Rzecznik rządu zapowiada wzmożone kontrole sanepidu i straszy przedsiębiorców, którzy nie sprawdzą certyfikatów szczepionkowych swoich klientów

rzecznik rządu Piotr Muller/ fot. screen
15

W poniedziałek (13.12.2021) rzecznik rządu Piotr Muller zapowiedział w programie „Graffiti” na antenie Polsat News, że w związku z wprowadzeniem od 15 grudnia nowych obostrzeń sanitarnych wymuszających na przedsiębiorcach zmniejszenie obłożenia lokali do 30%, rozpoczną się wzmożone kontrole sanepidu i policji weryfikujące, czy te limity są przestrzegane. Z limitów zwolnione są osoby zaszczepione przeciw Covid-19.

Zapytany o podstawę prawną umożliwiającą np. hotelarzom weryfikowanie paszportu kowidowego gości, Muller odparł, że taka jest, a rozszerzy ją kolejne rozporządzenie rządowe. – Część osób będzie szukała dziury w całym i powodów, dlaczego rzekomo nie można tego robić. W innych państwach przedsiębiorstwa same zabiegały, aby wprowadzić takie przepisy – powiedział.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Muller podkreślił, że podczas obrad Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zobligowano „właściwe służby”, w tym sanepid i policję, aby sprawdzały, czy przedsiębiorcy stosują się do rozporządzenia. – To będą kontrole oddolne, losowo prowadzone w podmiotach, jak i po zgłoszeniach od obywateli. Ktoś, kto twierdzi, że nie ma podstaw prawnych, aby kontrolować certyfikaty szczepienne, szuka wymówki, by tego nie robić – ocenił rzecznik.

Wprowadzenie limitów i kontrole paszportów kowidowych nazwał „drogą środka”. Zapowiedział, że okazywanie tych paszportów „będzie nam towarzyszyć przynajmniej przez kilka najbliższych tygodni”. Podkreślił, że „za przestrzeganie tych obostrzeń odpowiada podmiot prowadzący działalność”.

Mój komentarz: A więc Prawo i Sprawiedliwość brnie w segregację sanitarną, chociaż jest ona niezgodna z prawem, a do tego nieuzasadniona medycznie. Przecież zaszczepieni zarażają tak samo jak niezaszczepieni. I nie jest to jakaś wiedza tajemna. Jest to wiedza powszechnie dostępna. Mimo to władza idzie w zaparte. W zeszłym roku było zamykanie lasów i niskie sufity w siłowniach, dziś jest paszport kowidowy i dyskryminacja osób, które nie wzięły udziału w eksperymencie medycznym nazywanym szczepienie przeciw Covid-19.

Jeśli ktoś naiwnie wierzy, że to szaleństwo kiedyś się skończy, to wyjaśniam, że to się nigdy nie skończy. Zaszczepieni dwiema dawkami będą tracić swój paszport kowidowy, jeśli nie przyjmą trzeciej dawki. A potem zaszczepieni trzema dawkami będą tracić paszport, jeśli nie przyjmą czwartej dawki. I tak w koło Macieju, bo wirus nie zniknie. Będą nowe mutacje i kolejne szczepionki. I kolejne restrykcje. W lecie będzie odkręcanie śruby, w sezonie grypowym – dokręcanie śruby. O tym piszę w mojej książce „Kowidowe getta”, która możecie zamówić w sklepie na wPrawo.pl TUTAJ.

Źródło informacji i cytatów: polsatnews.pl

Zobacz też:

„Idioci i hochsztaplerzy zgotowali nam ten los”. Katarzyna Treter-Sierpińska o książce „Kowidowe getta” [WIDEO]

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. verizanus mówi

  Chyba musi być zlecenie na polskich przedsiębiorców od bardzo poważnych sił 😉

 2. Paweł mówi

  Haha, debil wie że nie ma podstaw prawnych… Metoda środka XD

 3. Paweł mówi

  Ciec w biedronce będzie sprawdzał czy mam hemoroidy.. Haha tonący brzytwy się chwyta

 4. Paweł mówi

  Z tego bełkotu obłąkanego człowieka wynika że, funkcjonariusze państwowi nie mają prawa karać klienta za brak qr kodu i z tego powodu będą karać sklepikarza, który nie ma prawa nawet pytać klienta o ten fakt…
  Bareja

 5. Baldwin mówi

  Sprawa tych donosów jest smutna. Rząd szczuje nawzajem obywateli, kazując na siebie donosić. Komuna wróciła, niestety. 😕

 6. piotr mówi

  Paszport szczepionkowy nie ma nic wspólnego z ochroną zdrowia to furtka do zaprojektowania nowego społeczeństwa poddanego totalnej kontroli, dla tego w żadnym wypadku nie możemy się na to zgodzić nie zależnie jak wielka presja będzie na nas wywierana. Wykreowana przez media pandemia ma nas przyzwyczaić do tego co ma nadejść. Naiwny jest ten kto ufa rewolucji i jej agentom. Mądry jest ten kto się modli, powierza swój los i swoją rodzinę Niepokalanemu Sercu Maryi. Walka, która się toczy ma charakter duchowy, to walka dobra ze złem, walczmy modlitwą, dobrym przykładem i stawianiem oporu temu co od diabła pochodzi.

 7. Buran mówi

  Rząd wie że na tym można się sparzyć, bo niezgodne z prawem i odbije się na sondażach a przy następnych wyborach ludzie sobie przypomną. Dlatego chce to zrobić rękami przedsiębiorców.

 8. kbs mówi

  „W innych krajach” Ja się pytam jakich zatem? Bo to zabrzmiało jak w starym dowcipie o amerykańskich naukowcach. „Według ammerrrrykańskich naukowców…” Powiem tak. Jeśli ktokolwiek zabiegał z przedsiebiorców to były to korporacje należące kapitałowo do tych samych włascicieli, do których należy big pharma. Nie jest tajemnicą,że międzynarodowy syndykat bankowy jest tworzony poprzez kilka grup kapitałowych, tzw „fundusze inwestycyjne”, np Black Rock. Te same fundusze kontrolują media. Tworzą komplementarny produkt. Od trucizny po obiecane lekarstwo. Jest to zamknięty obieg gospodarczy, gdzie wykorzystuje się narzędzia aby niszczyć resztki niezależnego kapitału. Realizuje się to kontrolą podaży pieniądza, nierówną konkurencją, nierównością prawną, a oststnio po prostu zamykaniem konkurencyjnych średnich przedsiębiorstw. Celem jest stworzenie międzynarodowego obozu koncentracyjnego opartego o nowoczesne technologie. Wąskie specjalizacje technologiczne, WYkształcenie pokolenia użytecznych technologicznie durni, odciętych od wiedzy ogólnej, społecznej, historycznej. Stworzenie szarej masy, która nie utożsamiała by się z patriotyzmem lokalnym. Tak więc pytanie, czy przedsiębiorcy ugną kolana i kark, czy zaczną walczyć , organizować się, jednoczyć i walczyc razem o swój byt. Ponieważ to co się dzieje to dopiero poczatek ich końca. Jeśli przedsiębiorcy myślą, że oni to przetrwają, a upadają słabsi od nich, to niech będą spokojni, przyjdzie ich czas również. Ta gałąź jest po mału piłowana. Przetrwaja tylko korporacje należące do słusznych jedynie grup kapitałowych. One mają nieograniczone możliwości dokapitalizowania, jako, że ich właściciele kontrolują drukarki pieniędzy. A w zasadzie serwery produkujące puste pieniądze. Zatem tylko konsekwentny opór oraz bunt społeczny mogą tutaj tylko pomóc. Wszyscy liczymy na to, że polityka gotowania żaby w końcu zacznie doskwierać większej grupie społecznej, również tej odurnionej telewizją i serialami. I w przyszłym roku tłumnie z okazji 11 listopada odwiedzimy Sejm i pałac prezydencki i siedziby telewizji, tak aby odzyskac naszą polską przestrzeń życiową. Wojsko i Policja w zasadzie to są Polacy. Oni sie przyłącza do nas wbrew rozkazom swoich żydowskich szefów,.

 9. George mówi

  Widzę, że coraz większa liczba osób z grupy trzymającej władze domaga się stryczka! Mam nadzieję, że się doczeka, że nie będzie kolejnej grubej kreski. Za zbrodnie przeciwko Polakom musi ktoś przecież odpowiedzieć. Zrobili z tego kraju państwo, w którym trudno żyć. Jedyne co mają nam do zaoferowania to śmierć, oczywiście na własny koszt.

 10. Hammurabi mówi

  „Zaszczepieni dwiema dawkami będą tracić swój paszport kowidowy, jeśli nie przyjmą trzeciej dawki. A potem zaszczepieni trzema dawkami będą tracić paszport, jeśli nie przyjmą czwartej dawki. I tak w koło Macieju, bo wirus nie zniknie”…
  A pewnie, że nie zniknie. Tak samo, jak nie znikł wirus „poczciwej grypy”, który pozbawił już życia miliony ludzi. A to „hiszpanka”, a to „grypa azjatycka, a to „meksykańska”, a to „hongkong”… W sumie podobno sam Hipokrates opisywał ją już w V w p.n.e.
  Dlatego, po którejś tam rozstrajającej układ immunologiczny dawce preparatu (bo nie szczepionki przecież!) zaczną znikać ci, którzy ów cud miód pozwolili sobie wstrzykiwać.
  Najgorsze jest jednak to, że znikać będą na zawsze z przyczyn które dziś są jeszcze dla nich najczęściej niegroźne, tak jak dla osób które tej berbeluchy nie przyjęły.
  W tym świetle tzw. „Raport rzymski” (opublikowany w PRL-u w 1973 roku) nabiera innych kolorów zwłaszcza w kontekście oddziaływania na liczbę ludzi na świecie.
  Ciekawi sami mogą – a właściwie muszą – sobie samodzielnie poczytać i poukładać elementy tej układanki… Przecież na słowo nie uwierzą!
  Powstający obraz jest przerażający a kolejne wydarzenia na przestrzeni ostatnich lat nabierają innego sensu.

 11. mulier mówi

  Cytuje tekst z kabaretu:” Powinien zawisnąć, wszyscy powinni być eksterminowani, na ziemi nie ma miejsca dla faszystowskich satanistów”

 12. czarny mówi

  Nie ma podstaw prawnych, ale każą sprawdzać i łamać prawo.

 13. anonim mówi

  @Varizanus szlachta jerozolimska zgodnie z talmudem chce zagrabić majątki polskich przedsiębiorców.

 14. Krzyś mówi

  Po co te certyfikaty, nie lepiej za kolczykować tych szprycowanych jak krowy? Od razu będzie widać kto jest a kto nie. Przynajmniej zaoszczędzą czas na stosowanie się tych smiesznych procedur sprawdzania.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.