„Rzeczpospolita” atakuje Marsz Niepodległości: „Różaniec jak kastet”. W odpowiedzi ruszyła akcja #NieWstydzęSięRóżańca

Marsz Niepodległości/ fot. marszniepodleglosci.pl
15

W czwartek (18.10.2019) ogłoszono, że hasłem tegorocznego Marszu Niepodległości będzie „Miej w opiece naród cały”. To fragment XIX-wiecznej pieśni maryjnej „Z dawna Polski Tyś Królową”. Na plakacie reklamującym marsz znajduje się dłoń trzymająca różaniec.

Oto, co na temat dłoni z różańcem na plakacie Marszu Niepodległości pisze Tomasz Krzyżak w „Rzeczpospolitej”: Zaciśnięta pięść opleciona różańcem, który do złudzenia przypomina kastet. Plakat nie pozostawia żadnych wątpliwości: różaniec jest narzędziem walki. Gdyby ta dłoń była otwarta można byłoby ją odczytać jako zachętę do modlitwy za ojczyznę, do walki szlachetnej. Ale pięść kojarzy się z ringiem, bójką, wojną. Nie ma wątpliwości, że różaniec staje się narzędziem politycznej batalii. Brutalnej i brudnej.

Krzyżak apeluje do Episkopatu Polski o zajęcia „jasnego i jednoznacznego stanowiska” w tej sprawie. Jeśli w minionych miesiącach z ust tak wielu polskich biskupów wychodziły słowa dezaprobaty wobec różnych działań środowisk LGBT, to teraz też powinny one popłynąć do tych, którzy orężem swojej walki czynią różaniec. (…) Wykorzystywaniu różańca i krzyża, który stanowi jego integralną część oraz udziałowi w ideologicznej walce jakiegokolwiek biskupa czy kapłana trzeba zdecydowanie powiedzieć nie – pisze dziennikarz „Rzeczpospolitej”.

Na atak Krzyżaka odpowiedział przewodniczący Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Robert Bąkiewicz. – Widzę tu jakiś wzmożony hejt na różaniec, więc rozpoczynam akcję #NieWstydzęSięRóżańca i idę na #MarszNiepodległości2019. Wrzucamy w sieć zdjęcia, tagujemy i wyznaczamy 3 osoby – napisał Bąkiewicz na Twitterze.

Jeśli niektórym mądralińskim i to nawet katolikom ta zaciśnięta pięść z owiniętym na niej różańcem kojarzy się z kastetem to POTWIERDZAM – to mój duchowy „kastet” na zło, a modlitwa przy jego użyciu to moje uderzenie – skomentował atak „Rzeczpospolitej” wiceprezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Mateusz Marzoch.

Kolejne osoby przyłączają się do akcji #NieWstydzęSięRóżańca.

Źródło informacji i cytatów: rp.pl, Twitter

Zobacz też:

Hasło Marszu Niepodległości 2019: „Miej w opiece naród cały”. Tomasz Kalinowski o przesłaniu tegorocznego marszu [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
  1. marju73 mówi

   Na naszym podwórku niestety to samo.
   Opowiada o tym artykuł „Co Prymas Polski Polak robił na multireligijnej konferencji organizowanej w Polin?”

  2. Anonim mówi

   Koment do tekstu internauty Jaca.

  3. marju73 mówi

   Koment do tekstu internauty Jaca.

  4. Janusz I mówi

   Ciekawe, czy guru Konfederacji też pójdzie z Różańcem na Marsz?

 2. anonim mówi

  Bardzo podoba mi się ten plakat. Niech lewactwo ze złości dostaje sraczki jak po olejku rycynowych.

 3. Jaca mówi

  Tak trzymać ja też nie wstydzę się Różańca świętego i często się na nim modlę. Świat mógłby wiele łask wyprosić u Boga po przez jego odmawianie przez wstawiennictwo naszej Matki Niebieskiej. Ale niestety jest coraz gorzej, ludzie bardzo nisko upadli i oddalili się od Boga. Sam Papież Franciszek niszczy Kościół Chrystusowy od początku pontyfikatu. W podejrzanych okolicznościach Watykan obalił wspaniałego Papieża Benedykta XVI, żeby masońskie siły wprowadziły tam swojego człowieka. Franciszek to mason, należy do argentyńskiego klubu Rotary Club. Franciszek nie ewangelizuje świata ale zaczyna wprowadzać nową religię. Wystarczy obejrzeć film o nowym rzymskim panteonie Franciszka, gdzie wszystkie religie wkłada do jednego worka. Teraz ostatnio na synodzie o Amazonii, wprowadza amazońskich szamanów i ich bożków do Watykanu. To czysta herezja i bałwochwalstwo. Niestety Rzym upada na naszych oczach i staje się siedliskiem demonów. To wszystko jest przepowiedziane w Apokalipsie św. Jana. Możecie się śmiać ale niedługo Pan Bóg powie dość i spuści karę na ludzkość. Nawracajmy się i żałujmy za grzechy bo czara gniewu bożego już się przelała.

 4. Normalny mówi

  Myślę, że najlepszym dowodem na obronę wartości katolickich w Polsce będzie masowe uczestnictwo Polaków w tegorocznym Marszu Niepodległości, a także choćby symboliczne finansowe wsparcie tego Marszu.

 5. Buran mówi

  No i proszę. Zadziałało jak płachta na byka. Lewactwo boi się różańca jak diabeł święconej wody.

 6. zz top mówi

  polskiej stanu racja-deszechteryzacja.

 7. Robert mówi

  Nazwisko ma wporzo.Dla mnie Krzyżak w szkolnych podręcznikach kojarzył się zawsze z najemnikiem kochającym się w srebrnikach ukrytych w zaciśniętej dłoni

 8. DAR ek mówi

  Nie ma dla nas innego wyjscia, jak zwrocenie sie o pomoc do naszej Krolowej, najlepiej to robic przez rozaniec.
  Z dawna Polski Tys Krolowa!

 9. Hammurabi mówi

  “Przybyłem, zobaczyłem, a Bóg zwyciężył”… 12 września 1683… Później poprzez 336 lat różnie bywało ale już nigdy dobrze. Był rok 1772 1793, 1795, było wiele wiele innych lat wypełnionych specyficzną „miłością” i potwornym cierpieniem żarliwie wierzącego ludu.
  To nie sarkazm. To fakt.
  Jednak, jeśli cokolwiek może Polaków zjednoczyć, należy tego próbować.

 10. Jadwiga mówi

  A wszystko dlatego, że nasz polski naród został podzielony przez szczucie idące i z zachodu i ze wschodu. To trwa nadal – dzisiaj też pseudopolitycy jeżdżą na zachód po „wskazówki” i ciągle szkodzą Polsce…
  Naród jest wewnętrznie skłócony, a zaczął nie-Polak, tusk !!! On zaczął pokazywać pogardę, taką zalatującą szwabską pogardą !!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.