Rośnie agresja wobec katolików! Protestanci zakłócali mszę i zaatakowali katolików. Proboszczowi napluli w twarz!

Proboszcz Tom White, zaatakowany przez protestantów i kościół pw. św. Alfonsa w Glasgow
2

W Szkocji obserwuje się coraz więcej ataków na katolików. Tamtejsze media donoszą, że doszło do kolejnego haniebnego incydentu. W czasie trwania protestanckiej manifestacji, zaatakowano katolików wychodzących z kościoła tylko dlatego, że byli katolikami. Agresorami byli protestanci związani z organizacją Orange Order (Pomarańczowy Zakon).

Agresorzy to sympatycy lub członkowie organizacji, której nazwa nawiązuje do założonej pod koniec XVIII wieku organizacji mającej na celu zapobieganie emancypacji irlandzkich katolików. Po zakończonej, popołudniowej Mszy świętej w kościele pw. św. Alfonsa w Glasgow, protestanci zaatakowali wychodzących ze świątyni katolików. Najpierw, podczas trwającej Eucharystii śpiewali obelżywe, antykatolickie pieśni, a następnie wychodzących z kościoła zaatakowali wręcz, opluli i obrzucili wulgaryzmami. Zaatakowali także proboszcza ks. Toma White’a, popychając go, wyzywając i plując w twarz. To wszystko działo się w trakcie wielkiej protestanckiej manifestacji, której od lat przeciwstawia się większość mieszkańców Glasgow.

Niestety, podczas ataku na katolików, nie zareagował żaden policjant. Teraz tłumacząc się, potwierdzają że atak na katolików kwalifikuje się na „przestępstwo z nienawiści”, a brak ich natychmiastowej reakcji nie powinien mieć miejsca.

Policyjne raporty potwierdzają, że katolicy są najbardziej prześladowaną grupa religijną w Szkocji.

Źródło informacji: belfasttelegraph.co.uk, thescottishsun.co.uk

Przeczytaj także:

Nasz wywiad z Grzegorzem Braunem. Luter jako pierwszy Fuhrer i dywersant Imperium Osmańskiego

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. piotr p mówi

    Protestantyzm jest formą judaizmu więc nie powinno dziwić takie zachowanie w czasach gdy duch antychrysta staje coraz potężniejszy.

  2. goj mówi

    Jak Chrystus przyjdzie, to też pewnie wielu będzie protestować i napluje Mu w twarz.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.