Sensacja! Partia Gorszego Sortu ma już program. Zobaczcie koniecznie!

fot. youtube
5

Wczoraj informowaliśmy o nowej partii zakładanej przez KODomitów. Partia nie miała jeszcze programu, ale miała już nazwę – Partia Gorszego Sortu. Jej target to ci, „którzy nie mają na kogo zagłosować”, a upragnione poparcie – 10%.

Dziś Partia Gorszego Sortu przedstawiła swój program na fb. Jest sensacyjny i z pewnością da jej nie tylko 10%, ale samodzielną większość parlamentarną. Któż bowiem oprze się głosowaniu na partię domagającą się dokończenia prywatyzacji (czyt. sprzedania za bezcen) spółek skarbu państwa i zamrożenia płacy minimalnej? Wprowadzenie podatku liniowego brzmi fajnie, ale Partia Gorszego Sortu niestety nie poinformowała jakiej wysokości ma być ten podatek. Czy 10%, czy 50%?  Takie szczegóły są dość istotne, o czym twórcy nowej partii powinni pamiętać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ciekawe, czy na Partię Gorszego Sortu zagłosują rolnicy? Likwidacja KRUS raczej ich do tego nie zachęci, ale może partyjni aktywiści udadzą się w teren i skutecznie wytłumaczą rolnikom, że to dla ich dobra?

Fascynująco brzmi pomysł cięć w biurokracji. Niestety, brak szczegółów skazuje potencjalny elektorat Partii Gorszego Sortu na mniej lub bardziej trafne domysły. Czy PGS naprawdę chce zwalniać urzędników, czy może ograniczy im wydatki na papier do drukarki i zakup spinaczy? Nie wiadomo.

Jeśli chodzi o górników, PGS nie ma co liczyć na ich poparcie. Likwidacja kopalń to dość kiepski pomysł na zdobycie górniczych głosów, nawet jeśli osłodzi się go określeniem „nierentowne”. Po 8 latach rządów Platformy Obywatelskiej Polacy już wiedzą, jak to działa. Bierze się rentowne przedsiębiorstwo, zadłuża się je do nieprzytomności, zyski transferuje się do spółek-córek, a następnie sprzedaje się przedsiębiorstwo za grosze konkurencji, która przedsiębiorstwo likwiduje i wchodzi na rynek ze swoim produktem dwa razy droższym. Najwyraźniej Partia Gorszego Sortu lubi to.

Kolejny punkt programu, czyli promowanie energii odnawialnej, to nic innego jak powrót do hochsztaplerki wiatrakowej. Basta!

Promocja elastycznych form zatrudnienia? Obniżka podatków składających się na ceny paliw? Poprosimy o konkrety. A co ma powstać w miejsce zlikwidowanego NFZ? Tego PGS nie wyjaśnia, co wcale nas nie dziwi, bo jak nie ma się pomysłu na to, co zrobić, to lansuje się pomysł, z którego nic nie wynika.

Reasumując, Partia Gorszego Sortu ma przed sobą świetlaną przyszłość. Tak świetlaną, że wszyscy jej wyborcy zmieszczą się w średniej wielkości toalecie dworcowej. Ostatni sikający gasi światło.

Źródło: twitter

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. test24 mówi

  Ja bym się tak nie naśmiewał. Nowoczesna też wzięła się z dupy i miała już chyba z 10% poparcia od razu.

  No dobra, a jakie partia ma stanowiska w najważniejszych dla rozwoju państwa kwestiach: promowania pedałów i aborcji? Co myśli w kwestii narastającego kryzysu w UE spowodowanego nachodźcami?

 2. Gargamel mówi

  jeszcze powinni dopisać delegalizację PiS , ONR i Młodzieży Wszechpolskiej oraz likwidacje Radia Maryja z przejęciem ich majatku

  1. janek mówi

   To zgłoś swoje milicyjne postulaty ŻydoUbecji (dla niepoznaki zwanej partią gorszego sortu). Na pewno zostaną wysłuchane.

  2. Eliza mówi

   Żenujące co piszesz, przede wszystkim , delegalizacja PO i Nowoczesnej…Obywateli RP… Likwidacja tuby TVN z przejęciem ich majątku , tak to są dodatkowe postulaty które powinny być ujęte w programie KOD którego nie popieram i nigdy na ten twór nie zagłosuję …!!!

 3. Renata mówi

  Ten program rozczarował mnie. Może pisany na kolanie? chyba sie pośpieszyli.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.