Sejm ustanowił 12 listopada dniem wolnym od pracy

Sejm RP/ fot. twitter
3

Sejm uchwalił ustawę o święcie narodowym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, ustanawiającą 12 listopada br. dniem wolnym od pracy. Tego dnia będą pracować jednak publiczne szpitale, ambulatoria i apteki. Za projektem ustawy głosowało 233 posłów, 105 było przeciw, 77 wstrzymało się od głosu.

Projekt ustawy złożyło Prawo i Sprawiedliwość. Kluby poselskie PO, PSL-UED, Kukiz’15 i Nowoczesna zapowiedziały, że nie poprą proponowanego projektu ustawy argumentując, że: jest to bubel prawny (Platforma Obywatelska); będzie skutkować stratą dla gospodarki (Nowoczesna); ustawa wydłużająca święto 11 listopada nie jest potrzebna (PSL-UED).

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przedstawicielka wnioskodawców, posłanka PiS Elżbieta Kruk wyjaśniła, że „w tym roku 11 listopada przypada w niedzielę i stąd niniejsza epizodyczna ustawa”. „11 listopada jest zwyczajowo dniem wolnym od pracy. Ustanowienie 12 listopada tego roku wolnym nie wpłynie zatem istotnie na wzrost gospodarczy do lat poprzednich. Projekt natomiast wywołuje pozytywne skutki społeczne” – dodała. Według Kruk „uczynienie 12 listopada dniem wolnym od pracy pozwoli Polakom na godniejsze uczczenie jubileuszu odzyskania niepodległości”.

Źródło informacji i cytatów: pap

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Piotr Bein mówi

  Ściervomedia zachodnie donosiły, że policja zdetonowała przyslaną bombę!
  Wiadomo o co chodzi z komentarzy presstytutek w takich „doniesieniach”, np. piszą o „teoretykach spiskowych przeciwnych Sorosowi”. Będzie na nich polowanie?

 2. Teresa mówi

  A ludzie pracujący w handlu będą też mieć wolne 12 listopada czy też to są istoty dalszej kategorii podludzkiej i muszą zap…..ć jak zawsze?

 3. Ryszard mówi

  Jeszcze pytanie, czy ustawę na koniec podpisze Prezydent?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.