Sędzia skazany za korupcję nie stawił się w areszcie. Będzie ścigany listem gończym?

fot. pixabay.com
3

27 kwietnia 2017 r. sędzia z Kościerzyny Janusz K. został skazany na łączną karę 4 lat więzienia za cztery przestępstwa o charakterze korupcyjnym (łapówki do kilkuset tys. zł), popełnione w okresie od grudnia 1998 r. do grudnia 2008 r. K. miał stawić się w areszcie w Starogardzie Gdańskim, aby odbyć karę. Nie stawił się.

– W związku z tym, iż skazany nie stawił się do odbycia kary w wyznaczonym terminie, Prokuratura Okręgowa w Słupsku w czwartek wystąpiła do Sądu Rejonowego w Koszalinie z wnioskiem o wydanie zarządzenia o zatrzymaniu skazanego i przymusowym doprowadzeniu go do zakładu karnego – powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Słupsku. W rachubę wchodzi również wydanie listu gończego za skazanym – dodał.

Źródło informacji i cytatu: tvp.info

Przeczytaj też:

Minister Ziobro oburzony pobłażliwym wyrokiem dla dziennikarza „Newsweeka”: „Prokuratura złoży sprzeciw”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Roza mówi

    Duda/Maliniak co narobiles dla Polakow?Nie rozliczona banda pejsow zyje sobie swietnie naszym kosztem,badz przeklety za taka wredna postawe wobec nas klamco i oszuscie itd

  2. Krzysztof mówi

    Piszesz o terminie stawiennictwa owego sędziego , ale nie podajesz daty? Dlaczego? Bądz konsekwentny i precyzyjny w podawaniu wiadomości o takich skorumpowanych typach. Chcemy też być informowani na bieżąco czy odbywa kare , gdzie i czy aby nie stara się o przedterminowe zwolnienie , a to : za dobre zachowanie , a to ze względu na stan zdrowia , a to dlatego ,że ma chorą matkę lub ojca i tym podobne duperele , które pozwalają takim cwaniaczkom wyjść wcześniej z mamra. Kapiszi?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.