Skandal podczas meczu Polska-Senegal! Przedstawiciel FIFA kradnie flagę z polskim godłem i mieczykiem Chrobrego

Obserwator FIFA ukradł flagę ZATOR POLSKA / Fot. Facebook - Polish Youth Association - Patriae Fidelis
1

Do skandalicznej sytuacji doszło podczas meczu Polska-Senegal, który 19 czerwca odbył się w Moskwie. Na rozkaz obserwatora FIFA, polskiemu kibicowi zabrano flagę „Zator-Polska”. Na fladze znajduje się godło Polski oraz mieczyk Chrobrego, który zdaniem obserwatora ma charakter “ekstremistyczny”.

W związku z tym wydarzeniem, polski kibic, do którego należy ukradziona flaga, opublikował oświadczenie.

W dniu 19.06.2018 roku, w 42 minucie meczu Mistrzostw Świata pomiędzy Polską i Senegalem w Moskwie doszło do szokującej sytuacji. Przedstawiciel FIFA, na żądanie polskiego obserwatora z ramienia tej organizacji, zerwał oraz skonfiskował flagę Zator Polska, która debiutowała na tym meczu. Powodem tej decyzji było stwierdzenie na niej “symbolu ekstremistycznego” w postaci mieczyka Chrobrego. Według obserwatora jest to symbol zakazany przez FIFA – pisze polski kibic.

Do dzisiaj, Polak nie odzyskał flagi, która została zatwierdzona przy wejściu na stadion. Anglojęzyczni obserwatorzy FIFA zostali przez niego poinformowali o kradzieży, której dopuścili się ich współpracownicy.

Podczas konfrontacji z przedstawicielem menadżera stadionu Spartak Moskwa, panią Darią U., która poinformowała, że w przypadku złożenia pisemnego zawiadomienia dokonania kradzieży ta bazując na podstawie przepisów FIFA wystąpi z oficjalnym zarzutem “propagowania idei ekstremistycznych” przez zgłaszającego, co jak twierdziła jest w Rosji nielegalne. Ostatecznie stwierdziła jednak, że ochrona stadionu nie jest w posiadaniu tej flagi i że została ona zabrana przez przedstawicieli FIF – czytamy w oświadczeniu.

Kibice reprezentacji Polski z Zatora oraz działacze grupy Wiślacki Zator zapowiadają, że sprawy nie odpuszczą. Będą domagać się zwrotu skradzionej flagi i wpłaty od FIFA, w wysokości 10 tysięcy euro, na rzecz Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Polski kibic przypomina w oświadczeniu, że historia miasta Zator (Małopolska), jest silnie związana z Ideą Narodową.

Ciekawi jesteśmy kim jest nadgorliwy obserwator FIFA? Czyżby był aż tak niedouczony, żeby nie wiedzieć, że mieczyk Chrobrego to symbol polskiej waleczności i walki o suwerenność Polski? A może po prostu on już nie jest Polakiem, tylko “nowoczesnym Europejczykiem”, jak mawiają niektórzy? Czy podobnie jak w przypadku symbolu polskiego patriotyzmu, równie gorliwie interweniowałby na widok sierpa i młota czy czerwonej gwiazdy, pod których banderą wymordowano kilkadziesiąt milionów niewinnych ludzi?

Tak tę sprawę skomentował Jacek Międlar:

Oświadczenie polskiego kibica opublikowane na stronie na Facebook'u Polish Youth Association - Patriae Fidelis
Oświadczenie polskiego kibica opublikowane na stronie na Facebook’u Polish Youth Association – Patriae Fidelis
Oświadczenie polskiego kibica opublikowane na stronie na Facebook'u Polish Youth Association - Patriae Fidelis
Oświadczenie polskiego kibica opublikowane na stronie na Facebook’u Polish Youth Association – Patriae Fidelis

Źródło: Facebook

Przeczytaj także:

„Sieg heil” w wykonaniu niemieckich kibiców na meczu z Czechami. Co na to FIFA?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Jacek Wójcikiewicz mówi

    Dumnie wznośmy naszą flagę i inne symbole narodowe.Jesteśmy dumni z Polski i jej pięknej i szlachetnej histori.Precz z antypolonizmem!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Glastrennwände
blumen verschicken Blumenversand
blumen verschicken Blumenversand
Reinigungsservice Reinigungsservice Berlin
küchenrenovierung küchenfronten renovieren küchenfront erneuern