Schetyna i Kosiniak-Kamysz zapowiadają koalicję PO-PSL w sejmikach

Grzegorz Schetyna i Władysław Kosiniak-Kamysz/ fot. twitter
4

Podczas wspólnej konferencji prasowej na Stadionie Śląskim w Chorzowie Grzegorz Schetyna i Władysław Kosiniak-Kamysz oświadczyli, że PO i PSL wyrażają intencję podjęcia rozmów o koalicjach w samorządach oraz będą „szukać porozumienia wszędzie tam, gdzie jest to możliwe i wspierać wszystkich samorządowców, którzy chcą współpracować”. Liderzy obu partii ocenili, że będą współpracować przynajmniej w 10 województwach.

„Oczywiście nie we wszystkich w dwójkę jesteśmy w stanie stworzyć takie koalicje” – powiedział Kosiniak-Kamysz, podkreślając otwartość na rozmowy także z SLD i Bezpartyjnymi Samorządowcami.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W niedzielnych wyborach samorządowych PiS uzyskało samodzielną większość w 6 sejmikach województw: lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, podkarpackiego, podlaskiego i świętokrzyskiego. Koalicja Obywatelska ma samodzielną większość w jednym sejmiku – województwa pomorskiego. Zakładając możliwość współpracy z ludowcami, koalicja KO i PSL miałaby szansę na rządzenie w sejmikach województw: kujawsko-pomorskiego (18 mandatów na 30 wszystkich), mazowieckiego (26 na 51), warmińsko-mazurskiego (19 na 30) oraz wielkopolskiego (22 na 39).

W województwach lubuskim i zachodniopomorskim zbudowanie większości koalicyjnej będzie zależało od decyzji radnych SLD i Bezpartyjnych Samorządowców, a w woj. opolskim – od radnych Mniejszości Niemieckiej. Z kolei w sejmiku woj. śląskiego – od decyzji radnych SLD, a w woj. dolnośląskim – od Bezpartyjnych Samorządowców i KWW Z Dutkiewiczem dla Dolnego Śląska.

Źródło informacji: pap

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Złodzieje zawsze się dogadają.Może być tylko problem przy podziale łupów

 2. Piotr Bein mówi

  wybiury samożydowe…
  durny naród nadal głosuje na ss–ynuf wybierając niezmiennie denne „lepsze zło” za każdym razem
  czy to fałszerstwa wybiurcze do tego prowadzą?

 3. Robert mówi

  Dwaj przyjaciele z boiska,jak w piłkarskim pokerze,meczyk ustawiony,bilecik kupiony,widz zadowolony a sędziowie są najlepsi,z wielkich Niemiec rozstrzygają

 4. Robert mówi

  Bardzo blisko narodowego,chorzowskiego…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.