Sąd uniewinnił „Zielonych” od zarzutu znieważania znaku Polski Walczącej. Wyrok jest prawomocny

Polka Nie-podległa/fot. youtube
6

Sąd Okręgowy w Warszawie podtrzymał wyrok sądu pierwszej instancji uniewinniający działaczy „Zielonych” od zarzutu znieważania znaku Polski Walczącej. Wyrok jest prawomocny. Sprawę o znieważenie symbolu Polski Walczącej wniosła do sądu policja z zawiadomienia jednego z internetowych kanałów informacyjnych. Oskarżonymi w sprawie byli: autorka transparentu Elżbieta Hołoweńko oraz działacz „Zielonych” Marcin Krawczyk. Groziła im kara grzywny.

Podczas Parady Równości i Marszu Godności 11 i 18 czerwca 2016 r. działacze „Zielonych” nieśli transparent ze znakiem Polski Walczącej, z dodanymi na końcach kotwicy symbolami płci oraz hasłem „Nie-podległa”.  Podczas czwartkowej rozprawy autorka grafiki podkreślała, że transparent, podobnie jak i znak Polski Walczącej, ma dla „Zielonych” ogromne znaczenie i jest odzwierciedleniem „przekonań i walki o prawa kobiet”. Ma też pokazywać równość kobiet i mężczyzn.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Uzasadniając wyrok sędzia Leszek Parzyszek podkreślił, że sąd pierwszej instancji słusznie dowiódł, iż nie było w działaniach „Zielonych” intencji znieważenia symbolu Polski Walczącej.

Nasz komentarz: W ostatnich dniach mamy bardzo ciekawy zestaw wyroków sądowych: skazanie Jacka Piekary za rzekome znieważenie aborcjonistki Doroty Wellman, skazanie Jacka Międlara za rzekome znieważenie posłanki Scheuring-Wielgus, sądowe przyzwolenie na znieważanie działaczy ONR określeniami „naziole” i „faszyści”, a teraz sądowe przyzwolenie na wykorzystywanie znaku Polski Walczącej do promowania lewackiego szaleństwa spod znaku gender.

Jaki z tego płynie przekaz do opinii publicznej? Oto on: zostań lewakiem, a wszystko będzie ci wolno. Nadzwyczajna kasta obroni cię tak jak obroniła swojego kolegę po fachu, który rąbnął 50 zł „z roztargnienia”. Nic dziwnego, że w takich warunkach hasło „Jestem Polakiem i mam obowiązki polskie” głośno wypowiadają tylko ludzie naprawdę odważni. Reszta woli siedzieć cicho, żeby nie podpaść „rozgrzanym” sędziom.

Źródło: pap

Przeczytaj też:

L. Mucha: Do kraju tego, gdzie pierwsze ukłony są jak odwieczne Chrystusa wyznanie: „Bądź pochwalony!” Tęskno mi, Panie…

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zbulwersowany mówi

  Widać z tego ewidentnie, że „dobra” zmiana szerokim łukiem ominęła i omija sądy. Ziobro i Jaki coraz bardziej rozczarowują, a wręcz zaczynają bulwersować ! To oszukiwanie Polaków ! To prześladowania polityczne Polaków !

 2. Jacek mówi

  Dziękujemy panie prezydencie Duda żeś pan sądy przed dobrą zmianą ochronić raczył!

 3. Bb mówi

  PIS precz!!! Dobra zmiana to Jude zmiana

  1. Ada mówi

   Cztery miliony młodych Polaków już podmieniono, w naszym polskim kociołku niezle „bulgocze….Awantury, mediacje, kichacje, aby więcej szumu i dymu.
   We wczorajszym temacie informacyjnym na Prawy.pl o spotkaniu z P. dr Ewą Kurek w komentarzach były dwa istotne linki dot. przekazania budownictwa mieszkaniowego w obce ręce i o ulgach, bodajże 10-letnich dla nowo osiedlających się w naszym kraju. Szkoda, że (przeziębiona) nie zanotowałam. Tylko patrzeć, jak będziemy ogoleni do zera.

 4. goj mówi

  Czy to nie jest tak, że ci „sędziowie” niedługo wylecą z roboty i dlatego teraz starają się wydać jak najwięcej absurdalnych i niezgodnych z prawem wyroków?

 5. Andrzej, zwykły mieszkaniec tego kraju mówi

  Kiedy wreszcie zacznie działać ta nowa ustawa o sądach. To co wyrabiają ci z nadzwyczajnej kasty przechodzi ludzkie pojęcie, a z prawem czy jakąkolwiek elementarną sprawiedliwością zupełnie nie ma nic wspólnego

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.