Sąd Najwyższy uniewinnił mężczyznę, który 18 lat niesprawiedliwie przesiedział za kratkami. Czy prokurator poniesie karę?

Tomasz Komenda / Fot. Youtube
0

Tomasz Komenda został niesłusznie skazany za gwałt i zabójstwo – potwierdził dzisiaj Sąd Najwyższy. Mężczyzna został uniewinniony od zarzutu brutalnego gwałtu i zabójstwa 15-latki w Miłoszycach pod Wrocławiem w 1997 roku. To decyzja Sądu Najwyższego na wniosek Prokuratury Krajowej.

Komenda niesprawiedliwie spędził w więzieniu 18 lat. Podejrzanemu wówczas mężczyźnie, alibi dało wówczas 12 osób. Mimo to stał się kozłem ofiarnym policji. Prawdopodobnie spreparowano dowody, a Komendę biciem zmuszono do „przyznania się do winy”. Niewinnego mężczyznę oskarżył prokurator Stanisław Ozimina, który nie znalazł nawet chwili, żeby zaznajomić się z aktami sprawy. Do dziś nie poniósł konsekwencji za niesłuszne zniszczenie życia młodemu mężczyźnie. Ot tak, na 25 lat pozbawienia wolności skazał niewinnego człowieka. Gdyby w tamtym czasie obowiązywała kara śmierci, Komenda nie cieszyłby się teraz wolnością.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Źródło: PAP

Obejrzyj:

Kara śmierci a Biblia, Tradycja i zdrowy rozsądek – J. Międlar

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.