Samochód wjechał w pochód karnawałowy w Niemczech. Sprawca działał umyślnie. Wśród rannych są dzieci

samochód wjechał w pochód karnawałowy w Volkmarsen/ fot. Twitter
2

W poniedziałek (24.02.2020) w niemieckim miasteczku Volkmarsen (Hesja) samochód wjechał w pochód karnawałowy. Sprawca działał umyślnie. Według świadków samochód przyspieszył wjeżdżając w tłum. Ok. 30 osób zostało rannych, w tym 7 ciężko. Wśród rannych są dzieci. Policja nie wyklucza zamachu.


Do zdarzenia doszło o godz. 14.30. Srebrny mercedes kombi wjechał w grupę osób uczestniczącą w pochodzie karnawałowym. Samochód zatrzymał się dopiero po przebyciu ok. 30 metrów. Kierowca to obywatel RFN w wieku 20-30 lat. Mężczyzna został ujęty przez funkcjonariuszy. Policja osłaniała go przed tłumem usiłującym dokonać samosądu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Na podstawie sytuacji panującej na miejscu nie można wykluczyć zamachu” – informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Hesji. Policja apeluje, żeby w sieci nie rozpowszechniać nagrań z miejsca zdarzenia. Wszystkie pochody karnawałowe w Hesji zostały odwołane.

Źródło informacji: dw.com

Zobacz też:

Arcybiskup Mediolanu nie zamyka kościołów. Wydano oficjalny KOMUNIKAT

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. marju73 mówi

    No proszę jaka kraina praworządności. Policja osłaniała mordercę przed wymierzeniem mu słusznej i adekwatnej kary. Sprawiedliwość jest wtedy kiedy ją orzeka i wykonuje „władza ludowa”. Gdy sprawiedliwość wymierzają obywatele czyli zwierzchnik władzy to jest to samosąd który władza penalizuje.
    Coś tu jest bardzo nie tak.
    Choćby po tym widzimy kto jest sługą a kto panem.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.