Rzecznik Ministerstwa Zdrowia zapowiada lockdown dla kolejnych województw

Wojciech Andrusiewicz/ fot. screen
6

Podczas piątkowej (26.02.2021) konferencji prasowej rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował, że kolejne województwa mogą zostać objęte twardym lockdownem.

– W ślad za warmińsko-mazurskim ostatnio dość usilnie podążają dwa inne województwa. To jest województwo pomorskie, w którym notujemy już blisko 36 zakażeń na 100 tys. osób dziennie. I województwo lubuskie, w którym już przekroczyliśmy 30 zakażeń na 100 tys. osób – stwierdził Andrusiewicz. Dodał, że żaden region nie będzie uprzywilejowany i jeśli dojdzie do dalszego wzrostu zakażeń, to decyzja będzie taka sama jak w przypadku województwa warmińsko-mazurskiego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Andrusiewicz zagroził też, że lockdown może zostać wprowadzony na południu Polski, w województwach, w których wrasta liczba zakażeń. Chodzi o województwo śląskie, dolnośląskie, małopolskie, podkarpackie i świętokrzyskie. – W niedługim czasie, jeżeli nie będziemy przestrzegać tych zaleceń sanitarno-epidemiologicznych, te województwa mogą dołączyć do województw północnych – powiedział.

W czwartek Andrusiewicz zapowiedział, że zamiast marchewki, rząd będzie używał epidemicznego kija do dyscyplinowania społeczeństwa. I kij poszedł w ruch. Po dwóch tygodniach lekkiego poluzowania obostrzeń rząd przykręca śrubę. Przedsiębiorcy, którzy otworzyli biznesy, znowu zostaną z niczym. A przecież musieli zainwestować, żeby się otworzyć. To, co robi rząd, wygląda jak celowe działanie obliczone na dobicie tych, którzy przetrwali dotychczasowe korona-szaleństwo.

Źródło cytatów: PAP

Zobacz też:

Skandaliczna wypowiedź rzecznika Ministerstwa Zdrowia: „Daliśmy marchewkę, ale teraz musimy mieć kij”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. wilk mówi

  OJ CZLOWIEKU ZEBYS KIJEM PO LAPACH NIE DOSTAL I TALERZ OBIERKOW Z MARCHEWKI NA OBIAD

  1. 11.07.1943 mówi

   Bardzo proszę o nie wdawanie się w prowokacyjne dyskusje z awatarami typu matka.
   Nie ma sensu.
   Tylko ignorowanie tego czegoś może nas uwolnić od dalszych wpisów.

  2. MACIEJ mówi

   Dokładnie tak.
   Nie karmić trolla to zdechnie z głodu.

 2. Halina mówi

  Cały rząd powinien być w lockdownie, z taśmą klejącą na mordach zamiast maseczek. Do tego kajdany na rękach z tyłu, żeby sobie tych taśm nie zdarli.

 3. W K mówi

  Politycy pomylili nas z bydłem. Sfermentowało im w głowach.

  1. Jakmutam mówi

   Nie, oni nic nie pomylili.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.