Rosyjska Rada Federacji żąda nałożenia sankcji na Polskę i sugeruje, że Polska jest odpowiedzialna za atak hitlerowskich Niemiec na ZSRR!

fot. youtube
2

Członkowie Rady Federacji, czyli wyższej izby rosyjskiego parlamentu, złożyli do prezydenta Putina wniosek o przygotowanie propozycji sankcji wobec Polski. To odpowiedź na przyjętą przez polski parlament ustawę o  zakazie propagowania komunizmu, dzięki której z polskich ulic znikną m.in. pomniki gloryfikujące Armię Czerwoną.

W treści wniosku znajduje się następujący zapis: „Prosimy o wydanie poleceń odpowiednim federalnym organom władzy wykonawczej, by przedstawiły kompleksowe propozycje dotyczące możliwego wprowadzenia działań o charakterze ograniczającym w sferach współpracy dwustronnej z Polską, a także w odniesieniu do polskich parlamentarzystów, inicjatorów ustawy z 1 kwietnia 2016 roku, o zakazie propagowania komunizmu (…) i innych osób fizycznych i prawnych”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Członkowie Rady Federacji oświadczyli też, że „dzięki zwycięstwu nad faszyzmem, w które decydujący wkład wniósł Związek Radziecki, Polska przetrwała jako państwo”.

Wniosek przedstawił szef komisji spraw zagranicznych Rady Federacji Konstantin Kosaczow, który pozwolił sobie na skandaliczną sugestię, jakoby Polska była odpowiedzialna za atak hitlerowskich Niemiec na ZSRR: „Polska mogłaby mieć swoją własną historię II wojny światowej, jeśli by w tej wojnie Polacy całkowicie wzięli na siebie uderzenie machiny wojennej hitleryzmu i rozbiliby tę machinę na własnym terytorium, nie przepuszczając jej dalej, na wschód, na Związek Radziecki”

Czyżby Konstantin Kosaczow zapomniał, że to ZSRR zadał Polsce cios w plecy, gdy bohatersko broniła się przed Niemcami w 1939 r.? Czyżby zapomniał o traktacie Ribbentrop-Mołotow i przeprowadzonym na jego podstawie IV rozbiorze Polski? Czyżby nigdy nie słyszał o sowieckiej zbrodni na polskich oficerach w Katyniu? Jak on śmie zarzucać Polsce, że  przepuściła „machinę wojenną hitleryzmu” na Związek Radziecki?

Bezczelność tej wypowiedzi jest porażająca. Czekamy na zdecydowaną reakcję polskiego MSZ.

Źródło: wPolityce.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Bazy mówi

    Rosja była, jest i będzie zakłamana.

  2. mariusz mówi

    rosjanie powinni byc wdzieczni po czasy niezmierzone polakom za to,ze polska razem z trzecia rzesza ich nie zaatakowala gdy hitler to polakom proponowal,bo dzis rosji i rosjan by nie bylo.w ich azjatyckiej podziece jenak pomogli hitlerowi rozpetac druga wojne swiatowa napadajac na polske 17 wrzesnia 1939r.i tylko dlatego przedzierzgneli sie pozniej w niby wyzwolicieli gdyz nie mieli innego wyboru potym jak adolf rozpoczal operacje barbarossa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.