Ruszyła sprawa roszczeń żydowskich. Żydzi domagają się zwrotu działek w gminie Żegocina

gmina Żegocina/ fot. Wikipedia
27

Grupa ponad dwudziestu Żydów, za pośrednictwem znanej kancelarii adwokackiej z Krakowa, rozpoczęła procedurę starań o odzyskanie nieruchomości położonych w Żegocinie – informuje portal zegocina.in.

Sprawa ma swoje korzenie w latach 60, kiedy to Skarb Państwa przejął wspomniane nieruchomości, a spadkobiercy utracili wszelkie prawa własności. Obecnie grupa Żydów, mieszkających w Izraelu, Stanach Zjednoczonych, Austrii, Meksyku i Szwajcarii wspólnie wystąpiła z wnioskiem o wznowienie postępowania. Stronami obok Skarbu Państwa są m.in. Gmina Żegocina, GS, Lasy Państwowe oraz ponad dwadzieścia osób fizycznych i prawnych. Otrzymali oni w ostatnim czasie pisma z informacją o wznowieniu postępowania roszczeniowego wraz z zaproszeniem na rozprawę, która odbędzie się już 24 maja w Sądzie w Bochni. – czytamy na portalu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawa dotyczy działek na których są budynki: Urzędu Gminy w Żegocinie, Centrum Kultury i Remizy OSP, Leśniczówka, „Pasaż u Żegoty”, budynek wielorodzinny tzw. „Mieszkaniowiec”, Ośrodek Zdrowia, Środowiskowy Dom Samopomocy, budynki GS, sklepy, domy handlowe, delikatesy, Park i Podwórko NIVEA, skład budowlany, sklep meblowy.

Portal informuje też, że sprawa zwrotu majątku komplikuje planowaną budowę żłobka. Okazuję się, że działka na której miał powstać, jest obiektem roszczeń żydowskich dlatego w związku z brakiem pewności co do jej własności, radni wnioskowali o zmianę miejsca budowy.

Źródło: zegocina.in

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zbulwersowany mówi

  A czy te roszczenia nie są bezpodstawne, gdyż podlegają umowom indemnizacyjnym, na podstawie których Polska wypłaciła różnym państwom bardzo wysokie kwoty, a te przyjęły na siebie odpowiedzialność do uregulowania tychże roszczeń ? Czy Żydzi po raz wtórny nie chcą pieniędzy za to samo? Czy tego typu spraw nie powinny badać równolegle prokuratura, ABW i inne organy ścigania?

  1. Darek mówi

   w artykule jest napisane ze chodzi o przejęcia z lat 60-tych, wiec te umowy nie mają znaczenia. Ale moim zdaniem mozna im wypłacic kase któ®a bedzie równowartoscia ceny tych gruntów z czasów, kiedy były im one odbierane. A jak chca wiecej to niech startuja do ruskiego okupanta

 2. Włościanka mówi

  Czy to są kpiny? Co ma gmina z Izraela do polskich działek? Po co są przepisy o zasiedzeniu w złej i dobrej wierze- tu akurat w dobrej. Takie pozwy powinny być oddalane bez rozpatrzenia. Ci żydzi byli polskimi obywatelami więc ja też mam prawo do tych działek!

 3. Kamil mówi

  Proszę o informację, która konkretnie Kancelaria się tym zajmuje.

  1. Ada mówi

   Nie jest to raczej trudne do ustalenia – sprawa ma się odbyć 24 maja w S.R. w Bochni, a jeżeli zainteresowanym “po drodze” ( a powodów jest co najmniej kilka ), to warto być na rozprawie.

  2. Kazik mówi

   Ta kancelaria i ta cała Dygas już obsługiwała interesantów z zagranicy w nabywaniu naszych nieruchomości. Niezła prawniczka służy też zagranicznym developerom. Powinna być obserwowana przez służby, ale…

 4. Piotr mówi

  Dziwi mnie fakt, że rząd nie obciąży tych “właścicieli” podatkami za grunt, który nie był płacony przez tyle lat. Plus odsetki. Ciekawe ilu cwaniaków od razu przestało by się przyznawać do gruntów i kamienic. No bo jak tak to niech oddają kasę tym co płacili przez tyle lat te wszystkie opłaty. Ręczę,że około 50% tych kanciarzy zrezygnowało by z odzyskania”swojej” własności.

 5. Wojtuś2018 mówi

  Oni, żydo-chazarowie, nic swojego nigdy nie mieli i nie mają. Niech się cieszą, że ich przechowaliśmy zamiast wyrzucić z naszego kraju albo zlikwidować fizycznie to bydło.

 6. Normalny mówi

  Który to kolejny skok Żydów na kasę Polaków ?! Nie dość, że przyjęliśmy ich w gościnę jak ich wyrzucali pejczami z innych krajów, to zniszczyli nam państwo, wiarę , przyczyniali się do antypolskich wojen, rozbiorów, powstań, bolszewickich, hitlerowskich i banderowskich masowych morderstw i zbrodni, niszczyli nam pieniądz, a od min. 1944 roku okupują Polskę, przejęli prawie wszystkie zakłady przemysłowe, bankowość, fabryki za przysłowiowe grosze w ramach tzw żydowskiej transformacji, obsadzili większość stanowisk dyrektorsko-menadżerskich w koncernach i urzędach, przejęli prawie w całości władzę ustawodawczą, sądowniczą, wykonawczą, kościelną, zawłaszczyli większość mediów, ośrodki kultury, szkolnictwa i nauki, wygonili miliony Polaków za granicę, a teraz chcą zryć resztki naszych finansów na urojone roszczenia a także przekopać Polskę wzdłuż i wszerz celem przejęcia naszych bogactw naturalnych, którymi Pan Bóg obdarzył Polskę. CO MY NA TO ? Czyżby nas już nie było ? Czy to koniec Polski i Polaków ?!

  1. Ada mówi

   W tej chwili kojarzę dwa interesujące przypadki, tj. jak jeden taki, co miał m.in.pozłacane kosze na śmieci w swojej rezydencji “wydymiał” w nocy z obstawą przed Ukraińcami. Drugi przypadek, to Islandia, która zrobiła czystkę w swoim kraju, szczególnie w bankach.
   A tu napadła na nas garść zbirów, kłusując na donaldach i na oczach świata ograbić chce nas do zera!
   Podobno…I Herkules …., kiedy ludzi kupa…

  2. Kazik mówi

   ale cóż sie dziwić skoro w Sejmie ponad 50% to żydostwo a na czele rządy stoi bankster Żyd a prezydent Juda częściej nosi jarmułkę niż flagę polską. Nie ma już Polski – jest Polin!

 7. ejo mówi

  Jak uczy historia i to historia niedawna bo przedwojenna, która mówiła: “…o ulicach i kamienicach…” Co złego potrafią zrobić źli ludzie pochodzenia żydowskiego, mogliśmy doświadczyć w ostatnich dniach. Potrafili ci źli ludzie oskarżyć Polaków o holokaust!!! Co ja mam o tym myśleć urodzony w Trzebnicy zaraz po II Wojnie Światowej?????? Wiem od wujka z Chicago jak Żydzi oczerniają Polaków od lat w USA!!! Odpowiedział mi na moje pytanie, co my możemy zrobić z żydowskimi oszczerstwami? Mówić po tysiąc razy prawdę i krzyczeć na cały świat jak to robią Żydzi!!!

 8. jolka mówi

  Odbudowaliśmy Polskę po wojnie, wybudowaliśmy przedsiębiorstwa, szpitale, szkoły, drogi, mieszkania, a teraz to wszystko nie nasze, tylko państwowe, albo żydowskie, a nam płaci się PO 1 000 emerytury, jak balastowi! Przedsiębiorstwa sprywatyzowane za grosze, a później sprzedane za miliony, kamienice oddane pseudo właścicielom, a gdzie opłaty za te własności, gdzie komornicy, którzy nas wypuściliby z torbami? Co to za sprawiedliwość przyszła, ona nazywa się żyd właściciel?

 9. Spostrzegawczy mówi

  Jak mówi jeden z moich znajomych : Z piraniami można walczyć tylko w jeden sposób, każdy inny zawodzi.

 10. d. mówi

  Polsce potrzebny jest PREZYDENT-POLAK z krwi i kości! BEZ ZYDOWSKICH PRZYSTAWEK! potrzebny jest POLSKI RZĄD a nie jak teraz czaputowicz w MSZ, glinski w dziedzictwie kultury a gowin w nauce, itd.itd. !!!! KACZYNSKI nigdy nie wybierze nam Polaków do władzy!!! oszukał nas, stręcząc nachalnie Dudę! PiS to zydowska przystawka tak jak PO Nowoczesnymi głupkami jest przystawką niemiecko-zydowską! zydowski jakis rewlin /kto toto zna?/ łajał i beształ p. Dudę jak własnego parobka, sługusa nie posiadającego umiejętnosci pisania i czytania!! zenujące widowisko! obrzydliwa hucpa zydka, ktory na polskiej ziemi plwal na Polskę w twarz prezydenta wybranego przez Polaków a ten pozal się Boze prezydent ….bredził o przyjaźni polsko-zydowskiej!!! HAŃBA!! HAŃBA NA WIEKI!! WSTYD PO WSZE CZASY!! A WSZYSTKIE BEZPODSTAWNE BEZCZELNOSCI ZYDKA PO TO BY SWIAT JE SŁYSZAŁ – BY BYŁO IM ŁATWO POLSKĘ OKRAŚC Z JEJ WŁASNOŚCI!! na PiS NIGDY juz NIE zagłosujemy bo na parobków zydowskich i zadnych innych Polacy głosowac we własnym Kraju NIE będą. O Dudzie nawet nie wspominam bo ten, veto prezydent już prezydentem, za jego słuzalczośc wobec zydów, NIGDY juz NIE zostanie!

 11. Pola kowalska mówi

  Coz znow nasz Okupant zydowski wymyslil dla swoich braci zydow .Gomulka im placil ta sprawa jest zakonczona jak chca niech wezma cale zydostwo do Izraela byrzynajmniej pozbedziemy sie szaranczy zydowskiej co niszczy nasz kraj od 30 lat jawnie i 50 lat tajnie po 1945rzydzi mordercy

 12. darek mówi

  Palestynczycy powinni wystapic do USA o zmusenie zydkow do oddania ich ziemi albo odszkodowania za zagrabiona ziemie i mienie

 13. Matka polka mówi

  Bracia Polacy! No i w ten oto sposób rozpoczęła się bezprawna i ostentacyjna grabież naszego polskiego narodowego majątku przez wredne i pazerne żydochazarstwo z USA. Prawdopodobnie dostaną to, po co wyciągną swoje złodziejskie łapy i zostaniemy ograbieni ze wszystkiego co jest naszą narodową polską własnością. A co z nami będzie, to już lepiej nie myśleć, bo przecież jest to lud Goga i Magoga czyli synagoga szatana. Zanośmy nieustanną modlitwę do Boga Wszechmogącego, ponieważ tylko On może nas uratować przed zagładą. AMEN.

 14. Maciej mówi

  Stronę żydowską reprezentuje adwokat Lucyna Dygas.

  Władze gminy Żegocina wnioskują do sądu o oddalenie skargi. Powód? Zgodnie z prawem spadkobiercy mogą domagać się wznowienia postępowania w ciągu 3 miesięcy od chwili powzięcia informacji o wydaniu orzeczenia stwierdzającego przejście majątku na rzecz państwa w trybie przepisów o majątkach opuszczonych i poniemieckich. Według urzędników strona żydowska dawno wiedziała o treści postanowienia z 1960 r., na co wskazują postępowania spadkowe z końca lat 90.

  http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/tarnow/a/24-spadkobiercow-zydowskiego-pochodzenia-chce-zwrotu-dzialek-w-zegocinie-gmina-moze-stracic-siedzibe,13099380/

 15. Jimmi mówi

  PIS nie zrobił ustawy reprywatyzacyjnej w imię sojuszu z USA ulgaja a USA wymiękło z kolej przed żydami rozgłaszajcie. Totalna Opozycja PO, PSL, NOWOCZESNA siedzi cicho a ani żadne główne media o tym nie mówią. Głosujcie na nowe partie ruch narodowy, wolność. Ba PO by biegło by oddać ziemie ttp://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/128408,tusk-zwroci-zydom-majatek.html

 16. jimmi mówi

  Głosujcie na polskie partie jaki ruch narodowy czy wolność

 17. Bogusław Maśliński mówi

  Polacy albo pospolite ruszenie, albo obudzicie się w Gettach.

 18. Polak mówi

  Dobry żyd to MARTWY żyd! Wielka szkoda że Adolfowi Hitlerowi nie udało się wybić do zera tych podłych obrzezańców.WON z Polski żydowskie śmiecie!!!!

 19. czajkowski mówi

  WRACAMY DO PIASTA I BASTA. OD MIESZKA PIERWSZEGO (966) ZYD JEZUS NISZCZY POLSKE DO CNA (Czytaj EWANGELIE SW. JANA 4:9 PLUS 4:22 oraz SW.MATEUSZA 10:34) .
  U.S.A. bylo i jest bardzie j przewidujace, bowiem prawodastwo ugruntowuje nie na Bogu Zydow, lecz PRZYRODY i w tym obszarze rowna ludzi miedzy soba. W tym aspekcie zeznania Swietych Jana i Mateusza uznaje za nie miarodajne (Czytaj DEKLARACJE NIEPODLEGLOSCI oraz Art.VI.3, a nastepnie Art.I DODATKU do KONSTYTUCJI U.S.A. )
  Wspolczesny Izrael NIE POSIADA KONSTYTUCJI. Od czasow Kazimierza Jagiellonczyka , 1447, Mojzeszowici w Polsce zeruja na sfalszowanym STATUCIE KALISKIM (Czytaj PRZYWILEJ ZYDOWSKI BOLESLAWA I JEGO POTWIERDZENIA, Biblioteka Warszawska, 1880, tom I, str. 426-442.)
  WRACAMY DO PIASTA KOLODZIEJA, TEGO KTORY W ROKU 940 NIE CZEKAL NA ZBAWIENIE PRZEZ ZYDOW BY NIM MANIPULOWALI.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.