SKANDAL! Rosyjskie MSZ o uchwale polskiego Sejmu: ideologia jak w czasach inkwizycji! Dalszy ciąg przerzucania winy za II wojnę światową!

Fot. Twitter
8

Maria Zacharowa, rzecznik rosyjskiego MSZ uznała uchwałę polskiego Sejmu dotyczącą wypowiedzi władz Rosji o szerzenie ideologii niezgodnej z faktami. Sejm RP powołał uchwałę potępiającą niezgodną z faktami historycznymi kremlowską wypowiedź na temat II wojny światowej. Fakt ten nie spodobał się, rzecz jasna, Rosji.

„Powstaje wrażenie, że – jak w czasach inkwizycji – nauka została przez polski Sejm ogłoszona herezją, a zwolenników faktów historycznych Sejm oskarżył o czary. Właśnie tak ideologia zwycięża nad prawdą” – napisała pani rzecznik rosyjskiego MSZ na swoim Facebooku.  Zacharowa powołała się nawet na Norymbergę, twierdząc, iż to tam „prawda została utrwalona przez trybunał”. „Jeśli polski Sejm wątpi w jego decyzje, to trzeba to zadeklarować. Istnieje kwalifikacja dla tego rodzaju podejścia: jest to rewizja rezultatów II wojny światowej” – orzekła.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Oburzenie rzeczniczki wywołała czwartkowa uchwała Sejmu, w której potępił „prowokacyjne i niezgodne z prawdą wypowiedzi przedstawicieli najwyższych władz Federacji Rosyjskiej próbujących obciążać Polskę odpowiedzialnością za wybuch II wojny światowej”. Sejm przypomniał w niej również o niepodważalnym fakcie zawarcia „haniebnego paktu Ribbetop-Mołotow” 23 sierpnia 1939 roku. Pierwszymi ofiarami obu totalitarnych systemów była Polska wraz z państwami Europy Środkowo-Wschodniej.

„Nie kwestionuje się, że narody Związku Sowieckiego poniosły ofiary w walce z III Rzeszą, niestety nie przyniosło to państwom Europy Środkowo-Wschodniej niepodległości i suwerenności, a ich mieszkańcom – poszanowania praw człowieka” – głosi dokument.

Nie jest niczym dziwnym, iż Rosja zakłamuje swoją historię. Polacy doskonale pamiętają Katyń, jak i zbrodnie dokonywane przez „wyzwolicieli” z Armii Czerwonej. Tym bardziej szokujący dla każdego prawego człowieka jest fakt obarczania winą największych ofiar wojny.  Mimo wszystko, bezczelność strony rosyjskiej zaskakuje nawet po latach.

Źródło informacji: PAP

Przeczytaj również:

Sejm RP potępił rosyjskie kłamstwa na temat przyczyn wybuchu II wojny światowej

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. karol mówi

  Australia chce wydania Izraelki. 74 napaści seksualne dyrektorki szkoły.

  1. Robert B. mówi

   Nie obawiasz się zarzutu zaprzeczania hioliokhałstooooowi? Jak to? Chcieć wyciągać konsekwencje wobec jakiegoś holokaustycznego patentowanego niewiniątka?

 2. Robert B. mówi

  Proponuję w związku z tym obchodzić „światowy dzień pamięci o holokauście” nie co rok, tylko co miesiąc, a najlepiej codziennie…

 3. anonim mówi

  Szkoda, że pisiory i reszta z bandy czworga nie są tak twardzi na bezczelne słowa środowisk żydowskich i władz państwa Izrael. Durnie ujadają na Rosję, choć intrygantami tych słów byli i są żydzi. To ta sama sztuczka żydów, jak z tym spędem w Warszawie przeciwko Iranowi.

  1. sulka mówi

   chyba o to tym kłamcom chodzi, żebyśmy twardo odpowiadali.

 4. Sofii mówi

  Plemie zmijowe tak wlasnie robi..skloci wszystkich ze wszystkimi aby w konsekwencji uzyskac jak najwiecej dla siebie

 5. Krzysztof mówi

  Pani ministerr od ruskich spraw zagranicznych , Norymberga była miejscem sądu dla zbrodniarzy hitlerowskich niemiec . Was zbrodniarzy ruskich wówczas powinien sądzić odrębny sąd , ale jak wszyscy wiedzą było to wtedy niemożliwe z powodów oczywistych. Natomiast historia może to zrobić uczciwie i bez jakichkolwiek uprzedzeń. Tak, wy rosjanie w latach 1939-1945 i pózniej byliście zbrodniarzami i tego nie da się wymazać z pamięci ludzi , którzy cierpieli przez was jak i z pamięci Polaków uczestników tych wydarzeń . Niech więc pani nie plecie takich idiotyzmów na przyszłość . My Polacy wiemy jak było !

 6. Hammurabi mówi

  To, co się teraz dzieje, to wynik wieloletniej pracy pokoleń ludzi, którym od dziecka wmawia się, że są „wybrani”, „nadzwyczajni” i reszta ludzkości to mierzwa godna istnienia wyłącznie w przypadku przydatności dla „wybranych”. Paradoksalnie nie posiadają oni żadnych wyjątkowych przymiotów. Są tak samo narażeni na ludzkie słabości, jednak górują nad każdą inną nacją umiejętnością współpracy ponad różnicami.
  Popatrzmy na to, co się teraz dzieje ich oczami. Co zobaczymy? Zobaczymy naród którego liczebność to około 38 milionów ludzi, jednak Żydzi zaraz by powiedzieli, że nie, bo na emigracji żyją dalsze polskie dusze i jest nas około 60 milionów. Bagatela…
  Według tych danych obecnie na świecie żyje 14.2 miliona osób o narodowości żydowskiej, a wraz z osobami będącymi w połowie narodowości żydowskiej lub przyznających się do niej liczba ta wzrasta do 16 mln.
  Te 16 milionów trzęsie światem niczym gruszą, by zbierać jej owoce.
  Popatrzmy teraz choćby tylko na nasz kraj.
  Co zobaczymy? Zobaczymy kłębiące się tłumy ujadających wściekle na siebie jednostek – nawet tu, na tym portalu!
  Zobaczymy sejm w którym zasiadają osobnicy. Osobnicy, nie Polacy. Osobnicy jeżdżący za granice i jawnie współpracujący w wrogimi ich wyborcom siłami. A Żydzi? Czy którykolwiek z nich odważyłby się na coś takiego? Zobaczymy sądy, ferujące wyroki budzące uzasadnione podejrzenia o ich poczytalność, sądy które gotowe są polskich patriotów skazywać na najsurowsze wyroki, będąc jednocześnie wręcz prowokacyjnie pobłażliwe dla kreatur robiących sobie z plucia na kraj – którego godło wisi w salach sądowych – źródło zysku. Sądy przekazujące nieruchomości na podstawie świstków i ustnych „świadectw” A Żydzi? Czy ktoś słyszał o czymś takim w Izraelu?
  Przykładów takich można by przytaczać dziesiątkami!
  Wracając jeszcze do tych prawie 20 milionów Polaków mieszkających poza granicami…
  W samych Stanach żyje około 10 milionów Polaków. Żydów 5,7 miliona i co? Co by się stało, gdyby jak zawsze poróżnieni, obojętni i spolegliwi Polacy zaczęli w tak ważnej sprawie jak dobro ojczyzny mówić wspólnym głosem, gdyby pojęli jaką stanowią siłę i to nie tylko wyborczą, choć to akurat powinni pojąć po umizgach do Polonii ze strony kandydata na prezydenta USA w 2016 roku…
  I jak tu się dziwić, że rosyjscy Żydzi potrafili się dogadać z Izraelem i robią z historii farsę? W świat pójdą słowa tak dobrane i tak użyte, że świat łykający każdą żydowską bzdurę po ich połknięciu zawoła wielkim głosem, że Polska ma obowiązek spełnić żydowskie żądania.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.