Skandal podczas meczu Polska-Senegal! Przedstawiciel FIFA kradnie flagę z polskim godłem i mieczykiem Chrobrego

Obserwator FIFA ukradł flagę ZATOR POLSKA / Fot. Facebook - Polish Youth Association - Patriae Fidelis
1

Do skandalicznej sytuacji doszło podczas meczu Polska-Senegal, który 19 czerwca odbył się w Moskwie. Na rozkaz obserwatora FIFA, polskiemu kibicowi zabrano flagę „Zator-Polska”. Na fladze znajduje się godło Polski oraz mieczyk Chrobrego, który zdaniem obserwatora ma charakter „ekstremistyczny”.

W związku z tym wydarzeniem, polski kibic, do którego należy ukradziona flaga, opublikował oświadczenie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W dniu 19.06.2018 roku, w 42 minucie meczu Mistrzostw Świata pomiędzy Polską i Senegalem w Moskwie doszło do szokującej sytuacji. Przedstawiciel FIFA, na żądanie polskiego obserwatora z ramienia tej organizacji, zerwał oraz skonfiskował flagę Zator Polska, która debiutowała na tym meczu. Powodem tej decyzji było stwierdzenie na niej „symbolu ekstremistycznego” w postaci mieczyka Chrobrego. Według obserwatora jest to symbol zakazany przez FIFA – pisze polski kibic.

Do dzisiaj, Polak nie odzyskał flagi, która została zatwierdzona przy wejściu na stadion. Anglojęzyczni obserwatorzy FIFA zostali przez niego poinformowali o kradzieży, której dopuścili się ich współpracownicy.

Podczas konfrontacji z przedstawicielem menadżera stadionu Spartak Moskwa, panią Darią U., która poinformowała, że w przypadku złożenia pisemnego zawiadomienia dokonania kradzieży ta bazując na podstawie przepisów FIFA wystąpi z oficjalnym zarzutem „propagowania idei ekstremistycznych” przez zgłaszającego, co jak twierdziła jest w Rosji nielegalne. Ostatecznie stwierdziła jednak, że ochrona stadionu nie jest w posiadaniu tej flagi i że została ona zabrana przez przedstawicieli FIF – czytamy w oświadczeniu.

Kibice reprezentacji Polski z Zatora oraz działacze grupy Wiślacki Zator zapowiadają, że sprawy nie odpuszczą. Będą domagać się zwrotu skradzionej flagi i wpłaty od FIFA, w wysokości 10 tysięcy euro, na rzecz Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Polski kibic przypomina w oświadczeniu, że historia miasta Zator (Małopolska), jest silnie związana z Ideą Narodową.

Ciekawi jesteśmy kim jest nadgorliwy obserwator FIFA? Czyżby był aż tak niedouczony, żeby nie wiedzieć, że mieczyk Chrobrego to symbol polskiej waleczności i walki o suwerenność Polski? A może po prostu on już nie jest Polakiem, tylko „nowoczesnym Europejczykiem”, jak mawiają niektórzy? Czy podobnie jak w przypadku symbolu polskiego patriotyzmu, równie gorliwie interweniowałby na widok sierpa i młota czy czerwonej gwiazdy, pod których banderą wymordowano kilkadziesiąt milionów niewinnych ludzi?

Tak tę sprawę skomentował Jacek Międlar:

Oświadczenie polskiego kibica opublikowane na stronie na Facebook'u Polish Youth Association - Patriae Fidelis
Oświadczenie polskiego kibica opublikowane na stronie na Facebook’u Polish Youth Association – Patriae Fidelis
Oświadczenie polskiego kibica opublikowane na stronie na Facebook'u Polish Youth Association - Patriae Fidelis
Oświadczenie polskiego kibica opublikowane na stronie na Facebook’u Polish Youth Association – Patriae Fidelis

Źródło: Facebook

Przeczytaj także:

„Sieg heil” w wykonaniu niemieckich kibiców na meczu z Czechami. Co na to FIFA?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Jacek Wójcikiewicz mówi

    Dumnie wznośmy naszą flagę i inne symbole narodowe.Jesteśmy dumni z Polski i jej pięknej i szlachetnej histori.Precz z antypolonizmem!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.