Sąd uznał, że tęczowa Matka Boska naklejona na śmietniku i toalecie nie obraża uczuć religijnych [UZASADNIENIE WYROKU]

tęczowa Matka Boska na śmietniku/ fot. Twitter
30

We wtorek (2.03.2021) Sąd Rejonowy w Płocku uniewinnił osoby oskarżone o obrazę uczuć religijnych poprzez znieważenie wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej. Jedną z uniewinnionych jest aktywistka LGBT Elżbieta Podleśna, która w nocy z 26 na 27 kwietnia 2019 roku, wraz z dwiema innymi kobietami, rozlepiła w sąsiedztwie płockiego kościoła nalepki z Matką Boską w tęczowej aureoli. Nalepki zostały naklejone m.in. na śmietniku i przenośnej toalecie. Wyrok jest nieprawomocny.

ZOBACZ: Policja zatrzymała aktywistkę LGBT, która sprofanowała wizerunek Matki Boskiej. „Obrońcy demokracji” w amoku

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Gruntowna analiza materiału dowodowego przedstawionego przez oskarżycieli w tej sprawie oraz analiza wszechstronna okoliczności tej sprawy nie wskazały, by oskarżone swoim zachowaniem wypełniły znamiona zarzucanego im czynu zabronionego – oświadczyła sędzia Agnieszka Warchoł uzasadniając wyrok.

– Oskarżenie nie wykazało w żaden sposób, iż działania oskarżonych były intencjonalnie ukierunkowane na obrazę uczuć religijnych katolików, ani by zamiarem działań było znieważenie wizerunku obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. (…) Motyw na jaki wskazują oskarżeni, było wsparcie osób LGBT, walka o ich równouprawnienie, reakcja na instalację grobu pańskiego w kościele św. Dominika w Płocku, zawierające treści przyrównujące osoby LGBT do grzechu – mówiła sędzia Warchoł.

– W ocenie sądu symbol osób nieheteronormatywnych, którego ideą było zwrócenie uwagi na konieczność równouprawnienia ludzi z uwagi na ich orientację, przynależność do płci, nie wyraża żadnych negatywnych myśli. Nie niesie ze sobą poniżających, czy hańbiących treści – stwierdziła sędzia.

Co Warchoł miała do powiedzenia w sprawie umieszczenia nalepek z Matką Boską na śmietniku i toalecie? Stwierdziła, że „istnieje wiele wątpliwości, które nie pozwalają w sposób jednoznaczny na poczynienie niebudzących ustaleń faktycznych w tej sprawie”. Wątpliwości polegają na tym, że nie udało się ustalić, która z oskarżonych tam je nakleiła.

– Oskarżone wybrały niewerbalną formę protestu, wykorzystując symbolikę religijną, ale nie w celu ośmieszenia, czy poniżenia wartości istotnych dla katolików, tu wizerunki Matki Bożej z Dzieciątkiem Jezus, lecz wykorzystując w ten kontrowersyjny sposób symbolikę religijną w celu zwrócenia uwagi na istotny problem leżący w interesie publicznym – stwierdziła sędzia Warchoł. Pełna treść uzasadnienia TUTAJ.

Politycy opozycji totalnej dostali wiatru w żagle i nawołują do kolejnych prowokacji. Joanna Scheuring-Wielgus chwali się, że czynu dokonały „dziewczyny od niej” i apeluje o to, żeby zdjęcie tęczowej Matki Boskiej zalało TT.

Poseł Katarzyna Lubnauer poinformowała, że posłowie Koalicji Obywatelskiej złożyli projekt ustawy o likwidacji art. 196 kk dotyczącego obrazy uczuć religijnych.

Szymon Hołownia zapewnił, że jego ruch Polska 2050 opowiada się za tym, aby obraza uczuć religijnych nie była ścigana z oskarżenia publicznego i aby nie groziła za nią kara więzienia.

Mój komentarz: Uzasadnienie wyroku jest jednym wielkim peanem na cześć ideologii LGBT i usprawiedliwieniem dla wszelkich prowokacji urządzanych przez aktywistów tego ruchu. Możemy zatem spodziewać się kolejnych akcji tego typu, z atakowaniem kościołów włącznie. Politycy opozycji totalnej są tym zachwyceni i na tym chcą budować swój kapitał polityczny. Zwracam uwagę, że również Szymon Hołownia przyłączył się do tej antykatolickiej akcji. Nie można tego zinterpretować inaczej, jak poparcie dla lewackich ataków na cywilizację łacińską.

Dzicz ustroiła się w piórka obrońców tolerancji. Dzicz nie rozumie, że pewnych rzeczy po prostu się nie robi, nawet jeśli sąd twierdzi, że nie doszło do przestępstwa. Dzicz sama sobie wystawia laurkę profanując święte symbole i raniąc ludzkie uczucia. Jeśli dzicz sądzi, że tym sposobem zdobywa szacunek, to jest w wielkim błędzie.

Źródło cytatów: oko.press, Twitter

Zobacz też:

Groźba więzienia i zakaz wjazdu do UK za akcję „Allah to gej” [WIDEO]

 

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Tolek mówi

  Bardzo rozsądny wyrok. Sąd wykazał się postawą wolnościową i nie dał zastraszyć humbejwinom neo-inkwizycji i katolicyzmowi kulturowemu.

  1. j-da mówi

   paszoł won!!!

  2. Egil mówi

   Nie używaj trudnych wyrazów, bo ujawniasz swoje nieuctwo, łoiu.

  3. Szczur mówi

   JPRDL, człowieku. Czym Ty myślisz? Jestem ateistą, a nawet ja wiem, że symboli innych ludzi się nie profanuje. A lewacy później się dziwią temu, że nikt nie szanuje LGBT i feministek – tych którzy najgłośniej krzyczą o szacunku.

  4. Boguslaw mówi

   Tolek, Ty wiesz dokladnie, ze w naszych warunkach, taka wypowiedz jest brzydka prowokacja!
   To NIE jest twoj kraj i nigdy nie bedzie!
   Jako gosc, stosuj sie, prosze, do zasad cywilizowanej goscinnosci, a bedziesz sam mogl, prowadzic, bez sprzeciwu, twoje wlasne zycie, jakie by ono nie bylo.
   Jako gosc, NIE PRZYSTOI Ci kpic sobie ze spraw, ktore sa dla nas tutaj wazne, obojetne, czy je rozumiesz, czy nie!
   Jest to sprawa RESPEKTU dla Polski i Polakow, ktorzy tutaj zyja od tysiacleci!
   Inaczej, WOJNA, jest wiecej, niz ZAPROGRAMOWANA i musisz sie liczyc z twardymi metodami!
   Uwazacie sie jakoby za bardzo cywilizowanych, wiec od teraz zacznij stosowac do tych zasad! Dzie,ki!

  5. Robert mówi

   Matka Boska w tęczowej aureoli. Wyrok wkurzył Kaję Godek. „Publicystyka homoaktywisty”

  6. Dominik mówi

   Daj mi swoje zdjęcie,a ja je nakleję na śmietnikach i szaletach miejskich.
   I pamiętaj-to nie obraża.

 2. Boguslaw mówi

  Ufam, ze ten wyrok zostanie zasadzony w dalszej instancji.
  W wielu wyrokach zauwazylismy, ze istnieja tez w Polsce se,dziowie, ktorzy potrafia, jeszcze zachowac obiektywnosc i wydawac orzeczenia sluzace wiekszosci spoleczenstwa.
  Ci, ktorzy tego nie rozumieja i nie respektuja, musza spakowac swoj worek i sta,d spierdalac !
  Stabile spoleczenstwo potrzebuje troski, a nie tworzenie i tolerowanie wewnetrznego napiecia, dywersji i agresji, oraz byc moze, przyszla wojne domowa we wlasnym kraju!
  Pamietajmy, przez sedziow JAKIEGO pochodzenia, sa Polskie Sady, naszpikowane i ska,d bierze sie , jednostronnosc argumentacji, jak tutaj i w tym przypadku!! Polskie sa,dowe bagno, juz dawno NIE DO WYTRZYMANIA!!

  1. Matka mówi

   „Ufam, ze ten wyrok zostanie zasadzony w dalszej instancji”

   Boguś, sprawdzaj w słowniku znaczenie trudnych słów, np. co to znaczy „zasądzony”, żeby wstydu potem nie było. No, chyba że ty zwolennikiem ruchów LGBT jednak jesteś.:)

  2. j-da mówi

   paszoł won żydoagenturo

  3. Matka mówi

   Zrób fikołka, błaźnie. Te teksty o Żydach są bardzo śmieszne, jednak masz konkurencję innych idiotów. Jak chcesz, psie, mnie faktycznie rozśmieszać dalej, to postaraj się mocniej.

 3. Marcin Malik mówi

  Partie takie jak Nowoczesna czy Zieloni mają minimalne poparcie. Jest to skrajna lewica, która buduje swój elektorat na homoseksualnych prowokacjach; także po to aby przebadać opinię społeczną dla PO i Hołowni. Wtedy partie lewicowe mające większe poparcie wiedzą czy opłaca się im angażować w promocję zboczeń czy nie.

 4. Hania mówi

  Parafrazując przysłowie ten się cieszy kto się cieszy ostatni. Poczekamy na Sąd Ostateczny.Pan Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy.

 5. Jakub mówi

  Proponuję akcję promowania wizerunku sędziów, którzy nie rozumieją pojęcia równouprawnienia i tego, że polski porządek prawny nie wyróżnia w żaden sposób osób, w żadną stronę pod względem orientacji, a więc nie może być mowy o walce o równe prawa 🙂 Oczywiście wizerunki sędziów powinny być publikowane tylko w odpowiednich do tego miejscach, w celu podkreślenia poziomu kształcenia elit intelektualnych.

  1. Krzysztof mówi

   Np w publicznej toalecie na desce klozetowej i w sedesie oraz pisuary żeby kazdy mógł sobie usiąść osrać i osikać ich wizerunki. Do tego jeszcze wizerunki znanych postaci politycznych jak Lubnauer, Wielgus… i aktywistek Lbgt. Ciekawe czy ktoś odważy się wtedy wytoczyć proces za znieważanie tych paskud? Skoro tęczowa Matka Boska naklejona na śmietniku i toalecie nie obraża uczuć religijnych to na pewno uzasadnienie wyroku w stosunku do tych osób będzie to samo.

 6. 11.07.1943 mówi

  Jestem niewierzący, ale takie obrazki nie mają prawa bytu.
  Ciekaw jestem co by było, gdyby na śmietniku (nawet bez sześciokolorowego (bo tęcza ma 7 kolorów) tła byłaby gwiazda sześcioramienna (symbol państwa okupującego Palestynę), lub obraz Machometa))).
  HAŃBA!!!
  Podkreślam! Jestem ateistą.

 7. Hammurabi mówi

  Mój komentarz…
  Mój komentarz jest taki, że ja tu nie mam czego komentować.
  Niech to uczyni zjawa Stańczyk, „Weselne” sumienie narodu:
  „Znam ja, co jest serce targać
  gwoźdźmi, co się w serce wbiły,
  biczem własne smagać ciało,
  plwać na zbrodnie, lżyć złej woli,
  ale Świętości nie szargać,
  bo trza, żeby święte były,
  ale świętości nie szargać:
  to boli.

  Własnie. „Boli”. A jak boli, to i złość budzi. Polska cierpliwość granicząca z masochistyczna nieomal naiwnością, również ma swoje granice. I nic tu nie da „mącenie w narodowej kadzi” uprawiane tym razem przez płocki sąd.

  1. Boguslaw mówi

   Brawo! Na prawde ladnie ujete!

  2. Matka mówi

   „Naprawdę”, głąbie.

 8. lewactwo = robactwo mówi

  Skurwysyństwo. Żydowska prowokacja. Czas zacząć profanować menory i gwiazdy Dawida.

 9. tom mówi

  Ja proponuje uzasadnienie wyroku, zdjęcie sędziego i oskarżonych opublikować na koszach i toaletach

  1. Adam mówi

   Bardzo dobry pomysł

 10. krzysztof mówi

  gwiazdę żydowską w gówno wsadzić i mordę rabina, to taki będzie artystyczny symbol

 11. Republikanin mówi

  Warto dodać, że w ten sposób opozycja w praktyce ratuje partię rządzącą. Bo mimo iż partia ta ma poszanowanie uczuć religijnych tak samo głęboko w ….., co opozycja, to jednak w powszechnym przekonaniu tylko ona może się temu przeciwstawić. A opozycja na razie chce przejmować władzy, więc wspiera rządzących, jak może.

 12. wilk mówi

  PROPONUJE TECZOWYM PRZYOZDOBIC TAK MACHOMETA,CZY BRAKNIE IM ODWAGI?

  1. Tolek mówi

   To w Arabii Saudyjskiej proponuj.

 13. Alek mówi

  W czasie procesu norymberskiego oskarżeni też wskazywali na to, że nie mieli intencji nikogo mordować. Wykonywali jedynie rozkazy. A że ludzie umieral mimo ich dobrych intencji, to problem tych ludzi.

  Problem jednak leży głębiej. Polega on na tym, że nie jest tak, jak ktoś ma widzimisię, tylko tak jak jest. Istnieje obiektywna rzeczywistość. I nie jest w niczyim interesie, aby się szerzyła pedofila, sodomia itd. Kto szerzy te szkodliwe społecznie idee, winien podlegać sądowi. A jak do tego posługuje się bluźnieniem Bogu, to dwa razy powinien być sądzony.

  Przypomnijmy, że nazizm wyrósł ze środowiska sodomickiego. A historia lubi się powtarzać. Stąd trzeba ten rodzący się nazim w zarodku stłumić, bo jak nie, to skończy się obozami koncentracyjnymi albo i gorzej dla katolików, a przy okazji i dla innych.

 14. Alek mówi

  A swoją drogą kto upoważnił sędzinę do kneblowania ust Kościołowi, zakazywania mówienia o grzechu? Czyj interes publiczny ona reprezentuje?

 15. wieloryb mówi

  Czekam aż ktoś wyprodukuje „tęczowy” papier toaletowy. Każde wyjście do toalety sprawiałoby mi satysfakcję.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.