SKANDAL! Ukraina: przez Kijów maszerowali Banderowcy w 111 rocznicę urodzin zbrodniarza

marsz ku czci Stepana Bandery/ fot. Twitter
8

Koło 1000 osób uczestniczyło w środowym marszu z okazji 111 rocznicy urodzin Stepana Bandery – podaje PAP. Ukraińcy nie zmieniają swojego podejścia do historii, wciąż oddając cześć zbrodniarzowi. Za organizację akcji odpowiada „nacjonalistyczna” partia Swoboda.

Pochód ruszył spod pomnika wieszcza Szewczenki. „Nasza ziemia – nasi bohaterowie!” – skandował tłum. Podczas przemarszu nie doszło ponoć do żadnych incydentów. Na początku grudnia sąd zadecydował o nadaniu dwóm ulicom w Kijowie imion działaczy Bandery i Romana Szuchewycza. Podległa Banderze Ukraińska Powstańcza Armia (UPA) odpowiada za mord na Polakach na Wołyniu i w Galicji Wschodniej w latach 1943 1944. Szuchewycz był dowódcą UPA od roku 1943. Do 1945 dokonała czystek na około 100 tysiącach Polaków.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mimo oficjalnej walki z komunizmem i nazizmem, na Ukrainie zbrodniarze wojenni wciąż noszą miano bohaterów. Pomimo bestialskiego okrucieństwa akcji, którą należy wprost nazywać ludobójstwem, Ukraińcy nie chcą dopuszczać do siebie prawdy. Ich „narodowi bohaterowie” są, niestety, ordynarnymi mordercami najgorszego sortu.

Źródło informacji: pantarhei24.com

Przeczytaj również:

[WIDEO] Europa: kulturowo ubogacony Sylwester! Płoną samochody we Francji, Belgii i Szwecji!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  Nie pierwszy i nie ostatni to taki akt oddawania czci pospolitym zbrodniarzom przez Ukraińców. Niestety, to nasza wina. Po pierwszych takich próbach granica pomiędzy Polską a Ukrainą powinna zostać zamknięta. Dokumenty i świadectwa udowadniające tą straszliwą zbrodnię powinny wraz z pozwem wylądować we właściwym sądzie wraz z tymi, którzy z maniakalną wręcz pasją pomagają ostrzyć siekiery naszym śmiertelnym wrogom.
  Czy dowiemy się kiedyś, ile (i pod czyje dyktando) tak naprawdę nasz kraj pod rządami skorumpowanych polityków wpompował w to coś, co właśnie udowadnia nam czym jest w rzeczywistości?
  A może musi dojść do krwawych starć pomiędzy Polakami a panoszącymi się w Polsce potomkami rezunów spod znaku wideł, by ktoś zrozumiał, że przeklęci na pokolenia przez konające w straszliwych męczarniach ofiary, sadystyczni mordercy powinni w końcu poczuć jarzmo klątw?

 2. robert mówi

  1-Ukraina – Nowy szef ukraińskiego IPN uważa, że na Wołyniu nie było ludobójstwa… 2-Sodomita Bandera – bohater narodowy Ukrainy. | wolna-polska.pl

 3. Punk Tadeusz mówi

  Na Ukrainie przychodzi do klasy nowy nauczyciel. – Nazywam się Arsienij Pietrowycz, jestem banderowcem. Dzieci, po kolei przedstawiajcie się tak samo jak ja. – Nazywam się Dmytro, jestem banderowcem. – Nazywam się Olga, jestem banderówką. – Nazywam się Roman, jestem banderowcem. – Nazywam się Wowoczka, jestem separatystą. – Wowoczka, dlaczego jesteś separatystą !?! – Moja mama jest separatystką, mój tata jest separatystą, moi przyjaciele są separatystami, więc ja także jestem separatystą. – Wowoczka, a jeśliby twoja mama była by prostytutką, twój tata – pedofilem, siostra – dziwką, brat – ćpunem a przyjaciele – pedałami, to kim byś był wtedy ? – Właśnie wtedy był bym banderowcem🙂

  1. Polski Patriota mówi

   Stare, ale dobre. Może jak nie mamy innej możliwości to walczmy z banderowcami śmiechem i szyderą, jak Polacy z Niemcami w czasie II WŚ ( przykład – film „Zakazane piosenki”)

 4. Tomasz.K mówi

  No proszę a nasze umiłowani przywódcy, wspierają grandami takie ukraińskie pismo (nasze słowo) za Polskie Pieniądze podatników są wydawane gazetki pierudyki glorygikującce banderowskich śiepaczy ludobójców Polaków którzy to podważają granicę państwa Polskiego! I mają urojone roszczenia do ziem Polskich jak Chełmszczyzna, Przemyśl Podkarpacie! Czy to nie są Paronoje do kwadratu!

 5. jaki tlum? mówi

  tysiac wykolejencow, ot co…

 6. Arkady mówi

  Ukraina urodzi tylu Polaków, ilu wytrąciła. Wtedy morze (może) ludzkie się uspokoi

  1. Arkady mówi

   „wytraciła” zamiast „wytrąciła” (błąd autouzupełniania)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.