Skandal! Rada Warszawy przyjęła petycję ws. zmiany nazwy Ronda Dmowskiego na Rondo Praw Kobiet

rondo im. Romana Dmowskiego/ fot. Wikipedia
10

W czwartek (9.12.2021) Rada Warszawy przyjęła petycję w sprawie zmiany nazwy Ronda Dmowskiego na Rondo Praw Kobiet. Za jej przyjęciem było 34 radnych z Koalicji Obywatelskiej, 19 było przeciw (wszyscy radni z Prawa i Sprawiedliwości, jeden radny z KO oraz niezależna radna Monika Jaruzelska). Pięciu radnych wstrzymało się od głosu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wiceprzewodniczący rady Sławomir Potapowicz poinformował, że przyjęcie petycji nie oznacza automatycznej zmiany nazwy ronda. – Będzie to oznaczało tylko tyle, że w jakimś bliżej nieokreślonym czasie powinna zająć się projektem uchwały lub jakimiś działaniami zmierzającymi do zmiany nazwy ronda Dmowskiego na rondo Praw Kobiet. Przyjęcie tej petycji nie oznacza automatycznie, że nazwa ronda zostanie zmieniona, ani nie wskazuje Radzie konkretnych terminów na podjęcie działań zmierzających do zmiany nazwy. Oznacza to, że Rada Warszawy chce dalej procedować nad treściami w niej zawartymi – powiedział przed głosowaniem.

Głosowanie radnych z Koalicji Obywatelskiej, chociaż skandaliczne, nikogo nie powinno dziwić. Roman Dmowski chciał silnej, niepodległej i suwerennej Polski. Koalicja Obywatelska dąży do przerobienia Polski na Generalną Gubernię 2.0. Dmowski był Polakiem i „miał obowiązki polskie”. Radni Koalicji Obywatelskiej to tzw. Europejczycy, dla których „polskość to nienormalność”. Nic dziwnego, że Dmowski ich uwiera i chcą go wyrugować z historii i przestrzeni publicznej.

28 czerwca 1919 w sali zwierciadlanej Wersalu Roman Dmowski wraz z Ignacym Paderewskim podpisali traktat przywracający formalnie Polskę na mapę Europy. Dziś radni Koalicji Obywatelskiej głosują przeciw Dmowskiemu, który jest jednym z ojców polskiej niepodległości. To jest wręcz symbol ich zajadłej antypolskości, której dali wyraz w tym głosowaniu.

Źródło informacji i cytatu: rp.pl, Twitter/Cezary Andrzej Jurkiewicz

Zobacz też:

Katarzyna TS: 154. rocznica urodzin Romana Dmowskiego. Dlaczego postępactwo tak bardzo go nienawidzi?

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. AS mówi

  Zwróćcie uwagę, że Polak Dmowski kością im w gardle stał i stoi, inaczej jest z Józefem Piłsudskim, Janem Pawłem II, Tadeuszem Kościuszko, księciem Józefem Poniatowskim, Napoleonem Bonaparte, J. Washingtonem, i długo by wymieniał. Czemu Roman Dmowski, Tadeusz Jordan Rozwadowski i wielu innych musi być zapomniana??? A czemu to wcześniej wymieniona grupa będzie wspominana, czczona i o nich będą uczyć się w szkołach on-line. Czym jest wspólny mianownik grupy szerzej wymienionej, a jaki jest mianownik tych dwóch???
  Proszę odpowiedzcie, jeśli wiedzy starczy, a też i odwagi.

 2. Antyhazar mówi

  A może Trzaśnięty nazwać to Rondo „Rondem chazarskiej dziczy” skąd pochodzisz belzebubie soroszowaty ?

 3. Antyhazar mówi

  Bo ci których wymieniłeś na początku maja połażenie hazarskie, łącznie z żydem Wojtyłą, którego mame nazywało się Katz z rodu Scholtzów – litwaczka hazatrka.

 4. anonim mówi

  Parchy i ich pozyteczi idioci nienawidza R.Dmowskiego za to, ze zauwazal destrukcyjna role zydow w Polsce na przestrzeni wiekow, dostrzegal ich role w utracie niepodleglosci, zdrady i knucie spiskow z wrogami. Dodatkowo byl zdecydowanym przeciwnikiem utworzenia tzw. judeopoloni.

 5. Jacenty mówi

  Chazarstwo mściwe, pamięta Dmowskiemu, że zapobiegł powstaniu Judeopolonii. Ciekawe, że najchętniej swoje podłe sprawki chcą załatwić cudzymi rękami. Teraz znaleźli sobie głupie baby.

 6. Tolek mówi

  Spokojnie, za parę lat w ogóle tego ronda nie będzie tylko zwykłe skrzyżowanie.

 7. swojmil mówi

  Są ustawy rad szabesgojów, i jest prawo żywe jak słowo żywe, w tym płonące pomniki abominacji, zerwane tabliczki z nazwami folksdojczów. Nie pierwszyzna.
  Ale, że te sorosowe kurwieludki, zrobione za nasza pieniądze z afery FOZZ, tak otwarcie dążą do destabilizacji w stolicy, to już sprawa dla podziemnego państwa polskiego, które powinno zacząć wydawać wyroki na te przybłędy w zawieszeniu (oczywiście do czasu wojny zbrojnej) a póki co je jedynie publikować.

  Chociaż to taka zabawa. Wojna na wyniszczenie już trwa i zabiera 400 tysięcy Polaków rocznie, są tylko jakieś wahania miedzy alternatywami. Śmierć szkodników przyczyniających się do śmierci setek tysięcy Polaków, już jest opłacona. Trzeba ich tylko znaleźć, i „wygniatać zanim złożą jaja”.
  Państwa ościenne (oraz umówmy się pasożytnicze organizacje nie pasujące do tego świata), doszły do wniosku, że po co mają depopulować swoje kraje i kraje stwowarzyszone w jakimiś Greada agreement, jak można depopulować sąsiadów.
  Niemcy trują nas żywnością zaprawianą chemią, gorszymi jakościowo produktami spożywczymi i gospodarskimi dla podludzi 2. sortu ze wschodu UE, żydy trują wodę pod swoją sprzedaż szczypawek, amerykanie spryskują chemtrailami z przeróżnym badziewiem z ich 400 laboratoriów biologiczno- wojskowych z których społeczeństwo jest świadome tylko SARS i HIV, ruskie podtruły nas Czarnobylem do stanu epidemii tarczycowo-sercowej, a do tego podziemne „naświetlają komórkami”, dudnią falą elektryczną metodą ziemnego radia, używają broni elektrycznej do nokautowania i pobierania materiału genetycznego tuż przed plandemią, itd.
  Ta wojna już trwa. Tylko my tego jeszcze nie wiemy, żyjąc w powtórkach pseudo-czasu elektromagnetycznego i tworząc koncepty tylko na podstawie zdarzeń, które tym razem przeszliśmy, a które nam się zdażają cyklicznie w pseudo-czasie, zaś oni-oprawcy „nasi badacze” to widzą, bo mają systemy rejestracji czasu, rynek zdarzeń, nie że jakiś tam rynek wyborów wygranych pirackiej republiki. No porobiły zaległości te leśne dziadki oddając cały wiek ZSRR i amerykanom.

 8. alojz mówi

  Toż to seksizm w czystej postaci. A co z prawami pozostałych 68 płci??? ***** czaskoskiego i jego terfy!!!

 9. AS mówi

  „Niemcy trują nas żywnością”, „amerykanie spryskują chemtrailami” „ruskie podtruły nas Czarnobylem” – czy na pewno oni. A talibowie pewnie rozwalili WTC wieżowce?

 10. AS mówi

  Zajrzałem tu i powiem tak: nie jest tak źle jak myślałem i tych z Państwa serdecznie pozdrawiam, ale też nie ma powodu do optymizmu i tych z Państwa też pozdrawiam. No cóż począć? Wojna to nie tylko siła fizyczna, ale przede wszystkim intelekt + wiedza + Duch. A gdy z intelektem cienko, wiedzę zabiło lenistwo i pycha, to sam Duch, mimo że to wielka wartość, nawet gdy prze do boju, musi wiedzieć w którym kierunku.
  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Tylko On nam pozostał.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.