińskich imigrantów, którzy wypełniają całe wydziały, m.in. opolskich uczelni. Czy Wielkiej Brytanii, wykłady odbywały się uproszczonym angielskim, albo wręcz po polsku? Studenci z Ukrainy już teraz stanowią najliczniejszą grupę obcokrajowców studiujących w Polsce (42 proc.). W roku akademickim 2013/2014 w naszym kraju studiowało 15 tys. obywateli Ukrainy, 4 tys. z nich już teraz otrzymuje różnego rodzaju dofinansowanie (zwolnienia z opłat i stypendia). Rzeszów chciał nawet podarować im darmową komunikację. Jak widać polski rząd jak to zawsze robili jego poprzednicy jest niczym „wsiowy głupek” chcący pokazać innym, że „dajemy radę”. Subwencje, darmowe studia, stypendia, zasiłki pomocowe, mieszkaniowe, wychowawcze dla Ukraińców, emerytury, muzea, granty finansowe dla Żydów, wiatraki od Niemców, głaskanie z włosem Litwinów, potajemne przyjmowanie migrantów których już nie sposób ukryć bi stadami widoczni są na ulicach polskich miast. Rząd „więcej robi” niż nam mówi. Dlaczego? Ano dlatego, że mu na to pozwalamy. Dlaczego robimy zakupy, jemy i ubieramy się w sklepach i restauracjach zatrudniających Ukraińców? Nie widzimy? Dlaczego pozwalamy na to, by obsługiwano nas na migi, bo często zdarza się, że ekspedientka, parkingowa, czy kelnerka po Polsku potrafi jedynie „dzień dobry”, a i to z trudem. Czemu pozwalamy na niszczenie resztek polskiego potencjału przemysłowego (węgiel) Wiecie dlaczego? Bo jesteśmy tak poróżnieni, tak otumanieni nachalną propagandą, że wyśmiewamy tych, którzy mówią nam prawdę. Jesteśmy tak sobie obcy, że pozwalamy na własnych oczach gnoić we własnym kraju podobnych nam. Wybory. Chyba już wiecie, że żadna, absolutnie ŻADNA z istniejących obecnie partii, nie jest taką, jaką się nam pokazuje. To powinno wszystkim dać do myślenia…

 11. jan mówi

  Skundlony PIS popełnia błędy te same błędy co stara Europa ściągając obcych kulturowo emigrantów dla chwilowej korzyści gospodarczej, którzy w następnych pokoleniach siedzą na socjalu i demolują, podpalają i terroryzują społeczeństwa.
  Niby przyjeżdżają do pracy a ich dzieci podpalają Europę.
  Podobnie jest z Ukraińcami i Żydami, których PIS osiedla w Polsce, dając im mandat wyborczy do ręki. Wraca całe zło powodowane mniejszościami z czasów II RP. Dodatkowo ubogacone innymi nacjami wrogimi Polsce.
  Pomimo zapewnień wyborczych PIS tworzy tęczowy tygiel obcych w Polsce.
  Krótkowzroczność PIS dla chwilowego zysku, czy raczej wysublimowane wyrafinowanie?

 12. Czesław mówi

  Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski złożył zawiadomienie do prokuratury ws. wypowiedzi w Sahryniu szefa Towarzystwa Ukraińskiego w Lublinie, Grzegorza Kuprianowicza
  IPN nie dopatrzył się w wypowiedzi szefa Towarzystwa Ukraińskiego znamion negowania zbrodni ukraińskich nacjonalistów, choć przyznał, że wypowiedzi Grzegorza Kuprianowicza podczas uroczystości w Sahryniu relatywizowały ludobójstwo na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Podstawą doniesienia była nowa ustawa o IPN i zapisy o penalizacji kłamstwa wołyńskiego.
  Ale jak chodzi o Żydów to IPN zaraz się uaktywnia, bo w tej grze chodzi o Auschwitz a więc Żydów
  Ukraińska firma Aliens Games tworzy skandaliczną grę, w której gracz będzie mógł wcielić się w nazistę zabijającego więźniów obozu Auschwitz-Birkenau.
  W związku z opublikowaniem na kanale YouTube animacji promującej grę komputerową znieważającą swoimi obrazami i treściami dobre imię oraz godność Narodu Polskiego i Rzeczypospolitej Polskiej, Prezes IPN złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstw – czytamy w komunikacie opublikowanym przez Instytut Pamięci Narodowej

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.