Rząd zablokuje odszkodowania dla przedsiębiorców?

4

Twoja firma poniosła straty z powodu korono-wirusowego lock downu? Możesz starać się odszkodowanie ale tylko w teorii. Premier Mateusz Morawiecki złożył wniosek do Trybunału Konstytucyjnego, żeby orzekł w sprawie art 417 Kodeksu Cywilnego. Na jego podstawie sąd powszechny ma możliwość przyznać odszkodowanie od Skarbu Państwa na rzecz poszkodowanego przedsiębiorcy.

“Art. 417§ 1. Za szkodę wyrządzoną przez niezgodne z prawem działanie lub zaniechanie przy wykonywaniu władzy publicznej ponosi odpowiedzialność Skarb Państwa lub jednostka samorządu terytorialnego lub inna osoba prawna wykonująca tę władzę z mocy prawa.”

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pozostaje postawić pytanie dlaczego Mateusz Morawiecki złożył taki wniosek. Wygląda na to, że rząd oczekuje wyroku Trybunału Konstytucyjnego uznającego sprzeczność artykułu 417 KC z konstytucją. Tym samym podstawa prawna dochodzenia odszkodowań zostanie znacząco ograniczona.

To tylko potwierdza, że kieszenie rządu są puste i w tej chwili wywraca je na drugą stronę.

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. BP mówi

    Przecież bardziej potrzebne są pieniążki na remont “premierówka” w Łańsku, a nie dla motłochu ( to ich zdanie, nie moje)

  2. W K mówi

    Część składowa projektu “Bezkarność +”.

  3. Netopelek mówi

    precz z tym żydonierządem !!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.