Rzecznik Praw Obywatelskich szczuje na Barbarę Pielę! Plastusie to antysemityzm i mowa nienawiści

Adam Bodnar/ fot. screen
17

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar wystosował pismo do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, w którym wnosi o zbadanie sprawy satyrycznej animacji autorstwa Barbary Pieli wyemitowanej w TVP Info. Piela przedstawiła Jerzego Owsiaka jako nakręcaną kukiełkę zbierającą pieniądze z okrzykiem „Cześć! Siema!”. Zebrana kasa trafia w ręce Hanny Gronkiewicz-Waltz, która zabiera ją dla siebie, a na „datki” przeznacza banknot 10-złotowy. Jeden z banknotów użytych w animacji to 200 złotych z gwiazdą Dawida i wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego. Wzór banknotu został zamieszczony w Nonsensopedii w lutym 2010 roku. Jak wyjaśniła Barbara Piela: „2 lata temu wydrukowałam miniatury banknotów, miały niską rozdzielczość, nawet nie odróżniłam ich od innych i nie zauważyłam, co na nich dokładnie jest. A ten się zaplątał w nowej partii i akurat był na scenie”.

„Stawianie przez państwową TV niczym nie popartego zarzutu defraudowania pieniędzy, zebranych podczas jednej z największych w Polsce akcji charytatywnych, jest niepokojące” – pisze Bodnar w piśmie do KRRiT i wskazuje, że audycja TVP mogła mieć też wydźwięk antysemicki. „Opublikowanie tej animacji w mediach publicznych może niestety przyzwalać na mowę nienawiści w dyskursie publicznym” – podkreśla Adam Bodnar.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„W orzecznictwie sądów przyjmuje się, że wprawdzie satyryczna forma wypowiedzi pozwala na użycie bardziej dosadnych środków wyrazów, jednak nie może być wykorzystywana do krytyki w sposób, który narusza dobra osobiste krytykowanego. W ocenie Sądu Najwyższego satyryczny charakter utworu stanowi istotną, ale niewystarczającą przesłankę wyłączenia bezprawności działania autora, ponieważ w utworach o takim charakterze możliwy jest także tzw. eksces satyry”, a wiec przekroczenie jej dopuszczalnych granic” – czytamy w piśmie do KRRiT. Pełna teść pisma TUTAJ.

Mój komentarz: Na naszych oczach odbywa się zaszczuwanie autorki plastusiów Barbary Pieli. Uruchomiono cała machinę propagandową, żeby zniszczyć osobę, która ośmieliła się skrytykować WOŚP. Do ataku na Pielę posłużono się pałką antysemityzmu, a teraz włączono zarzut tzw. mowy nienawiści. Rzecznik Praw Obywatelskich sugeruje swoim pismem do KRRiT, że Piela jest współodpowiedzialna za śmierć prezydenta Gdańska. Pod adresem Pieli wylewa się w mediach społecznościowych nieprawdopodobny hejt. Sypią się wyzwiska i groźby pozbawienia życia. Atakującym puściły wszelkie hamulce, a Owsiak chwali ich za to nazywając „najbardziej fantastycznymi adwokatami sprawy”. Tak w rzeczywistości wygląda lewicowa walka z mową nienawiści. Jest to po prostu instrument do wprowadzenia totalnej cenzury i zaszczuwania ludzi. To jest narzędzie służące do zaprowadzenia lewicowego terroru. Barbara Piela właśnie pada jego ofiarą.

Źródło informacji i cytatów: rpo.gov.pl

Przeczytaj też:

J. Międlar: Zapanował obłęd!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Willgraf mówi

  GODNOŚĆ przeciwko PODŁOŚCI I UPODLENIU!Boże Narodzenie AD 2018 – Ewangelia wg św. Jana 1, 1-5. 9-14: →
  Sąd Najwyższy Rosji powiedział żydowskiemu kłamstwu – nie, pomimo rezolucji ONZ w sprawie „Holocaustu”!
  Opublikowano 19/12/2018 by emjot
  Trudno w to uwierzyć, ale stało się! W Rosji od teraz każdy może swobodnie wyrażać swoje wątpliwości dotyczące Holocaustu 6 milionów Żydów, bez obaw, że zostanie za to uwięziony. Wcześniej istniało takie zagrożenie. Ten, kto publicznie wyrażał swoje wątpliwości, mógł zostać oskarżony tak jak za rehabilitację nazizmu na podstawie Artykułu 354.1 kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej! Teraz, w związku z ustanowionym precedensem sądowym, takie zagrożenie już nie istnieje! Precedens jest taki, że raz na zawsze udowodniono, że „brak wiary w Holokaust 6 milionów Żydów wcale nie oznacza zaprzeczania faktom ustalonym przez wyrok Międzynarodowego Trybunału, a tym bardziej, że nie oznacza to rehabilitacji nazizmu …”
  cyt…Okazuje się, że w kwietniu 1945 roku w obozie Oranienburg (niedaleko Berlina) Armia Czerwona zdobyła dokumenty całego systemu niemieckich obozów koncentracyjnych w czasie wojny! Do czasów „jawności” i „pieriestrojki” (do 1985 roku) dostęp do tych dokumentów mieli tylko żydowscy badacze, ale nie byli oni zainteresowani w ujawnieniu kłamstwa zachodnimi mediom odnośnie Holocaustu. Jak się okazało, całkowita liczba więźniów, którzy zginęli w niemieckich obozach w całym systemie od jego powstania w 1935 roku, aż do jego katastrofy pod koniec 1944 i początku 1945 roku wyniosła 403.713 osób. Znana jest dokładna liczba Żydów zmarłych i zabitych w największym nazistowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz (Oświęcim) – 38.031 osób! A przecież syjonistyczna propaganda nazywała Auschwitz najstraszniejszym ze strasznych „obozów śmierci” i wskazywała na śmierć w obozie 4 milionów Żydów…

 2. Mariusz mówi

  Dobrze że plastusiowy piórnik nie został jeszcze zabroniony

  1. Gutmen mówi

   „Ucho Przesa”kreatywna twórczość, bestseller, polityka w krzywym zwierciadle, pełna smaku i barw satyra z rządzących w Polsce elit.
   ” Plastusie” – mowa nienawiści. Chowam obawę, że podnieśli larum , bo ktoś powiedział w ten sposób prawdę. Gdyby nie hejt nawet bym nie woedział o tym filmie. Uderz w stół a nożyce się odezwą. Coś w tym jest

 3. jacek mówi

  to co w ogóle się teraz dzieje to jakiś totalny obłęd, wszędzie tylko o Adamowiczu i „mowie nienawiści”, nie zdziwię się jak będą chcieli go beatyfikować…

 4. Goj mówi

  Szczerze mówiąc, to nie kupuję tego tłumaczenia, że nie wiedziała, co na tym banknocie jest i się zaplątał. Wydaje mi się, że było to celowe, tylko nie przewidziała konsekwencji. W Polsce Żydzi to święte krowy. Nietykalni, poza prawem.

 5. Hammurabi mówi

  Siłą rzeczy człowiek jest zmuszony do poświęcenia uwagi ostatnim wydarzeniom i ich ocenianiu w kontekście wielu pamiętanych faktów z tak niedalekiej przecież przeszłości.
  Obecna histeria podkręcana przez opozycyjne ugrupowania i usłużne media ociera się już o amok.
  Pan Bodnar niejednokrotnie dał dowody, że w jego przypadku Rzecznik Praw Obywatelskich jest nazwą na wyrost i to o kilka rozmiarów.
  Nie kupuję jego wynurzeń. Mierzi mnie, to ciągłe tropienie, szukanie i manipulowanie opinią społeczną, to wywoływanie poczucia zagrożenia i winy. Samograj pt. „mowa nienawiści”, „antysemityzm” i ciągłe „przekraczanie” są już tak zużyte, że się zacinają i brzmią dokładnie tak, jak owa nakręcana kukiełka.
  W mediach, jakże „polskich” mediach, mamy bezprecedensowy wylew manipulacyjny. We wszystkich. Bez wyjątku! Dziennikarze robią z Polaków idiotów i obrażają ich inteligencję na potęgę.
  Założono Polakom kaganiec zupełnie jak za czasów Gomułki. Biada temu, kto się odważy wyrazić inne zdanie niż przyjęte przez sk…synów z zacisznych gabinetów. Więcej! Profilaktycznie pod kaganiec wciśnięto Polakom kneble w usta blokując swobodę wypowiedzi na portalach.
  Bodnar jest tu jedynie jednym z trybów machiny. Jednym „z” ale bardzo istotnym, z racji praw jakie mu przysługują.
  Mam nadzieję, że po puszczeniu nerwów „zduraczonym” fanatykom opozycyjnym zaczną puszczać od „wysiłku” zwieracze.

  1. Kryśka mówi

   Pani Barbara Piela ma nieprzeciętny talent, a jej karykatury są śmieszne uderzającym podobieństwem oryginału! Trafnie też i z humorem POdsumowała polityków! Ponieważ żydzi są zawsze najlepsi we wszystkim i koszą wszystkie nagrody, ta artystka jest tłamszona już w zarodku, by nie była zagrożeniem! Brawo pani Basiu, jestem pod dużym wrażeniem, tak trzymać!

  2. Kryśka mówi

   Pani Barbara Piela ma nieprzeciętny talent, a jej karykatury są śmieszne z uderzającym podobieństwem oryginału! Trafnie też i z humorem POdsumowała polityków! Ponieważ żydzi są zawsze najlepsi we wszystkim i koszą wszystkie nagrody, ta artystka jest tłamszona już w zarodku, by nie była zagrożeniem! Brawo pani Basiu, jestem pod dużym wrażeniem, tak trzymać!

 6. Stop antypolonizmowi mówi

  Na ten rząd cofający się i broniący sprawy żydowskiej nie ma co liczyć. Teraz już nie leżą, teraz błagają o litość liżąc wszystkim buty. Brudziński zamyka ludzi, którzy krytykują władze Poznania, Wrocławia i Olsztyna. Wszystko na zamówienie i po linii partyjnej.

 7. aza mówi

  bodnar to pasożyt – żyje z Polaków pieniędzy i nie wypełnia, absolutnie nie wypełnia, zadań z zakresu zleconej mu przez Polskę roboty! bodnar to rasowy polakożerca! bodnar to interesowny, zawodowy szukacz antysemityzmu w czarnej dziurze!!! ok!!??? prostaku.

  1. Kryśka mówi

   Wszyscy żydzi WON z Polski, jak mówi Cejrowski, mają swoje państwo, Izrael, który nie daje sPOkoju Palestynie od 1948 r, tam mają pole do POPiSu!! To barbarzyństwo z ich strony!

 8. George mówi

  Czujemy żydowski oddech na karku, nie ma co. A potem będą się żydy żalić, że Polacy nie mogli dłużej ścierpieć ich arogancji i panoszenia się, że nie chcieli być okradani z owoców własnej pracy i wzięli sprawy w swoje ręce. Znów będzie aj, waj na cały świat. Żydy muszą wiedzieć, że są granice, których dla własnego bezpieczeństwa nie powinno się przekraczać. A oni moim zdaniem już je przekroczyli. I dlatego dla naszego dobra należy powtórzyć Marzec’68.

 9. Lech mówi

  Pani piela pracuje w tvp. I mysle ze jest pochodzenia z narodu wybranego widac Po ciemnej karnacji i nosie .wiec o anty semityzmie niema mowy ,,Chyba ze w swoich kregach

 10. Janusz I mówi

  Mam 74 lata. Przeżyłem stalinizm, widziałem dziadka legionistę jak w 1953 roku wrócił z więzienia bez oka i ze zmiażdżonym kolanem, przeżyłem komunizm i stan wojenny. Byłem założycielem i szefem S w średnim zakładzie pracy. Nigdy nie bałem się otworzyć ust lub coś napisać, jak teraz.

 11. tato mówi

  Każdy teraz musi kochać Adamowicza bo inaczej będzie zaszczuty..Z aferzysty robi się na sile prawego człowieka.Jeszcze różaniec niech mu na sile wloza do trumny bo pewnie nie rozstawal się z nim.Toz to obluda do potegi

 12. narodowiec mówi

  A jaka jest definicja tzw. „mowy nienawiści” Żydku Bodnar ? Wychodzi na to, że jeżeli się coś źle (Tzn. prawdę) powie o Żydach to jest to „mowa nienawiści” ! Odwrotnie to wszystko w porządku !

  1. Andrzej Józef mówi

   Definicja mowy Nienawiśc.
   Jeżeli kogoś nienawidzisz , wykop dwa groby.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.