Rusza obywatelska inicjatywa ustawodawcza ws. zablokowania żydowskich roszczeń majątkowych [WIDEO]

konferencja prasowa Konfederacji i Stowarzyszenia Marsz Niepodległości/ fot. screen
10

W związku ze skandaliczną decyzją Prawa i Sprawiedliwości o zdjęciu z porządku obrad Sejmu projektu ustawy anty-447 autorstwa Kukiz’15 wprowadzającej zakaz prowadzenia negocjacji na temat roszczeń do mienia bezspadkowego ofiar Holokaustu, odbyła się w Sejmie konferencja prasowa Konfederacji i Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, podczas której poinformowano o oddolnej inicjatywie społecznej mającej na celu zebranie podpisów pod ustawą obywatelską blokującą realizację żydowskich roszczeń majątkowych.

„Rząd RP pracuje razem ze Stanami Zjednoczonymi i Izraelem nad tym, żeby zapłacić środowiskom żydowskim roszczenia warte setki miliardów dolarów. Nie ma na to naszej zgody. Chcemy to jasno podkreślić. Dzisiejsza sytuacja, w której marszałek Kuchciński nie dopuszcza nawet do złożenia wniosku formalnego w tej sprawie, mimo że rzecz dotyczy porządku obrad tego posiedzenia Sejmu, jest absolutnym skandalem. Knebluje się debatę. PiS jest w panice, jest w strachu, ponieważ zdaje sobie sprawę, że do wyborców dociera ta prawda, że negocjują ze środowiskami żydowskimi ogromne roszczenia majątkowe mimo zapewnień ze strony Morawieckiego, mimo zapewnień ze strony Kaczyńskiego” – powiedział poseł Robert Winnicki.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz oświadczył, że w związku ze zdjęciem z porządku obrad projektu ustawy Kukiz’15 rusza obywatelska inicjatywa ustawodawcza, której celem będzie zebranie 100 tysięcy podpisów pod projektem ustawy obywatelskiej zakazującej realizacji roszczeń żydowskich.

„Jeśli będzie taka potrzeba, przyjdzie pod Sejm 20 tysięcy polskich patriotów, tak jak 11 maja pod KPRM. Taką ustawę trzeba wprowadzić. Polska nic nie jest winna Żydom” – powiedział Tomasz Kalinowski ze Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Źródło informacji i cytatów: Facebook

Przeczytaj też:

Atak na ambasadora RP w Izraelu. Sprawca to znany architekt, motyw – roszczenia żydowskie

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zenek mówi

  NIE MOZNA TEGO INCYDENTU HAMSKIEGO INCYDENTU POROWNAC DO ANTYSEMITYZMU JAKI PANUJE W POLSCE A ZWLASZCZA PO ZAJECIU STANOWISKA JAKI ZAJA OBECNY RZAD A MINOWICIE PRAWICA NARODOWA;KTURA UWAZA ZE WSZYSTKO CO W POLSCE TO POLSKIE I NIKOMU SIE NIC NIE NALEZY.POKRZYWDZONA POLSKA I NIKT WIECEJ.

  1. takitam mówi

   Znaczy, że co… że wszystko co w Polsce nie jest Polskie?! Zastanowiłeś się choć trochę nad tym co tu napisałeś? A tak w ogóle to kto ty jesteś, bo raczej nie Polak?

  2. Wojciech mówi

   Nikomu nic się nie należy. I nie ma to związku z żadnym tyzmem. Ani antysemityzmem ani antypolnizmem. Prawo cywilizacji zachodniej jest jasne: mienie, które nie posiada spadkobiercy przechodzi na własność gminy lub państwa. Nie podoba się? trzeba było nie przyjeżdżać do Polski.

 2. Hammurabi mówi

  Podpiszę i nie tylko ja podpiszę. Wielu z nas Polaków podpisze, tylko jak sprawić, by „prześwietny” sejm zechciał się tematem zająć? Przecież to, że zostanie zebranych 100 000, 500 000 a nawet 1 000 000 podpisów jeszcze nic nie znaczy. W sejmie są bardzo wydajne niszczarki a kukły siedzące za prezydialnym stołem mogą praktycznie wszystko. Sprawujemy „władzę” poprzez przedstawicieli – tfu – „posłów”, albo poprzez referenda. W sprawie tak kolosalnej wagi, w sprawie być albo nie być kraju referendum odbyć się musi, bo poleje się krew! Jesienią będzie ostatnia szansa. Wybory. Jeśli znów do sejmu wejdą gamonie, zdrajcy i marionetki będzie bolało.

  1. Zenek mówi

   Niestety,Polska musi zapłacić, i zapłaci
   Stany Zjednoczone zmuszą do tego
   A Polska powinna żądać odszkodowania od Niemców za szkody jakie poniosła Polska w czasie wojny.

  2. Wojciech mówi

   Nie chodzi o pieniądze. Chodzi o przejęcie Polski na własność przez żydów. Ich kulawe państwo w Palestynie się kończy, potrzebują lepszej miejscówki a Polska i Ukraina to najlepsze miejscówki na świecie.

  3. Ada mówi

   Tam, gdzie stosuje się przymus, tam nie ma racji!
   Tuczyliśmy przez całe lata węży w ludzkich skórach i ciągle nie ma końca. Gazeta Warszawska – no, no… : Polska będzie płacić odszkodowania Żydom z Oświęcimia…!, czy też: ZUS ma płacić żydom i bolszewikom…!
   Stany zmuszą Polskę? No chyba nie powiesz, że Stany znowu was, najbliższych przyjaciół wespół z waszymi braćmi ze Stanów (co to szykują wory na kasę polską) znowu nie przyjmą do siebie?!

  4. Jaca mówi

   Szabesgoj się odezwał

 3. Norbert mówi

  Jeśli nie przestaniemy wchodzić w doopę jankesom i żydkom, to nasza tragedia będzie się ciągnęła w nieskończoność!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.