Serce roście! Ambasada Węgier publikuje film na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Fot. Youtube
6

W czwartek (21 czerwca 2018) w Pałacu Prezydenckim odbyła się specjalna prezentacja nagrania, które z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowała Ambasada Węgier w Polsce. Pamiątkowy film został przekazany na ręce Szefa Gabinetu Prezydenta RP Krzysztofa Szczerskiego przez Panią Ambasador Węgier w Warszawie w obecności Podsekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta Wojciecha Kolarskiego oraz pracowników węgierskiej ambasady.

W nagraniu wzięli udział i recytowali m.in. wiersz Jana Lechonia pt. „11 listopada” dyplomaci z węgierskiej ambasady: ambasador Orsolya Zsuzsanna Kovács, jej zastępca Pál Attila Illés, sekretarz ds. Instytutu Kultury Gáspár Keresztes, dyrektor Instytutu Kultury János Tischler, dyrektor finansowy Tímea Feledi, radca Ottó Sipos i sekretarz Gábor Lagzi.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na widok nagrania, które dedykują Polakom nasi węgierscy bracia, serce roście!

Źródło: prezydent.pl

Przeczytaj:

Tajemnicza śmierć Pawła Chruszcza! Sprawdziliśmy komu nadepnął na odcisk. Chodzi o miliony złotych, znęcanie się nad dziećmi i trucie mieszkańców!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zbulwersowany mówi

  Jak tu nie kochać braci Węgrów i siostry Węgierki ?! Wokół same wilki zewnętrzne i wewnętrzne, a tu tacy przyjaciele. Aż serce rośnie jak się spotyka tak przyjazną nacje. Często się dziwię za co oni nas tak lubią. Chyba tylko za to za co i ja nas lubię a nawet kocham, za śp rodaków poległych za naszą Ojczyznę, za śp wspaniałych księży i zakonnice służących Panu Bogu i narodowi polskiemu, za żołnierzy wyklętych, za polskie rycerstwo broniące naszej sprawy i spraw słabszych, za rodzinę i tradycję rodzinną z Panem Bogiem w epicentrum, za żegnających się znakiem Krzyża Kamila Stocha, Roberta Lewandowskiego, Anite Włodarczyk, Roberta Korzeniowskiego, za kaznodzieje Jacka Międlar a, za mazurki Fryderyka, za pamięć Polaków O śp zmarłych, za procesje Bożego Ciała, za tyle wyśpiewanych kolend przez wiernych. Wcześniej tak dużo świadectw, teraz coraz mniej. A na ulicach i w obiegu publicznym prawie same zlowieszcze bluzgi.

 2. Ania mówi

  Węgierscy dyplomaci zdecydowanie lepiej reprezentują sprawy polskie niż „nasze” dyplomatolki.

 3. Claire mówi

  Dziękujemy w imieniu Polaków!

 4. Goj mówi

  Musi być im niezwykle przykro, że udowadniają przyjaźń na każdym kroku, a polski nierząd nazywa przyajciółmi tylko Izrael, który co chwilę udowadnia nienawiść do Polski. Węgierski rząd uchwalił nawet dzień przyjaźni polsko-węgierskiej, za byli… wszyscy!

  1. Ada mówi

   Oni dobrze wiedzą, kogo kochają i to jest miłość, przyjaźń, ciepło i zrozumienie niezmiennie wzajemne!

 5. Zygmunt B mówi

  „p-rezydent pl” – zaprzaniec,. staropolskie «ten, kto dopuścił się zdrady»

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.