Sejm zadecydował! Nowe funkcje dla Macierewicza, Waszczykowskiego, Szyszko i Kownackiego

Parlament / Fot. Youtube
4

Byli ministrowie obrony narodowej, środowiska i spraw zagranicznych otrzymali nowe funkcje. Antoni Macierewicz zasiądzie w sejmowej komisji obrony narodowej, Witold Waszczykowski w komisji spraw zagranicznych, a Jan Szyszko w komisji ochrony środowiska. Taką decyzję podjął Sejm. Oznacza to, że posłowie, mimo iż nie będą ministrami, nadal będą sprawować funkcje w resortach, w których pracowali przez ostatnie dwa lata.

Do komisji obrony narodowej wybrani zostali: były szef MON Antoni Macierewicz (PiS) oraz jego były zastępca Bartosz Kownacki (PiS). Były wiceminister został też członkiem komisji sprawiedliwości i praw człowieka, gdzie zastąpił Łukasza Zbonikowskiego (PiS).

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Były szef MSZ Witold Waszczykowski został wybrany do komisji spraw zagranicznych, w miejsce Daniela Milewskiego (PiS). Jan Szyszko został członkiem sejmowej komisji ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa.

Przypomnijmy, że na początku stycznia premier Mateusz Morawiecki przeprowadził rekonstrukcję rządu, w wyniku której swoje stanowiska stracili ministrowie: obrony Antoni Macierewicz, zdrowia Konstanty Radziwiłł, spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, środowiska Jan Szyszko oraz cyfryzacji Anna Streżyńska.

Źródło: PAP

Przeczytaj i obejrzyj:

PiS zmierza po większość konstytucyjną. Za jaką cenę? REKONSTRUKCJA rządu – J. Międlar (wPrawo.pl)

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Zdzisław mówi

    Wężykiem i slalomem, byle do celu. Jesteśmy przecież od Jana Kazimierza Monarchią i trzeba to klepnąć w Konstytucji albo po nas. Módlmy się o to raz na godzinę! Króluj nam Chryste, teraz i zawsze oraz wszędzie!

  2. Wprawny mówi

    Od kiedy to członkowie komisji parlamentarnych zasiadają w resortach (no chyba, że na urlopie)?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.