Rząd proponuje zmiany w konstytucji: wydatki na wojsko, konfiskata majątków, dodatkowe opodatkowanie [WIDEO]

premier Morawiecki wicepremier Kaczyński/ fot. screen
20

W poniedziałek (21.03.2022) rzecznik rządu Piotr Muller poinformował o propozycjach rządu dotyczących zmian w konstytucji. – W sytuacji, kiedy Rosja grozi bezpośrednim atakiem na inne kraje UE, obowiązkiem Polski jest przygotowanie polskiej armii błyskawicznie do możliwości ataku. Dlatego proponujemy, żeby z reguł finansowych wyłączyć finansowanie kwestii związanych z armią – powiedział Muller. Chodzi o wyłączenie z progu zadłużenia publicznego wydatków na armię i na zbrojenia.

Druga zmiana ma dotyczyć zagwarantowanego w konstytucji prawa własności. Rząd chce, aby zezwolić na to, żeby na terenie Polski konfiskować majątki oligarchów rosyjskich oraz wszystkie majątki podmiotów i osób prywatnych, które są zaangażowane we wspieranie działań Rosji. W szczególności ma to dotyczyć podmiotów objętych sankcjami międzynarodowymi. Tak pozyskane środki finansowe i aktywa miałyby stać się własnością Skarbu Państwa i byłyby przeznaczone na pomoc dla osób poszkodowanych działaniami Federacji Rosyjskiej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Trzecią rzeczą, którą chcemy wprowadzić, która być może nie będzie wymagała zmiany konstytucji, jest kwestia wprowadzenia dodatkowego opodatkowania dla podmiotów, które kontynuują swoją działalność gospodarczą na terenie Rosji – oświadczył Muller.

Rzecznik poinformował, że przedstawiciele wszystkich ugrupowań parlamentarnych zostali zaproszeni na rozmowę w KPRM w celu przedyskutowania propozycji rządu.

Źródło informacji: Kancelaria Premiera/Twitter

Zobacz też:

Katarzyna TS: Czeczko zrobił swoje, Czeczko może odejść

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. cccpsucks mówi

  taaa już zaczynają się podchody aby z Polaka zrobić żebraka… najpierw przepychanie zapisu o bezkarności urzędniczej, teraz wyciąganie łap po majątek innych – na razie rusków oraz ich sympatyków – obawiam się że niedługo każdemu będzie można ”udowodnić” że jest rusofilem (dajcie mi człowieka, ja znajdę paragraf)
  śmieci z pissu czują że mogą za dwa lata popłynąć więc starają się w każdy możliwy sposób zabezpieczyć sobie bezpieczną przyszłość. no a jeśli ”wygrają” będą mieli narzędzia prawne typu ”oskarżenie o bycie ruską onucą”. dla myślących
  inną sprawą jest że tylko w Polsce takie sztrymsy – gdzie indziej tylko zamrozili kapitał rosyjski – u nas parchy z wiejskiej chcą go im zwyczajnie ukraść – i kto sam się kreuje na największego wroga ruskich?
  głupia naród, polska naród -zulu gula

 2. Error 404 mówi

  Kto będzie decydował o tym, której osobie państwo polskie w świetle prawa będzie mogło odebrać dorobek życia? – tego rzecznik rządu już nie powiedział. Szykuje się totalniacki precedens, który ma utorować drogę do uznaniowej grabieży majątku każdemu, dzisiaj pod pretekstem wspierania działań Rosji, jutro pod byle jakim innym.

 3. Fasola Jan Krzysztof III mówi

  przecie to nie „polscy” politycy tylko marionetki NWO…. no błagam.. kto morawieckiego lub tuska lub innych naszych dobroczyncow uważa za „polskich „polityków….

 4. krzysztof mówi

  tak szmaty na wojnie chcą się dorobić! Ciemny lud to łyka, klechy też mącą!

 5. Leszek SG mówi

  Złodziejski rząd. To dotąd marnowali forsę na armię? A przecież tak drogo kupowali różny amreykański sprzęt? Znowu chcą dać zarobić ludobójcom zza oceanu? PiSiackie zdradzieckie i złodziejskie mordy

 6. ada mówi

  Grzebanie w konstytucji przez tych durni z pisu bedzie katastrofalne w skutkach. Rozumiem ze jak ktos z pisu uzna ze popieram Rosje to bedzie mogl prawnie ukraść mi np dom, samochod i bedzie to zgodne z prawem. Wszystko mozna usankcjonowac prawnie.Kiedys zgodnie z prawem mordowano ludzi dzis zgodnie z prawem rząd może mnie okradac.

 7. Repatriant mówi

  zgłupieli do reszty, trzeba w trybie pilnym zabrać im stery

 8. Robert mówi

  Ciągle nas rozgrywają. Ludzie przejrzyjcie na oczy bo miska ryżu będzie luksusem.

 9. anonim mówi

  A ja bym chcial uslyszec od nadpremiera kiedy w koncu przestaniecie blokowac cywilizowanemu dostepowi do broni palnej jako srodek do obrony w tych trudnych czasach. Kiedy w koncy ten zagorzaly socjalista zrozumie ze filozofia panstwa ze za bezpieczenstwo obywateli odpowiada pabstwo nie dziala.

 10. "batko nasz Bandera....." mówi

  Tamta reszta prusko-lewacko – sodomicka wydawała się beznadziejna ale tym żydo-amerykańsko- rezunofilskim już też nic nie brakuje do totalnego zaprzaństwa. Na kogo głosować jeśli nawet Konfederacji już banderowsko odwala???

 11. AntyPO✡PiS mówi

  A kiedy konfiskata majątków komunistycznej bezpieki z SB i WSW/WSI, którzy zagrabili mienie państwowe po 1990 roku (tzw. uwłaszczenie nomenklatury PZPR) oraz dokonali defraudacji publicznych środków finansowych (afera FOZZ)!

  Na liście 100 najbogatszych mieszkańców Polskie jest wyłącznie komunistyczna, złodziejska bezpieka i jej resortowe pomioty oraz płatni konfidenci.

  Czy stała się jakaś krzywda dla SB-ckiego kapusia TW „Zegarek” Solorz vel Krok czy dla czerwonego klanu żydokomuchów Kulczyków? Retoryczne pytanie! Oni są tak samo bezkarni, jak za czasów rządów PO-PSL i SLD!

  Niech socjaliści z PiS-u najpierw zrobią porządek na własnym podwórku i skonfiskują mienie komunistycznej oligarchii z PZPR, SB i WSI!

 12. finka mówi

  Przewalali na respiratory, maski i inne „covidowe potrzeby” chcą zrobić kolejny przewał pod pretekstem wojny.

 13. Rebih mówi

  Taka konfiskata to próba przejęcia przez członków rządu rosyjskich majątków na swoja własność i zostawienia nas z wieczystym konfliktem z Rosją, która przecież będzie upominała się o własność swoich obywateli. PiS wywołuje kolejne kryzysy, by pod hasłem „musimy działać” prowadzić nie ograniczony rabunek państwowego mienia, na skalę nieznaną nawet za czasów Balcerowicza.
  Nie umieli nawet zapisać porządnie w prawie obowiązku noszenia maseczki, a za Konstytucję się biorą ubeckie jełopy.

 14. Rebih mówi

  A tak w ogóle przypomina to trochę działania Justina Castro, który rabuje ludziom majątki i zajmuje konta z tego powodu, że maja inne poglądy niż on sam. Niedawno Morawiecki spotkał się z Castro, zapewne to nie przypadek.

 15. Ewa-Maria mówi

  Morawiecki już całkowicie oderwał się od rzeczywistości. Ukraina, Ukraina i tylko Ukraina a gdzie interesy Polski? Sprowadził na dalszy plan. Kiedy już emocje opadną i minie hura optymizm to okaże się że sprowadził na Polskę wielkie nieszczęście. W niedalekiej przyszłości odbije się to nam czkawką. To nie jest już premier Polski a ukraiński. Jeżeli Putin napadnie na Polskę to winę za to będzie ponosił Morawiecki. Takie prawdopodobieństwo istnieje.

 16. Marcin Malik mówi

  Jeśli te prawa zostaną wprowadzone, to będzie to koniec własności prywatnej w Polsce. Praca stanie się nieopłacalna. Będzie to naród podejrzanych i biednych, gdyż za swoje zdanie polityczne będzie można wszystko stracić. 500zł będzie tylko dla tych, którzy nie chodzą na marsze polityczne, i nie piszą na FB przeciwko PISowi.

  Cóż, jakie to wielkie szczęście że ja nie mam nic wspólnego z Polską. Możliwe, że Polacy sprzedadzą wszystko, będą niedługo wymieniać PLN na twardą walutę, i nastąpi masowy exodus. W Afryce są białe getta ogrodzone wysokimi murami. Polacy! Może tam?

  Polska jest obecnie w fazie transformacji, z kraju socjalistycznego na kraj komunistyczny.

 17. szalom mówi

  Zginęli z pola widzenia żydo-oligarchowie ukraińscy i sprawa ich miliardowych majątków pochodzących z wyzysku ukraińskiej biedoty. Został na placu boju jedynie Zełeński – ich wynalazek. Oby pan naczelnik Kaczyński po raz kolejny nie zaplątał się o własne nogi wprowadzając owe konfiskaty i nowy łamaniec podatkowy. Niby przyjaźnią się z Orbanem a nic, ni cholery, od tego Węgierskiego Męża Stanu się nie nauczyli. Pozostaną pachołami już do końca swoich dni.

 18. Shadow mówi

  Sprowadzenie takiej masy upaińców, to tak samo, jak wprowadzenie do Troi konia trojańskiego. Tak samo, albo jeszcze gorzej. Już ci upaińcy, którzy od paru lat w Polsce pracują, zaczynają się burzyć na niesprawiedliwość tego nierządu wobec nich, a co dopiero będzie jak zaczadzeni Polacy się obudzą i na własnej skórze doświadczą ogromnej niesprawiedliwości we własnym kraju. Natomiast pomysł z kombinowaniem przy konstytucji, to jak rozbrajanie bomby z opóźnionym zapłonem. Widać jak na dłoni, że te sprzedajne PIS-owskie szmaty stać jest na każdą niegodziwość. No wielomiliardowe wydatki na armię poza kontrolą sejmu, senatu, kogokolwiek. I zapewne zakupy tego sprzętu za kilkakrotną jego wartość, u zaprzyjaźnionych parchatych hamerykańców, a wielomilionowe premie do własnych kieszeni. No i konfiskata obcych majątków , tak już było za komuny i w totalitaryzmach. Hańba wam sukinsyny, hańba wam na wieki.

 19. Shadow mówi

  Dodam jeszcze, że dla mnie to kombinowanie, aby zbrojenie armii przeprowadzić poza budżetem i jakakolwiek kontrolą, może być związane ze spłatą mienia bezdziedzicznego żydowskim złodziejom.

 20. 2stein mówi

  Nestle, Coca cola, danony drżyjcie

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.