Sekretarz premiera Morawieckiego lansuje rabina, który dokonywał „niewłaściwych wypłat” z konta organizacji dobroczynnej

Shmuley Boteach/ fot. twitter RabbiShmuley
10

– On jest prawdziwym przyjacielem Polski. Autentycznie lubi nasz kraj i wkurzają go teksty o „Polish Death Camps”. Więcej takich osób, więcej budujących mosty – napisał na twitterze sekretarz premiera Morawieckiego Andrzej Pawluszek reklamując wywiad Marcina Makowskiego z rabinem Shmuley’em Boteachem.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pawluszek nie poprzestał na jednym tweecie i pełen entuzjazmu wrzucił kolejny wpis: „Polaków i Żydów więcej łączy, niż dzieli. Aby to jednak zrozumieć i przepracować konflikty, oba narody muszą uczciwie podejść do swojej historii – rabin Shmuley Boteach, w rozmowie z @makowski_m.”

Skąd wziął się w Polsce amerykański rabin Boteach, którego sekretarz Pawluszek z takim oddaniem zachwala? Oczywiście naraił go Jonny Daniels, o czym informuje o tym Marcin Makowski, czyli dziennikarz który przeprowadził wywiad opublikowany na Wirtualnej Polsce „Dziękuję @MrJonnyDaniels za dobrą robotę i ściąganie takich ludzi do Polski, gdzie mogą zobaczyć nasz kraj z najlepszej perspektywy” – pisze Makowski nazywając Boteacha „jednym z najbardziej wpływowych rabinów w USA”

O rabinie Shmuley’u Boteachu napisałam niedawno felieton, który zamieszczam poniżej. Oto jego fragment: „Nieźle obłowił się też ów rabin na działalności charytatywnej. Według informacji zamieszczonej przez Guidestar, czyli portal specjalizujący się w zbieraniu informacji na temat amerykańskich organizacji non-profit – w 2009 roku rabin Boteach zarobił 229 tysięcy dolarów jako dyrektor organizacji dobroczynnej This World. Czy to dużo, czy mało? Sprawdźmy zatem, ile w 2009 roku organizacja rabina Boteacha wydała na cele dobroczynne. Uwaga! Wydała 70 tysięcy dolarów, a więc trzy razy mniej niż na pensję dla „dobroczyńcy”, z którym premier Morawiecki pozuje dziś do zdjęć.

Co ciekawe, dokumenty podatkowe wskazują, że organizacja This World wcześniej nazywała się „Oxford L’Chaim Society”. Jej szefem również był rabin Boteach. W 1999 roku konto bankowe „Oxford L’Chaim Society” zostało zamrożone przez Brytyjską Komisję Charytatywną, a dochodzenie wykazało „szereg niewłaściwych wypłat” dokonanych przez Boteacha i jego żonę. Wydatki administracyjne były nieporównanie wysokie w porównaniu do relatywnie niskich wydatków na cele dobroczynne. W wyniku dochodzenia członkowie zarządu „Oxford L’Chaim Society” zdecydowali się „zwinąć” działalność organizacji. Biura w Londynie i Oxfordzie zostały zamknięte.”

Czy sekretarz premiera Morawieckiego nie mógłby znaleźć jakiegoś innego żydowskiego „przyjaciela Polski”, który nie ma za uszami „szeregu niewłaściwych wypłat”?

Źródło: twitter

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: Czy premier Morawiecki zaleca koszerny seks i wyłudzanie pieniędzy metodą „na dobroczynność”?

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. zj mówi

  Czy sekretarz premiera Morawieckiego nie mógłby znaleźć jakiegoś innego żydowskiego „przyjaciela Polski”, który nie ma za uszami „szeregu niewłaściwych wypłat”?—– czy akurat żyd musi być przyjacielem premiera?

  1. Claire mówi

   Premier jest żydem, to i przyjaciel premiera jest żydem. Jak premierem zostanie Polak, to jest szansa, że będzie dbał o polski Naród.

  2. Claire mówi

   A propos zarostu.. Mężczyźni błagam, nie zapuszczajcie takiego, jak ma ten żyd, bo to wygląda ohydnie…

 2. goj mówi

  Ciągle tylko „musimy i musimy”. Gówno z nimi musimy! Zamiast „budować mosty” z fałszywym żydowskim gównem, lepiej budować autostrady z przyjaciółmi z Węgier. Jak widziałem wczoraj na meczu Polska-Węgry połączoną flagę naszych krajów, to aż mi się cieplutko na sercu zrobiło!

 3. Andy mówi

  przylezdzaja rewizorzy i licza majatek, a lepkie raczki same sie poca

 4. lux mówi

  z wegrami robic interesy a nie z zydami matolki

 5. rychu mówi

  Najazd dopiero sie zaczyna poczuli wielkimi nosami duzy geszeft a głupie goje ochy i achy.Dla Polakow nie ma dobrych zydow czy ktos cos wie o ich dzieciach czy wnukach?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.