Serial o rotmistrzu Pileckim miał robić producent „Pokłosia”! Taki był warunek postawiony przez BBC

fot. rtm. Pilecki podczas procesu
5

Brytyjska telewizja BBC zaproponowała TVP wspólną produkcję serialu o rotmistrzu Pileckim. W sprawie serialu do prezesa TVP Jacka Kurskiego w 2016 roku zgłosił się Ben Donald, główny producent seriali międzynarodowych BBC. Tłumaczył, że „rozumie cel polskiej telewizji publicznej, jakim jest dotarcie do szerokiej widowni z ważnymi dla Polski tematami”.

TVP nie podjęła współpracy z BBC. Dlaczego? Brytyjska telewizja zażądała, żeby producentem serialu o rotmistrzu Witoldzie Pileckim był  Dariusz Jabłoński, właściciel firmy Apple Film Production – ten sam, który był głównym producentem „Pokłosia”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Można się domyślać, jak wyglądałby serial o Pileckim zrobiony przez producenta paszkwilu „Pokłosie”. Zapewne dowiedzielibyśmy się z niego, że rtm. Pilecki udał się do Auschwitz w porozumieniu z Niemcami, żeby wydawać w ich ręce Żydów, którym udało się ukryć swoje pochodzenie. Kto wie? Może Pilecki zostałby pokazany jako szmalcownik, który żądał od swoich ofiar złotych zębów, a denuncjował ich, gdy nie mieli już nawet kromki chleba, żeby się okupić. Ucieczka rtm Pileckiego z obozu zostałaby przedstawiona jako wykonanie niemieckiego polecenia poszukiwania Żydów poza Auschwitz, a działalność rotmistrza po wojnie okazałaby się przygotowaniem do pogromów.

Jeśli myślicie, że w takie bzdury nikt nie uwierzy, to najwyższa pora uświadomić sobie, że „Pokłosie” jest dokładnie taką bzdurą. I wielu uwierzyło w te brednie. Jako antidotum zachęcamy do wysłuchania recenzji Leszka Żebrowskiego, który wypunktował kłamstwa i manipulacje „Pokłosia”.

Źródło: niezalezna.pl, youtube

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. michu mówi

  To wiele mówi o obiektywizmie BBC.

 2. Spostrzegawczy mówi

  Właściwa decyzja. Ale czy TVP i Ministerstwo Kultury nie stać na wspólne nakręcenie serialu o Rotmistrzu Pileckim. Wolą dalej dawać po 100 milionów zł na cmentarze żydowskie ? To się w głowie nie mieści jeśli założyć, że nie żyjemy pod okupacją żydowską.

  1. Ryszard Bachórz mówi

   Właściwa? To jak? Tu jest pokazany mechanizm pisania historii po ichniemu. Zawłaszczają przekaz. Bardzo niebezpieczna tatktyka agresora. Zawłaszczyć i pierwszy wypuścić w świat. Później już trudniej to naprawić albo nie daje się cofnąć już zcale. Podobną mechanikę prowadzą żydzi w Polsce za pomocą Ewy Kurek inicjuje ekschumację w Jedwabnym. To nie ona powinna to robić ale i robi a pożyteczni idioci zapraszają ją i cytują gdzie mogą nie wiedząc, że szkodzą sprawie polskiej, czyli sobie samym. Ewa Kurek pokazuje polakożercę Bartoszewskiego jako profesora a nie ma do tego prawa, gdyż nie posiadał nawet mgr a niektóre źródła mówią, że maturę kupił. Kłamie na temat okresu w jakim Bartoszewski szkodził Polsce. Mówi że to ostatnie 10 lat jego życia i że ludzie za długo żyją. Tak sie nie wypowiada żaden katolik . To jest typowe talmudyczne ujęcie osoby nawet jeśli to jest żyd, Polak Katolik tak nie może powiedzieć.

 3. Robert B. mówi

  Jeżeli wy myślicie, że przelicytujecie się, że zadowolicie żydostwo, że wezmą i powiedzą: „No ci Polacy to się poświęcali dla nas wystarczająco”, to się SROMOTNIE mylicie. Oni uważają się za pępek świata, który powinien im służyć i dlatego dostają co jakiś czas taki łomot. Z nimi nie powinno się utrzymywać żadnych stosunków oprócz stosunków „trzymanie za ryja i ani ruchu w bok”. Nie powinno się prowadzić z nimi żadnych dialogów oprócz dialogu typu „Nie podoba się coś? Won!”. Powinno się za to traktować ich jako wrogów, bo nimi są. Żydzi są naszymi wrogami.

 4. KID mówi

  I ci z tego? Władysław Pasikowski(!) i Muzeum Powstania Warszawskiego pracują nad filmem o Janie Nowaku-Jeziorańskim, legendarnym „kurierze z Warszawy”. Produkcja pod roboczym tytułem „Kurier”… Chwalil sie ta wspolpraca pan dyr. Oldakowski na lamach wPolityce.
  Napisalem komentarz, ale zostal zignorowany.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.