Sędzia, który ukradł część do wiertarki, NIE STRACI prawa wykonywania zawodu. Tak zdecydował Sąd Najwyższy

Sąd Najwyższy/ fot. sn.pl
6

#SądNajwyższy uchylił wyrok Sądu Dyscyplinarnego w Gdańsku, który pozbawił sędziego Pawła M. prawa wykonywania zawodu za kradzież elementu do wkrętarki. #SN wymierzył karę obniżenia zarobków o 20% przez kolejne 2 lata – informuje na twitterze reporter TVP3 Szczecin Adrian Nijak.

Czy to fake news? Nie. O potwierdzenie tej informacji zwróciliśmy się do zespołu prasowego Sądu Najwyższego. Jedyną uwagą do treści informacji było wskazanie, że wyrok nie został uchylony, lecz zmieniony. Wyrok jest ostateczny.

Sędzia sprawozdawca Katarzyna Tyczka-Rote uzasadniając wyrok poinformowała, że przy zmianie kary wzięto pod uwagę, iż w pracy Paweł M. cieszył się nieposzlakowaną opinią. Karę usunięcia z urzędu orzekł Sąd Dyscyplinarny w Gdańsku w listopadzie zeszłego roku. Uznał Pawła M. za winnego kradzieży przegubowego łącznika wiertarki na kwotę około 100 zł.

Źródło: tvp.info, twitter

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. Andrzej, zwykły mieszkaniec tego kraju mówi

  Czyli teraz złodziei będzie sądził złodziej? W takim razie kruk krukowi oka nie wykole. Złodzieje mogą czuć się bezpiecznie.

 3. Robert mówi

  tyczka do kariery, rote to mam w dupie

 4. gojek mówi

  „koszerny kraj, koszerne obyczaje”

 5. Claire mówi

  Jakie to smutne, że ci, którzy mają stać na straży prawa, są przestępcami i stoją ponad prawem w tzw. „państwie prawa i sprawiedliwości”.

 6. Krystian mówi

  Fajnie, jutro ukradnę cokolwiek i będę uniewinniony. Super kraj dziękuję Ci Polsko! Co mam zajebać?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.