Ruszyła największa konferencja o ekoterrorystach polskich… Kynolodzy biją na alarm!

6

Konferencja Stop Eko-Terroryzmowi w Częstochowie ma jeden główny cel, pokazać od strony prawnej i praktycznej, jak Polacy mogą bronić się przed radykałami ekologicznymi i prozwierzęcymi, którzy coraz częściej dla zysku interweniują, by zabrać nam nasze zwierzęta (najczęściej rasowe).

„Są już wyroki skazujące dla pierwszych ekoterrorystów, którzy kradli hodowcom zwierzęta. Jednak skala ataków jest olbrzymia i sprzyjają jej niektórzy politycy, zarówno prawicy jak i lewicy”

– mówi w rozmowie z wPrawo.pl Piotr Kłosiński, prezes Polskiego Porozumienia Kynologicznego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Dzisiaj w Częstochowie zaczynamy konferencję o ekoterroryzmie w Polsce, czyli o krzywdzie, która może spotkać każdego Polaka, chociażby każdego posiadacza zwierzęcia. Skupiamy się zwłaszcza na hodowlach, gdzie dla zysku coraz częściej nie tyle interweniują, co kradną nasze zwierzęta ekoterroryści mieniący się obrońcami zwierząt. Wiedza, którą mają do zaprezentowania nasi prelegenci, to pierwsze w Polsce kompendium od kompetentnych przedstawicieli wielu profesji; wiedza, która w XXI wieku wydaje się być bardzo przydatna”

– informuje Piotr Kłosiński, prezes Polskiego Porozumienia Kynologicznego.

„Konferencja „Stop Eko-Terroryzmowi” jest po to, mówiąc wprost, żeby zwykły Kowalski, krzywdzony przez ekstremistów prozwierzęcych, wiedział jak może się bronić”

– dodaje Kłosiński w rozmowie z SwiatRolnika.info

Program konferencji:

Obszary tematyczne konferencji i prelegenci :

I/ 10.15 – 10.30
Zwierzęta towarzyszące, a nielegalna ingerencja eko-terrorystów. Piotr Kłosiński, Prezes Polskiego Porozumienia Kynologicznego


II/ 10.30 – 11.50

1/Hodowcy psów rasowych jako grupa szczególnie narażona na działania eko-terrorystów.

2/ Środki obrony właścicieli i opiekunów zwierząt wobec patologicznych praktyk w odbiorach zwierząt . Rola Niezbędnika Informacyjnego dla właścicieli i opiekunów zwierząt.. Maria Sowińska, Prezes Stowarzyszenia Pokrzywdzeni przez System

III/ 10.50 – 11.20

Dowody w postępowaniu karnym w kontekście spraw dotyczących zwierząt

IV/ 11.20 – 11.40

Problemy wynikające z przypisywania zwierzętom cech oraz potrzeb ludzkich nie będących właściwymi dla ich gatunku i realizowania naturalnych zachowań.

V/ 11.40 – 12.00

1/ Osoby samotne i seniorzy – jako grupa szczególnie narażona na bezpodstawne odbieranie zwierząt.
2/Organy Państwa wobec ofensywy organizacji pozarządowych posiadających w celach statutowych zapisy o ochronie zwierząt. Ustawa o ochronie zwierząt : przepisy i praktyka.
Mgr inż Anna Krawczyk Stowarzyszenie Pokrzywdzeni Przez System – Konsultant oraz Pani Małgorzata Iżyńska – Radna Miasta Częstochowy – Społeczny konsultant ds. ochrony zwierząt

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. jacuś mówi

    czyli co, moje akwarium z rybkami też mogą jumnąć?

    1. Anonim mówi

      Tylko jak jadłeś przy nich karpia

  2. Hammurabi mówi

    I tu jest problem. Gdyby każdy normalny Polak mógł mieć w domu jakąś „gwintówkę”, taka konferencja byłaby niepotrzebna.

    1. Aqq mówi

      Każdy normalny Polak MOŻE mieć w domu jakąś „gwintówkę”, może też mieć gładką. Długą,krótką, sportową, kolekcjonerską czy czarnoprochową. Dlaczego jej nie ma???? ponieważ cytuję: „…jeszcze bym kogoś zaszczelił…” lub „..w Polsce nie można..”, albo co najbardziej polskie: „..jak będzie potrzeba to coś wymyśle, poza tym jestem karatemiszcz..”

    2. Hammurabi mówi

      Nie pojąłeś znaczenia słów „mógłby mieć”, więc wyjaśniam. Chodzi o potencjalne spotkanie ze zdeterminowanym człowiekiem, broniącym zgodnie z prawem miru domowego.
      Mir domowy, czyli wolność niezakłóconego korzystania z domu, mieszkania czy innego lokalu, jest dobrem chronionym przez przepisy prawa karnego.
      Zakłócanie miru domowego może polegać na wtargnięciu do lokalu lub nieopuszczeniu go, mimo żądania osoby uprawnionej. Wtargnięcie do lokalu może polegać zarówno na wejściu przy użyciu siły, jak i wbrew woli czy wiedzy użytkownika lokalu.
      Oczywiście, w przypadku naruszenia miru domowego przy użyciu narzędzi uznanych za niebezpieczne, lub agresywnej postawie naruszających, może dojść do tzw. „obrony koniecznej” i tu mamy formułkę: „Obrona konieczna polega na odparciu bezpośredniego i bezprawnego zamachu, który dokonywany jest na jakiekolwiek dobro chronione prawem (art. 25 § 1 Kodeksu karnego). Osoba, która działa w ramach tej obrony nie popełnia przestępstwa”, tyle tylko, że w praktyce jest to martwe, bo każdy sąd pod publiczkę może i stwierdzi jej przekroczenie.
      Dlatego tak potrzebna jest zmiana prawa w tym zakresie, bo obecnie w przypadku napaści masz prawo klęknąć i błagać bandziora o litość a po jego łaskawym oddaleniu się, możesz dzwonić na policję i czekać na Godota.

  3. Kamil mówi

    Jest gdzieś dostępna ta konferencja do oglądnięcia ?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.