Sienkiewicz chwali Brudzińskiego za akcję policji na Marszu Powstańców Śląskich. Kiedy spłonie kolejna budka?

Bartłomiej Sienkiewicz/ fot. youtube
5

Podczas Marszu Powstańców Śląskich w Katowicach zorganizowanego przez Ruch Narodowy i Młodzież Wszechpolską doszło do sytuacji jak za czasów Platformy Obywatelskiej. Legalny, pokojowy marsz narodowców został rozwiązany pod pretekstem „zagrożenia życia i zdrowia”, a jego uczestnicy rozgonieni przez policję. Kilku zostało aresztowanych. Policja nie usunęła „obrońców demokracji” nielegalnie blokujących marsz.

Szef MSWiA Joachim Brudziński pochwalił działania policji. A ministra Brudzińskiego pochwalił były szef MSWiA, czyli Bartłomiej Sienkiewicz, za którego czasów policja dopuszczała się prowokacji i pobić na Marszu Niepodległości, a nawet podpaliła budkę pod ambasadą Rosji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Widzę bardzo wyraźną zmianę od momentu objęcia stanowiska ministra spraw wewnętrznych przez pana Brudzińskiego. To jest zupełnie inna polityka niż ta, którą prowadził minister Błaszczak, który wręcz manifestacyjnie lekceważył problem narodowców i incydentów rasistowskich w Polsce – powiedział w TVN24 Bartłomiej Sienkiewicz.

– Policja była kompletnie bierna i widać było, że to efekt poleceń z góry, jakichś nieformalnych, które na to wpływają. Tymczasem od momentu objęcia stanowiska przez ministra Brudzińskiego parę razy policja zachowała się w tej sprawie zdecydowanie – ocenił Sienkiewicz i stwierdził, że zmiana w podejściu do narodowców, o której mówił, wynika, z szoku „w jakim znaleźli się rządzący, kiedy właśnie te rasistowskie, ksenofobiczne incydenty w Polsce zaczęły dominować nad wizerunkiem Polski w świecie”.

– Rządzący się zorientowali, że tak dalej być nie może. Łaska Boska, że do tych przytomnych należy minister Brudziński. Zobaczymy, na ile mu wystarczy determinacji w zwalczaniu tego zjawiska – mówił były minister.

Pozostaje nam „pogratulować” ministrowi Brudzińskiemu takiej pochwały. Może panowie powinni spotkać się gdzieś na kawie i szczegółowo omówić najlepsze sposoby pacyfikacji „faszystów”. To jak będzie, ministrze Brudziński. Kolejna budka zapłonie podczas Marszu Niepodległości?

Źródło: rp.pl

Zobacz relację z marszu narodowców w Katowicach

Popierany przez PiS prezydent Katowic rozwiązuje marsz narodowców. Policja aresztuje uczestników. Wracają czasy PO? [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Ayax mówi

  Cóż PoPis stał się faktem. Ujadają jeszcze jakieś latlerki co uważają , ze maja monopol na gnojenie i okradanie Polaków. Odmawiają tego „przywileju” Kaczyńskiemu i spółce. Ale w dużej części to na pokaz.

 2. Claire mówi

  Powyższe zdarzenie dobitnie potwierdza, że PIS niczym nie różni się od PO. Zresztą przyjęli wielu z PO w swoje szeregi. Od 1989 roku Polską rządzą polskojezyczni zdrajcy, zmieniający jak kameleon nazwy, jak spada poparcie społeczne, żeby naród oglupic. Rozbicie legalnej manifestacji jest skandaliczne. Ta sytuacja przypomniała mi palowanie i strzelanie do patriotów podczas stanu wojennego. POLSKA POLICJO DLA KOGO PRACUJESZ?

  1. julie mówi

   DLA zydojkow , DLA zydojkow siobie placiuja ! Chca Nam Polske zmiazdzyc tymi kozimi buciorami , tfuuuuu ….

 3. Pola kowalska mówi

  Sienkiewicz zyd ktorego nikt nie wybieral z Narodu bedzie narzucal swe zydowskie rzady do izraela i tam sie wyzywac z towarzyszem Joachimem Brudzinskim ciekawe czy zydki by mu pozwolili spewnoscia NIE

 4. Mr. ?? mówi

  PiS podlizuje się każdemu USA, Izraelowi, UE, loży B’nai Brith, Chabad Lubawicz, lewakom, wyborcom PO, SLD
  a poparcie coraz mniejsze, stan zdrowia J. Kaczyńskiego coraz gorszy, Mateusz „Krzywousty” Morawiecki też coraz gorzej

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.