Sejm przyznał 100 mln zł na konserwację Cmentarza Żydowskiego w Warszawie. A co z Muzeum Kresów Wschodnich? – pyta poseł Robert Winnicki

fot. google.pl
22

Sejm przyjął dziś ustawę dotyczącą przekazania z budżetu państwa 100 milionów złotych dotacji na fundusz wieczysty Fundacji Dziedzictwa Kulturowego, z którego finansowane będą prace konserwatorskie Cmentarza Żydowskiego w Warszawie. Za ustawą głosowało 416 posłów, 4 było przeciw, 6 wstrzymało się od głosu.

Ustawę skrytykował poseł Rober Winnicki. „Nie doczekaliśmy się Muzeum Kresów Wschodnich. Nie doczekaliśmy się odpowiedniego uhonorowania w podręcznikach szkolnych tego całego dziedzictwa. Tymczasem z poprzedniej kadencji jest 200 milionów na Muzeum Żydów Polskich, jest dzisiaj 100 milionów na Cmentarz Żydowski. Organizacje żydowskie naprawdę są bogate i mogą sobie sfinansować swoje dziedzictwo kulturowe, a Kresy Wschodnie polskie cały czas są zapominane” – mówił Winnicki. Czy pałka antysemityzmu pójdzie w ruch?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Źródło: youtube

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert B. mówi

  Żydowska zasada: “Zawsze bierz”.

  1. eva cottrell from UK-Northampton mówi

   Shalom bandyci Rzydowscy !!! Parchy obrzezane !
   “Tymczasem za poprzedniej kadencji jest 200 mln zł na Muzeum Historii Żydów Polskich, dzisiaj znajduje się 100 mln zł na Cmentarz Żydowski. Organizacje żydowskie naprawdę są bogate i mogą sobie sfinansować swoje dziedzictwo kulturowe, a Kresy Wschodnie cały czas są zapominane” –
   WW2 jest jeszcze nierozliczona..
   a naleza sie Polsce DDDDDDDDDUUUUUUZE MILIONY %%%%%%%£££££££££$$$$$$$$$$$
   od Rzydowskich zbrodniarzy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. KarPa mówi

  Czy w naszym kraju tworzy się kraj dla Żydów?

  1. Adam mówi

   Tak

  2. eva cottrell from UK-Northampton mówi

   Shalom bandyci Rzydowscy !!! Parchy obrzydliwe !!!obrzezane !
   WW2 jest jeszcze nierozliczona..
   a naleza sie Polsce DDDDDDDDDUUUUUUZE MILIONY %%%%%%%£££££££££$$$$$$$$$$$
   od Rzydowskich zbrodniarzy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   —–Przekazanie z budżetu państwa 100 mln zł dotacji na fundusz wieczysty Fundacji Dziedzictwa Kulturowego, z którego finansowane będą prace konserwatorskie Cmentarza Żydowskiego w Warszawie, przewiduje ustawa przyjęta w 22 grudnia 2017. przez Sejm. Dotacja w wysokości stanowiącej równowartość 100.000.000,00 zł. (słownie: sto milionów złotych) zostanie przekazana przez ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego w całości nie później niż do końca 2017 roku Posłowie: skąd ten pośpiech? Powołana w 2012 r. fundacja – kieruje Michał Laszczkowski i “Uzupełnienie” kapitału, który wynosi 0 zł – –W projekcie ustawy zapisano, że 100 mln zł to środki na “zasilenie kapitału żelaznego” fundacji. – Czy to jest uzupełnienie kapitału wieczystego czy założenie kapitału – pytała na komisji kultury posłanka Iwona Śledzińska-Katarasińska (PO). Paweł Wilski, wiceprezes fundacji: – Jako instancja kapitał jest stworzony, aczkolwiek nie jest jeszcze zasilony. – Czyli nie ma tam pieniędzy? Jak można uzupełniać coś, czego nie ma? – zdumiewała się Śledzińska-Katarasińska. – Jak można wydać 100 mln zł na 1 ( jeden cmentarz ) w Polsce, podczas gdy są potrzeby na wielu cmentarzach, o czym świadczą zbiórki? – pytała posłanka Genowefa Tokarska (PSL).
   “Tymczasem za poprzedniej kadencji jest 200 mln zł na Muzeum Historii Żydów Polskich, dzisiaj znajduje się 100 mln zł na Cmentarz Żydowski. Organizacje żydowskie naprawdę są bogate i mogą sobie sfinansować swoje dziedzictwo kulturowe, a Kresy Wschodnie cały czas są zapominane” –
   WW2 jest jeszcze nierozliczona..
   a naleza sie Polsce DDDDDDDDDUUUUUUZE MILIONY %%%%%%%£££££££££$$$$$$$$$$$
   od Rzydowskich zbrodniarzy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Warsaw The Cultural Heritage Foundation will receive 100 million Polish zlotys (USD 28 million) for the renovation of the Jewish Cemetery in Warsaw this year. On December 22, 2017 at the Ministry of Culture and National Heritage, the agreement on this matter was signed by Deputy Prime Minister, Minister of Culture and National Heritage, prof. Piotr Gliński and the President of the Cultural Heritage Foundation, dr Michał Laszczkowski.

 3. Bigosik mówi

  Czy Polska to jeszcze Polska?

  1. Adam mówi

   Nie.

  2. Karo mówi

   Obawiam się, że to już niestety Polin 🙁

 4. ania mówi

  No trochę to wszystko zaczyna dziwnie wyglądać, a pan panie Jacku niech na siebie uważa, bo jeśli się demaskuje taką osobę, jak Daniels, który rozwija tu skrzydła, to trzeba mieć oczy szeroko otwarte. Bez żartów.

 5. goj mówi

  Szlag mnie już trafia! Nawet jak Żyd powie, że 2+2=5, to mamy obowiązek się z nim zgodzić, żeby nie trafić do więzienia za antysemityzm.

  Czym oni sobie zasłużyli, że cały zachodni świat tak im wchodzi w tyłki? Jedynym ich wybitnym osiągnięciem było zamordowanie syna Boga!

  1. Robert B. mówi

   To jest pokłosie mitu holokaustu. Jeżeli się wzruszasz na filmach o holokauście, przyznajesz, że ich śmierć to JEDNAK coś więcej niż śmierć jakiegoś tam Burka goja, to masz odpowiedź. To misternie budowana przez żydostwo sieć obezwładniania nas psychicznie wobec ich agresji. To z tym należy skończyć. Mnie ich święty holokaust tyle wzrusza, co ich zagłady innych narodów. Muszę dopowiadać, że to jest JEDNO WIELKIE GÓWNO?

  2. goj mówi

   Szczerze mówiąc, to zaczynam się już skłaniać w kierunku teorii spiskowej, że holokaust zaplanowali Żydzi od “a do z”, żeby w przyszłości rządzić w każdej dziedzinie, bo kto się nie zgadza, ten antysemita i nazista i trzeba go nastraszyć sądami. W Rwandzie również zginęło tragicznie mnóstwo osób, ale jakoś nie widzę, żeby Rwanda teraz wszystkich szantażowała: “kto się nie zgadza, ten Hutu” i żeby cały świat płakał z powodu ogromnego holokaustu ludności Tutsi.

  3. Robert B. mówi

   Dlatego mówię: pięknym za nadobne. Mnie ten ich święty holokit ani grzeje, ani ziębi.

  4. Robert B. mówi

   A tak naprawdę, to nie wiadomo do końca, co tam się zdarzyło, bo tego NIE WOLNO BADAĆ. Można tylko szlochać i lamentować i udramatyzowywać podawaną do wierzenia przez żydostwo z Hollywoodu wersję. Nie wierzysz w święty, bo żydowski, holokaust, to buch! następny film, który dostanie Oskara. Co to w ogóle jest, żeby jakieś zdarzenie historyczne było owiane taką mgłą, tak sakralizowane? Z ich punktu widzenia to naturalne. Ale z naszego? Nas ich próby zrobienia nam wody z mózgu powinny gówno interesować. Mnie gówno interesują.

 6. z-k mówi

  Podajcie, proszę, nazwiska tych czterech odważnych Posłów

 7. Zbulwersowany mówi

  To na co idą pieniądze Sorosa, Rotschildów, Morganów, Gatesów, Schichtów, Warburgów i całej masy innych rekinów, że my, biedni Polacy, zamiast na finansowanie naszych grobowców, musimy finansować cudze ?! To już przestaje być polski Sejm, ale staje się ichni Waad.

 8. Dogen mówi

  Banda złodziei sprzedaje nas. Żydzi szukają drugiego Izraela bo w pierwszym robi się gorąco.

 9. Antysemita mówi

  Szlag mnie trafia że żydzi robią sobie takie zeczy za nasze pieniądze. Aż tyle ich w sejmie… Tylko 4 Polaków? Obudź się Polsko i wyjdz z tego letargu….

 10. Waldemar mówi

  A może 100 mln na renowację cmentarza na Wileńskiej Rossie.

 11. jana mówi

  Wystarczy że ich budynki są wyremontowane , cmentarze mogli by już sami .

 12. Pio mówi

  Pozwolilismy poslom rozdawac nasze pieniadze, to rozdaja. ZDZIWIENIE NAGLE??

 13. Zbigniew mówi

  A co “Pan poseł” robi, żeby coś się miało dziać z nim…?
  Udziela wywiadów na prawo i lewo, opiniując pracę partii rządzącej, zamiast sam się wziąć do pracy…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.