SKANDAL! Ani dziennikarze, ani publiczność nie mogli wejść na rozprawę Scheuring-Wielgus vs. Międlar

fot. google.pl
13

Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście, który wydał dziś wyrok skazujący Jacka Międlara na 6 miesięcy ograniczenia wolności (poprzez wykonywanie prac społecznych) za rzekome znieważenie poseł Joanny Scheuring-Wielgus, uniemożliwił wejście na salę rozpraw nie tylko publiczności, ale również prawie wszystkim dziennikarzom i ekipom telewizyjnym, które chciały obserwować i nagrywać proces. Na salę został wpuszczony wyłącznie dziennikarz PAP oraz ekipa TVN. Nie wpuszczono ani TVP, ani Onetu, ani Polsatu, ani Emisji TV, ani Sumienia Narodu, ani wPrawo.pl. Jak do tego doszło?

Sąd zastosował bardzo sprytną sztuczkę, dzięki której rozprawa, chociaż jawna, odbywała się bez udziału publiczności i bez dziennikarzy. Miejsce rozprawy zostało przeniesione do znajdującej się na obrzeżach Warszawy niewielkiej salki Sądu Okręgowego przeznaczonej do składania zeznań przez członków mafii! Betonowy mur, drut kolczasty, kilka bramek i elektroniczne zapory oraz sąsiadujące z salą więzienie – taki widok przywitał publiczność i dziennikarzy, którzy chcieli obserwować rozprawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Prezes Sądu Rejonowego wydał też zarządzenie, że wstęp na salę rozpraw będzie możliwy wyłącznie na podstawie przepustek. Poprzednio też obowiązywały przepustki, ale wyłącznie dla publiczności. Tym razem okazało się, że obostrzenie to dotyczy również dziennikarzy, co wcześniej nie miało miejsca.

Ale to jeszcze nie wszystko!

Globkurier [CPS] PL

Sytuacja była o tyle absurdalna, że przepustki na rozprawę, która odbywała się w sali Sądu Okręgowego można było odbierać wyłącznie w sekretariacie Sądu Rejonowego, a oba budynki oddalone są od siebie o około 20 kilometrów! Mało tego, wydawanie przepustek nie odbywało się w dniu rozprawy, ale w  dniach 21 – 26 września, o czym Sąd Rejonowy łaskawie powiadomił ogłoszeniem na tablicy informacyjnej w budynku Sądu Rejonowego (w którym nie było rozprawy) oraz na swojej stronie internetowej (jak wiadomo, wszyscy zaczynają poranną lekturę od internetowej strony Sądu Rejonowego, nawet jeśli jadą na rozprawę do Sądu Okręgowego).

W efekcie tej sztuczki zostały pobrane wyłącznie 3 przepustki dziennikarskie, a z publiczności przepustki nie wydano nikomu, chociaż według zarządzenia przygotowano 15 przepustek dziennikarskich i 40 dla publiczności. Nie było jednak możliwości, aby zwrócić się do osoby decyzyjnej z wnioskiem o wydanie nieodebranych przepustek, ponieważ przed salą przesłuchań dla gangsterów przywitali nas policjanci, którym kazano wpuszczać wyłącznie osoby z przepustkami wydanymi na mocy rozporządzenia Prezesa Sądu Rejonowego, którego oczywiście nie było w Sądzie Okręgowym na Woli, ponieważ był w Sądzie Rejonowym w Śródmieściu.

Jaki był efekt tej sądowej sztuczki? Pusta sala rozpraw otoczona zasiekami i publiczność oraz dziennikarze dyskutujący w cieniu owych zasieków o sądowej zabawie w kotka i myszkę, a właściwie – o sądowej grze w durnia.

W zaistniałej sytuacji doprawdy nie ma już co pisać o takich drobiazgach, jak odebranie Jackowi Międlarowi pendrive’a przed wejściem na otoczoną zasiekami salkę dla mafijnych świadków koronnych. Absurd tej sytuacji po prostu nas rozbawił. I stojąc pod betonowym murem zastanawialiśmy się, gdzie odbędzie się kolejna rozprawa? Może w jakiejś betonowej piwnicy ukrytej pod pagórkiem otoczonym polem minowym? A przepustki będzie można odebrać po podaniu tajnego hasła w stylu „żyrafy wchodzą do szafy” lub „pawiany wchodzą na ściany”. W polskich sądach wszystko jest możliwe.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. ADAM MAREK GRECZYCHO mówi

  JAK MOŻNA SKAZAĆ CZŁOWIEKA ZA ZNIESŁAWIENIE KOGOŚ KTO SAM SIĘ NOTORYCZNIE KOMPROMITUJE,MANIFESTUJE SWOIM ZACHOWANIEM “”DNO”””?
  O DOBRE IMIĘ TRZEBA DBAĆ NIENAGANNĄ POSTAWĄ,PRZYKŁADNYM ZACHOWANIEM A NIE TYM CO ĆWICZY JOANNA S.W.
  MIĘDLAR JACEK????-DO ATAKU!!!!
  CZOŁEM.

 2. Marian mówi

  Przesadny komentarz jak ta rozprawka, kilku klakierów i lizydupkow prezydenta J, he he

  1. Hola mówi

   Blondi i blondi. Wszystko jasne

 3. Marian mówi

  Przesadny komentarz jak ta rozprawka, kilku klakierów i luizydupkow prezydenta J, he he

  1. Ada mówi

   Przesadny komentarz za WYROK w sprawie prawdy ?
   Prawdy sumującej zachowania i ogólną naganną postawę jawnie prezentowaną prziez osobę wyniesioną do rangi posła ?
   Nie warto pytać o jej elektorat , o ten fenomen wyboru takiego EEntelektu.
   Wszelkim prawem patrioty jest apelować, uświadamiać i wskazywać na kierunek działania posła zgpdny z oczekiwaniami społeczeństwa polskiego, a nie zagranicy…!
   Lepmy dalej takie Joanny , które obrósłszy już w piórka poselskie czmychają w obstawie samochodem z sądu przed ludżmi z zabetonowanego i zadrutowanego obiektu, wybranego dla ukrycia prawdy i poniżenia, upokorzenia patrioty Jacka Międlara.
   Za taką ośmiesząjącą się i szkodliwą w działaniu kobietę otrzymać zasądzenie prac społecznych przez pół roku…..
   Wyrok dla człowieka intelektu, młodego patrioty?
   No? Co to oznacza?!

 4. Ted mówi

  Duda Ty turoniu jakim jestes prezydentem,tak niszczysz nam Rodakow i Polske,dajesz pieniedze banderowcom a rodzinne jest odbierane.Ludzie obudzcie sie i przegonmy to cale zboczone mafijne uklady.Kara smierci musi byc
  w Polsce czy sie to POboba cymbalom w kapeluszach czy nie.Zadnych imunitetow!!!!!!!!!Dokad bedziemy znosic upodlenia i kary za co?ze jestesmy Polakami w naszej Ojczyznie.

 5. ADAM MAREK GRECZYCHO mówi

  PS::DZIŚ ::27.09.2017 CZTERYSTA DWUNASTA ROCZNICA BITWY POD KIRHOLMEM I ANI SŁOWEM O TYM.ECH…..

 6. M. mówi

  “Sytuacja była o tyle absurdalna, że przepustki na rozprawę, która odbywała się w sali Sądu Okręgowego można było odbierać wyłącznie w sekretariacie Sądu Rejonowego, a oba budynki oddalone są od siebie o około 20 kilometrów! Mało tego, wydawanie przepustek nie odbywało się w dniu rozprawy, ale w dniach 21 – 26 września, o czym Sąd Rejonowy łaskawie powiadomił ogłoszeniem na tablicy informacyjnej w budynku Sądu Rejonowego (w którym nie było rozprawy) oraz na swojej stronie internetowej (jak wiadomo, wszyscy zaczynają poranną lekturę od internetowej strony Sądu Rejonowego, nawet jeśli jadą na rozprawę do Sądu Okręgowego).”

  Gdzie tu absurd?
  Informacja była podana wcześniej, tak by każdy zainteresowany mógł na spokojnie (5 dni!) załatwić przepustkę. A jeżeli nie czyta się ogłoszeń to cóż… Pretensje można mieć tylko do siebie.

  Na przyszłość : “Ignorantia iuris nocet”

  1. Ada mówi

   Metody, METODY, metodki!
   No wręcz artyzm.
   panie/i M.

  2. gyrg3 mówi

   Ty lepiej już nie mów.Lepiej zamilcz!

 7. Lorenz Freimann mówi

  A czy za określenia “SĘDZIA-ZŁODZIEJ” też grozi kara – mam na mojej LISTA 110 NIEGODNYCH URZĘDU SĘDZIEGO ŚCIGANYCH NA DRODZE KARNEJ ZGODNIE Z KK aż troje takich SĘDZIÓW ZŁODZIEI – ROBERT WRÓBLEWSKI, WIESŁAWA BUCZEK-MARKOWSKA, MIROSŁAW TOPYŁA – i właśnie z sędziami walczę o REHABILITACJĘ NIEWINNYCH LUDZI KTÓRYCH TA NIELUDZKA KASTA ZAMORDOWAŁA z zimną krwią: CLAUDIU CRULIC, WAWRZYNIEC JASTRZĘBSKI. Patrz strona POKRZYWDZENI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ im. CLAUDIU CRULICA na Facebooku

 8. d. mówi

  niestety w sądach siedzi mnóstwo dyspozycyjnych szubrawców i złodziei! szkoda, ze matka tej sędzi nie dokonała aborcji wszak to tylko zabieg dla zdrowia i urody kobiety….!!! Byłoby to też, zupełnie przy okazji z korzyścią dla zdrowia rzetelnych, uczciwych Polaków!

 9. Wojciech mówi

  Szczęść Boże!
  Takie stwierdzenie pani sędzi, iż aborcja nie jest zabijaniem, jest straszliwym grzechem i jednocześnie straszliwym ograniczeniem umysłowym! Przecież nikt, kto zna podstawowe dane naukowe o poczęciu człowieka, nie może przeczyć, że aborcja jest zabiciem człowieka!
  Drogi Księże Jacku (piszę “Księże”, bo znamię kapłańskie, jakim Bóg Ciebie naznaczył, jest niezniszczalne; ono jest u wielu naszych braci kapłanów zupełnie niewidoczne, ale u Ciebie – chociaż formalnie zostałeś przeniesiony do stanu świeckiego – jest widoczne, za co z całego serca dziękuję Bogu i Tobie, który współdziałasz z Jego łaską!!!)! Modlitwą żarliwą wspieram Księdza w tym wszystkim, co Ksiądz czynił i nadal czyni. Mam nadzieję, że Duch Święty ochroni Księdza przed wszelką trucizną tego świata, przed wszelką pokusą odstąpienia od tak fantastycznego żaru współdziałania z Nim – dawcą życia!

  Wojciech Kosek,
  doktor teologii

  PS
  Jeśli można nawiązać kontakt z Księdzem, to byłbym wdzięczny
  Moja strona:
  http://www.adoracja.bielsko.opoka.org.pl

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.