Rząd przedłuża obowiązek noszenia maseczek

koronawirus/ fot. pixabay
7

Do 31 marca 2023 roku rząd przedłużył ograniczenia epidemiczne, m.in. obowiązkowe noszenie maseczek w szpitalach i aptekach.

Rozporządzenie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw 23 grudnia br., a w życie wejdzie w Sylwestra. Wprowadzenie go jest uzasadniane m.in. aktualnie odnotowywaną liczbą nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, jak również ilością świadczeń opieki zdrowotnej, w tym w warunkach szpitalnych, udzielanych osobom z COVID-19 oraz sytuacją w innych państwach, w szczególności sąsiadujących z Polską.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wprowadzenie rozporządzenia już w listopadzie zapowiadał minister zdrowia Adam Niedzielski, który przekonywał, że maseczki ograniczają transmisję chorób, nie tylko COVID-19, ale również grypy czy wirusa RSV, zaś kilka dni temu wiceminister zdrowia Waldemar Kraska opowiadał, że „szczyt zachorowań jest przed nami”.

Przeczytaj książkę „Kowidowe getta” Katarzyny Treter-Sierpińskiej – TUTAJ. Książka w promocyjnej cenie!

Przeczytaj także:

PAP: maseczki na twarzy pogarszają myślenie

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Ewa mówi

  Decyzje strategiczne w imieniu….?

 2. Roman mówi

  Prawnie nadal się nie zmienia. Rozporządzenie w kwestii maseczek jest nielegalne. Zachęcam do pozywania cowidiotów od aspiranta do sanepidanta już w starym roku i życzę sukcesów w uczciwym zarabianiu na odszkodowaniach.

 3. jędrek mówi

  Jedynym obowiązkiem dla człowieka jest tylko i wyłącznie umrzeć sądnego dnia. Obłudny, antypolski PIS to sobie może obowiązki noszenia durnych kagańców nakładać zaczadzonej głupotą plandemiczną pisoskiej gawiedzi, która łyka ta pierdy pompowane w głównym ścieku medialnym.
  Każdy kto ma myślący mózg nie nosi żadnych szmat na twarzy, bo nie będzie się truł dwutlenkiem węgla.

 4. Hammurabi mówi

  @Jędrek
  Obłudnicy „sprawujący władzę” to jedno. Nie są jednak osamotnieni.
  Ot pierwszy z brzegu przykład. „Interia”. Po wyłączeniu możliwości komentowania jej wypocin, błyskawicznie obrała już bez żadnego maskowania i wstydu, kurs zgodny z linią lewaków. W ostatnim dniu ubiegłego roku opublikowała (Jakub Krzywiecki) „wyniki sondażu” przeprowadzonego przez „SW Research”, z którego wynika ni mniej ni więcej jak to, że 47% Polaków chce obowiązku noszenia maseczek w miejscach publicznych!
  „Badanie” zostało podobno wykonane pośród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 27-28 grudnia 2022 r. na próbie 800 dorosłych Polaków.
  Nawet jeśli założyć, że w ogóle jakiekolwiek badanie zostało wykonane na tej grupie starannie wyselekcjonowanych oszołomów, to z prostych rachunków wynika 376 sztuk kompletnych baranów na tle ponad trzydziestu milionów to promil promila. Jednak przekaz idzie w świat a wredne dranie, dziennikarskie hieny i medialne pasożyty z orgiastyczną wręcz rozkoszą manipulują faktami w przerwach sprawdzając stany kont.

 5. Janusz mówi

  Uświadomię Cię: sprawdź badania statystyczne – to nie PiS-ki elektorat głównie wierzy i nosi maseczki…

 6. Hammurabi mówi

  @Janusz
  Nic o jakimkolwiek elektoracie nie napisałem. Dałem jedynie przykład manipulowania tzw. „opinią społeczną”. Czytaj ze zrozumieniem, bo „Interię” trudno raczej zaliczyć do propisowskich portali…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.