Amerykańscy politycy apelują do prezydenta Dudy o zawetowanie nowelizacji ustawy o IPN

fot. pixabay.com
16

Grupa kongresmenów USA wysłała do prezydenta Andrzeja Dudy list, w którym apelują o zawetowanie nowelizacji ustawy o IPN. Pod listem podpisali się członkowie grupy ds. walki z antysemityzmem: Nita Lowey, Elito Engel, Ted Deutsch, Marc Veasey, Chris Smith, Ileana Ros-Lehtinen oraz Peter Roskam. To zarówno demokraci, jak i republikanie.

„Niepokojący jest fakt, że ustawa została przegłosowana podczas Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu, dniu, w którym cały świat mówi o okropności Holokaustu i zapewnia, że takie sytuacje się już nigdy nie powtórzą” – czytamy w liście. „Musimy wziąć pod uwagę liczne, udokumentowane przypadki Polaków, którzy pośrednio lub bezpośrednio pomagali nazistom w zabijaniu Żydów. Uznawanie za niezgodne z prawem mówienie o tym byłoby niesprawiedliwością” – piszą kongresmeni.

Sygnatariusze listy twierdzą, że nowelizacja ustawy „może ochłodzić prowadzony w Polsce dialog o Holocauście, dotyczące go badania naukowe oraz wiarygodność Polski w tych sprawach”. Wskazują, żeby zamiast karania za „polskie obozy koncentracyjne”, skupić się na edukacji. Na koniec apelują o zawetowanie nowelizacji ustawy o IPN. „Mamy nadzieję, że prezydent opowie się przeciwko tej ustawie. Oczekujemy na zaangażowanie i odpowiedź” – kończą kongresmeni.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. michu mówi

  Dlaczego jak jest „negacjonizm” nikt nie mówi o edukacji, tylko nie wolno i koniec? Widać, że eskimosi mogą wynagrodzić (albo zaszantażować) tych kongresmenów, a my nie możemy nic. Tylko przyjąć do wiadomości. Takie są skutki niszczenia lobby polskiego przez geremkowców w ambasadach.

 2. Kris mówi

  Olac ten caly usrael. Jesli ulegniemy to bedzie tak jakbysmy zdradzili naszy rodakow ratujacych to plugawe plemie. Liczy sie tylko Polska i Polacy. Mam gdzies opinie zachodnich prostytutek.

 3. Zbulwersowany mówi

  Strategia Syjonu to tytuł książki wybitnego angielskiego dziennikarza i dokumentalisty Douglasa Reeda która pokazuje historię zydostwa,jego strategię, ideologię przekuwana na praktykę i niesamowite wpływy na działania rządów różnych mocarstw w tym USA, GB, Rosji, Niemiec, Francji. To mieszanie w mozgach ludzi i narodow a także przywódców trwa. Jedyne antidotum to być posłuszny naukom Pana Jezusa Chrystusa, tradycyjnemu nauczaniu Kościoła Świętego i… robić swoje tzn jak powiedziała Inka zachować się jak należy, czyli w tym przypadku olac naciski hochsztaplerow.

  1. Robert B. mówi

   Ta strategia doprowadziła do wypędzeń i w końcu do holokaustu (bo chyba ostatni dureń wierzy, że to JEDYNE wydarzenie historyczne, które nie miało swoich przyczyn). Żydostwo na wielu poziomach i w krajach, w których jest, wręcz domaga się powtórki. Tak się domaga, że w końcu się doczeka. Tak jak XVIIII, XIX-wieczne żydostwo doprowadziło do tego, co się zdarzyło w XX wieku. Historia jeszcze się nie skończyła, jak twierdził ten ostatni idiota Fukuyama…

 4. Robert B. mówi

  Żydostwo, żydowska mentalność kształtowana przez wieki w swojej pełni. A potem jest jedno wielkie Aj-waj i Ratujcie nas, jak się miarka przebiera. Wszechobecna, wieczna nienawiść do tego plemienia u każdego innego plemienia, które ma nieszczęście z nimi wejść w kontakt, jest CZYMŚ uzasadniona. Każdy, kto ma rozum, prędzej czy później, dochodzi do tego, o CO tu chodzi.

 5. dff mówi

  potem pojda do Trumpa i powiedza, duda nie zawetowal Ty trump ustawy 477 tez nie wetuj….

 6. Robert mówi

  Weto za zniesienie wiz do usteczek wymarzonych,pełnych zielonych na spłatę roszczeń z ustawy 447 do Polski przywiezionych

 7. Ania mówi

  Wrzeszcza teraz na głos wszystkie pijawki, które wcześniej szkalowaly Polskę i Polaków. Jak im znowu tym razem ustapimy choćby na cal to rozszabruja nas do reszty.

  1. Tu juz nie widze powodu mówi

   do dyskusji jeden zly krok dudy a narod powinnien szturmowac ten sejm i palac prezydencki.

 8. Waldemar mówi

  I kto to mówi ? Wielki sojusznik Polski!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 9. Alfonsominet mówi

  Sojusznik Polski wpierdala się w nasze wewnętrzne sprawy ! Gdzie jest narciarz?

 10. Krzysztof mówi

  Jak donoszą inne źródla, zaledwie 5-u z ponad 500-uset podpisalo sie pod tym pismem.
  Grzecznie zakładam braku tej informacji przy pisaniu artykulu, ponieważ ta liczba pokazuję wagę tego wydarzenia.

  1. Krzysztof mówi

   *8-u z ponad 500-uset

  2. Ada mówi

   Chyba nawet siedmiu, czyli można przypuszczać, że to sami Eskimosi, tak gdzieś średnio po 3,5 przedstawiciela spośród republikanów i demokratów.
   Jak sponad pięciuset, to robi wrażenie – takie, czy inne.

 11. D. mówi

  czy PAD zalękniony i uległy wobec zydostwa, ZNÓW ZAWETUJE POLSKIE PRAWO DO PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI bo zydy z USA bezczelnie, cynicznie i chamsko szantażują Polskę!!!???
  Polska OSTATNI KRAJ, KTORY BYŁ IM, zydom, PRZYCHYLNY ALE TO JUŻ KONIEC!! SKUMALI SIĘ Z PUTINEM ALE PUTIN MA TAKĄ SAMĄ MORALNOŚC JAK ONI, WIĘC Z CAŁĄ PEWNOSCIĄ WYKORZYSTA ZYDÓW I KOPNIE W D….! Zydzi opluwając Polskę i Polaków w dniu wyzwolenia Auschwitz przez Armię Czerwoną, weszli na równię pochyłą choc są totalnie przekonani, ze na tej równi znajduje się Polska! Zdziwią się! Swiat ma dośc kłamstw, manipulacji i pasożytowania na NIM! Lawina ruszyła …….A polski rząd winien był natychmiast w dniu swięta wyzwolenia Auschwitz wywalić ambasador izraela, tę litwaczkę Azari jako persona non grata. Na marginesie dodam, ze babsztyl zna bardzo dobrze język polski ale celowo żydłaczy czyli ordynarnie kaleczy nasz język!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.