Ruszają procesy przeciwko producentom szczepionek na Covid-19

William Shakespeare, pierwszy mężczyzna zaszczepiony na kowid/ fot. screen
8

Firmy BioNTech i AstraZeneca stanęły przed niemieckimi sądami, w których zostały oskarżone za spowodowanie poważnych skutków ubocznych wynikających z przyjęcia produkowanych przez nie szczepionek na Covid-19.

O sprawie informuje portal TVP Info. 58-letni Niemiec pozwał firmę BioNTech i domaga się co najmniej 150 tysięcy euro odszkodowania za nagłe pogorszenie wzroku, które wystąpiło prędko po przyjęciu preparatu na Covid-19. Proces odbywa się w sądzie w Rottweil.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W drugiej sprawie pozwana została AstraZeneca. Powódka wskazuje, że od chwili zaszczepienia cierpi na zakrzepicę i ma poważne problemy sercowo-naczyniowe. Podobnych spraw ma być około 200. Producenci szczepionek będą zobowiązani do wypłaty odszkodowań, jeżeli biegli naukowcy wykażą związek pomiędzy pogorszeniem stanu zdrowia a przyjęciem szczepionki.

Jak donosi dziennik Frankfurter Allgemeine Zeitung, w Hesji istnieje już klinika dla osób zaszczepionych, które cierpią na różne schorzenia postcovidowe. Zainteresowanie placówką wzrasta – według kierownika kliniki wpływa do niej kilkaset wiadomości dziennie.

Źródło informacji: TVP Info

Przeczytaj także:

“Ukraina buduję swą przyszłość na zbrodniczej spuściźnie…” Jacek Międlar na spotkaniu autorskim w Śremie [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Reakcjonista mówi

  Chcącemu nie dzieje się krzywda. Dla ułudy bezpieczeństwa wzięli udział w pseudo medycznym eksperymencie. Teraz zbierają żniwa.

 2. Hammurabi mówi

  Często słyszy się i czyta, że oto młodzi ludzie nagle umierają, choć nigdy na żadne choroby się nie skarżyli. Rzecz jasna dowiadujemy się jedynie wówczas, kiedy nieboszczyk za życia był sławny. Tysiące innych starszych i młodszych umiera nagle, cicho i nie pozostawia za sobą „śladu” procesowego.
  „Producenci szczepionek będą zobowiązani do wypłaty odszkodowań, jeżeli biegli naukowcy wykażą związek pomiędzy pogorszeniem stanu zdrowia a przyjęciem szczepionki”…
  A jak była skonstruowana informacja, umowa – cyrograf, podsuwana do podpisu szczepionym Polakom?
  Jedno jest pewne.
  Od chwili zatwierdzenia przez Komisję Europejską dopuszczenia szczepionki do obrotu, choćby warunkowego, jej stosowanie w W ŻADNYM WYPADKU nie może być uważane za eksperyment medyczny.
  Więcej. Jeśli firma farmaceutyczna wskaże na ulotce preparatu, że możliwe skutki niepożądane jego działania, jest automatycznie zwolniona z odpowiedzialności.
  Pewnie wzorem dla świata zostaną polskie sądy które nie dość, że pozwy a właściwie powództwa odrzucą, bo w mądrości swojej spostrzegą przeszkody uniemożliwiające merytoryczne rozstrzyganie spraw, to jeszcze kosztami postępowań obciążą powodów a na rzecz „biednych i pokrzywdzonych” koncernów których „dobre imię” nadszarpnięto zasądzą odszkodowania.

 3. Krzysztof mówi

  W Polsce za zamiar powinni być sądzeni Szumowski i Niedzielski , oraz ci , którzy straszyli ( Gut , Sutkowski i jeszcze jeden cymbał , którego nazwiska nie pamiętam ) , a także redaktorzy TVP i TVP INFO – oni sqwysyny całymi dniami straszyli i zmuszali do szczepień nieprzebadanym gównem , policja od komendanta głównego do tych na ulicy , którzy karali za brak maseczek i pracownicy Sanepidu – ci najgorliwsi z gorliwych Ile wam za to zapłacili – sprzedawczyki ? . Wszyscy ci głupcy powinni gnić w więzieniach i być pozbawionymi majątków na poczet odszkodowań – a zaczyna się dziać zle . Nikt nie słuchał , karano mądrych naukowców z dorobkiem międzynarodowym – uznanym na świecie , toksykologów , biologów lekarzy jak Pani doktor z Nowego Targu albo Pan doktor Bodnar postawiony przed sadem lekarskim jaki i kilkuset innych MĄDRYCH LEKARZY , którzy myślą i pozwolą sobą manipulować i nie poddają się histerii , a także pokusą wysokich dochodów , bo pomagają ludziom i kasa nie jest najważniejsza dla nich , jak dla wielu pazernych doktorków – WSTYD . Ta tzw . pandemia mniemana pokazała doktorki jacy jesteście naprawdę i jakie macie priorytety. Nazywam was od tego czasu chamami i złodziejami – zdania nie zmienię ! I TYCH PORZĄDNYCH LUDZI – LEKARZY STAWIA IĘ PRZED SĄDEM ZA CHĘĆ POMOCY I RATUNEK ! Chorzy są ci , którzy sądzą , są głupcami i pozwalają sobą manipulować -polityczna poprawność . Brzydzę się wami wy sqwysyny ! Dlatego wy gnoje z pisu nie wygracie tych wyborów – PAMIĘTAMY WASZ TERROR !

 4. Kwal mówi

  Jestem całym sercem z Panem…
  Był jeszcze taki skurwysyn namawiacz z Wrocławia ale nazwisko nie pomnę…

 5. Shadow mówi

  @Kwal–Z Wrocławia był sukinsyn Krzysztof Simon, a z Warszawy menda Horban. I jeszcze kilkunastu innych zbrodniarzy.–Teraz leży w szpitalu w poważnym stanie piękna, 29 letnia ukochana mojego syna. Prawdopodonie autoimmunologiczna choroba tarczycy( komórki tarczycy atakują własny organizm i wszystko siada)Studiują razem pielęgniarstwo (ona już ma magisterkę z administracji) . Do szczepienia zmuszali ją w pracy, w prywatnej przychodni, szantażując zwolnieniem i na uczelni, szantażując niedopuszczeniem na praktyki w szpitalach. Syn miał więcej szczęścia, w momencie apogeum przymusu szczepionkowego, kiedy się podziębił poszedł do lekarza, tam zrobili mu ten fałszywy test PCR. Wyszedł pozytywny i na tej podstawie przestali go naciskać na szczepienia, bo rzekomo przeszedł cowida . Ona nie miała tyle szczęścia.

 6. Hammurabi mówi

  @Shadow
  Jak zawsze „lekarze” splątani procedurami leczą objawy, jak ognia unikając pozbywania się przyczyn.
  Nie zaordynują suplementacji witamin A,D,E i K, nie wspomną o homeopatii, o chelatacji EDTA…
  W sumie warto, byś posłuchała doktora Czerniaka („włączamy myślenie”) poszukała kontaktu z nim albo prof. Frydrychowskim.
  Trzymam kciuki za przyszłą synową!

 7. Wladca mówi

  Caly Sejm riadam rasstrieljat‘

 8. BP mówi

  Czy ci co szantażowali pracowników zwolnieniem przeprosili ich? Czy mają wyrzuty sumienia? Jeśli nie to rządzą ( kierownicy, menadżerowie , prezesi itd.) nami zombi. Zła karma wraca ( udowodnione tysiące razy) i oby jak najszybciej „zimny prysznic” zmienił im życie

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.