SKLEP-WPRAWO.PL

Rzecznik PAD zapowiada możliwość nowelizacji ustawy o SN pod dyktando TSUE

Błażej Spychalski/ fot. screen
11

„Wydaje się, że będzie potrzebna nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym” – mówi mi prezydencki rzecznik Błażej Spychalski. Miałaby polegać na przywróceniu poprzedniego stanu prawnego. To pierwsza taka wypowiedź, dopuszczająca wycofanie się z ustawy autorstwa PAD” – informuje dziennikarz Radia Zet, Patryk Michalski, który rozmawiał z rzecznikiem prezydenta Dudy nt. decyzji Trybunału Sprawiedliwości UE o zastosowaniu tzw. środków tymczasowych i zawieszeniu stosowania przepisów polskiej ustawy o Sądzie Najwyższym.

Jeżeli mówimy o tym, że pan prezydent – tak przynajmniej wynika z tych przekazów medialnych – nie może powołać I prezesa Sądu Najwyższego, przypominam nie uczynił tego do tej pory, jeżeli nie może powoływać sędziów na miejsce tych, którzy odeszli w stan spoczynku, to wydaje się, że trzeba jakieś decyzje podjąć i powinien je podejmować polski rząd. Być może jedną z takich decyzji mogłaby być decyzja o nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym – powiedział reporterowi RMF FM rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Dopytywany przez dziennikarza dodał, nowelizacja ta miałaby zmierzać do na przykład przywrócenia poprzedniego stanu prawnego. Rzecznik prezydenta podkreślił, że kancelaria czeka na oficjalne dokumenty w tej sprawie.

Źródło informacji i cytatów: rmf24.pl [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. o ludzie !!! kpina !!! mówi

  nie prawdopodobne !! myślal , myslal , nowego prezesa nie powolal ! co jest z tym człowiekiem ?!

 3. OZ mówi

  Tej wyPOwiedzi rzecznika, w imieniu PAD, to nawet nie ma co komentować, jak i nie ma co dywagować co zrobi obecny nie polski przecież rząd.

  1. Dan mówi

   Parch żyd Daniels już ma w biurku napisaną ustawę, wystarczy się do niego zgłosić, lub przekaże ją na biesiadzie

 4. kpina !!! mówi

  prawo nie dziala wstecz ! a Polska jest suwerennym krajem i traktaty mowa wyraznie , ze eu nie ma prawa wtracać sie wewnętrzne sprawy kraji czlonkowskich .Niech PAD jako prawnik zapozna sie z ustaleniami traktatow i nie robi pierdół !! dlaczego ne powolal do tej pory na miejsce tej volksdutchki prezesa SN ?!

 5. MSW mówi

  Sędziowie postąpiliby patriotycznie gdyby napisali wspolnie list, że stan spoczynku im się podoba i nie zamierzają wracać, bo wolą łowić ryby i grilować. Ośmieszyliby w ten sposób Trybunał w Strasbourgu.
  Nic się złego nie stanie jesli poprzedni porządek prawny zostanie przywrócony, bo kary finansowe mogą być drakońskie.

  1. Ada mówi

   Znaczy kary finansowe za stosowanie prawa RP w RP?
   To można też dorzucić za przestój w stosowaniu owego prawa pod pręgierzem…innej kary.

   1. MSW mówi

    Trochę bez sensu. Ale niestety, będąc w Eu musimy dostosować się do prawa większego.

    1. Ada mówi

     Jeżeli to „prawo większego” jest bezprawnym łamaniem prawa odrębnego państwa – Polski – to Twoja, moja, nasza Ojczyzna w unijnych strukturach jest takim „AnDŻejem-Januszem” Europy. Popatrz na postawę Węgier – oni nie merdają grzecznie ogonkiem przy wciskaniu cudzej kolczatki na własną szyję.

 6. Janusz I mówi

  Głosowałem na ada i byłem szczęśliwy a teraz się cieszę, że zostały mu tylko DWA latka!!!

 7. Pola kowalska mówi

  Wystarczy tych falszywych praw zydowskich lapy precz, MY POLACY sami bedziemy ZMIENIAC bez komucho zydow zdrajcow kolaborantow NOWEJ TARGOWICY POPIS-owskiej

 8. Robert mówi

  Wydawać się mogło,zdawać się musiało , bo wg. Juni dupa to kakao.Wielu to piło,kilku dymało

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.