Ryszard Czarnecki traci stanowisko wiceprzewodniczącego PE za krytykę Róży Thun po jej udziale w antypolskim filmie

fot. youtube
3

Europoseł PiS Ryszard Czarnecki został w środę odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Decyzja w tej sprawie zapadła większością 447 głosów „za” przy 196 „przeciw” w głosowaniu tajnym. Odwołanie Czarneckiego to rezultat krytyki Rózy Thun za jej udział w antypolskim filmie wyprodukowanym przez niemiecką telewizję NDR.

Komentując udział Thun w tym filmie Czarnecki powiedział: „Pani von Thun und Hohenstein wystąpiła w roli donosicielki na własny kraj. (…) Podczas II wojny światowej mieliśmy szmalcowników, a dzisiaj mamy Różę von Thun und Hohenstein i niestety wpisuje się ona w pewną tradycję”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pytany, czy przeprosi za porównanie Thun do szmalcowników Czarnecki wyjaśnił: „Pani Róża wystąpiła w niemieckiej propagandówce. Był to antypolski film, który kojarzy mi się z propagandą III Rzeszy, jak mam być szczery. Ekranizacje hitlerowców także były skierowane przeciw Polsce. Filmy Leni Riefenstahl chwaliły Niemcy za czasów panowania Hitlera. Były tubą propagandową, która gloryfikowała III Rzeszę. Tak jak ona, reżyserzy niemieccy, którzy obecnie kręcą antypolskie filmy, są godni potępienia. Politycy, którzy reprezentują nasz kraj w Unii Europejskiej i w obrzydliwych ekranizacjach przeciw Polsce, pełnią funkcję pożytecznych idiotów, również zasługują na potępienie. Pani von Thun und Hohenstein na własny kraj pluje i podnosi rękę.”

Komentując swoje odwołanie z funkcji wiceprzewodniczącego PE Czarnecki powiedział: „Moje odwołanie jest faktem, ale niczego nie żałuję. Jestem wierny własnym wartościom, które podzielane są przez większość Polaków. Nadal uważam, że donoszenie do obcych mediów na własną ojczyznę, jest rzeczą absolutnie nie do przyjęcia i godną kategorycznego potępienia.”

Czarnecki ujawnił tez, że wywierano na niego naciski, żeby przeprosił Thun, a wtedy wniosek o jego odwołanie zostanie wycofany. „Nie będę się korzył ani kajał, ponieważ nie będę zaprzeczał poglądom, w które głęboko wierzę”- odpowiedział Czarnecki.

Źródło: pap, wp.pl, se.pl

Niemiecki „dokument”: Polska jak Trzecia Rzesza, Róża Thun jako ostatnia sprawiedliwa. Dość tego!

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Waldemar mówi

    To się Rysiu przejechał. Cała Wielkopolska smutna.

  2. Iwona mówi

    Dokad osly beda srac na Polske i to w dodatku za takie pieniadze.Kazdy teraz widzi do czego sa zdolni wredni pejsaci.To oni zarabiaja na wojnach,rewolucjach,niewolnictwie itd.W Polsce celowo mamy zanizone zarobki i emerytury+wszech obecna chemia i trucie na POtege Rodakow.Zydostwo zeruje od zarania dziejow na naszym zyciu i wszystkim.

  3. Zdzisław mówi

    Bardziej zasłuży się jako męczennik demaskujący manipulacje proceduralne i niedemokratyczne niż jako polityk

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.