Rosja pomaga Stanom Zjednoczonym. Do Nowego Jorku przyleciał samolot ze sprzętem medycznym

3

W środę rosyjski samolot wojskowy ze sprzętem medycznym wylądował w Nowym Jorku. To pomoc dla Amerykanów, a zwłaszcza mieszkańców stanu Nowym Jorku, gdzie liczba zakażeń wzrosła do 84 tysięcy i zanotowano niemal 2000 ofiary śmiertelne. W całym kraju zmarło już niemal 5500 osób, a zakażonych jest 190 tysięcy osób.

Podczas poniedziałkowej rozmowy telefonicznej z prezydentem Władimirem Putinem, Donald Trump zaakceptował ofertę pomocy. W samolocie, który już dotarł do Stanów Zjednoczonych, znajdują się respiratory, sprzęt ochronny, maski.

Wsparcie - darowizny

Amerykański portal Defense One (DO) zaznaczył, że tuż przed lądowaniem rosyjskiego samolotu doszło do wymiany zdać między kontrolerem lotu a pilotem.
Szczerze dziękujemy za wszelką pomoc, jaką niesiecie – powiedział kontroler.
Nie ma za co i dziękuję – odparł pilot.

Andrzej Dobrowolski, korespondent PAP informuje, że według stałego przedstawicielstwa Rosji przy ONZ dostawę ze sprzętem medycznym dostarczył samolot rosyjskich sił powietrznych Antonow An 124.

W mediach zaznacza się, że sytuacja jest o tyle wyjątkowa, że to zwykle Stany Zjednoczone przedstawiane są na mocarstwo niosące pomoc potrzebującym krajom.

Źródło informacji: PAP

Przeczytaj:

Film o żydowskich roszczeniach i przemyśle holokaustu! Ten dokument trzeba obejrzeć! [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Grzes mówi

  A ruskie beda umierac, ale Putler pokazal jakim jest “filantropem” 😀

  1. Polak mówi

   Ale cie boli dupa żydowski jączycielu odporny na prawdę

 2. Flex mówi

  Typowy zabieg propagandowy. Taka sama pomoc jak paczki dla Polaków w stanie wojennym. Ale zawsze troszkę odwróci uwagę od działań czekistów. Utrzymają Putina już niemal dożywotnio. Przedłużyli zamknięcie fabryk do 20.04. Po co zagranicznemu właścicielowi zakład, który jest zamknięty, nie zarabia , a trzeba go utrzymywać? Jak znajdzie się kupiec z “propozycją nie do odrzucenia” duża część pozbędzie się “kłopotu”. W2009r. czekiści wykorzystali kryzys i załamanie cen akcji bo zwiększyć udział państwa w strategicznych firmach. To samo robią teraz Chińczycy. To tylko nasi “geniusze” kupili od padającego UniCredito pakiet akcji PEKAO po ponad 100zł za akcję, a dziś mogliby zrobić to samo pa cenę mniejszą o połowę. No ale zasłużonym towarzyszom się spieszyło do prezesury i rady nadzorczej. Podobnie zamiast inwestywać w krahowy potencjał zbrojeniowy już “podtarliśmy” DT i Lock.Mart. przedpłatą na paradne F 35 po paskarskiej cenie. Jeszcze pół roku kryzysu i sami by się łasili by wziąć za pół ceny i ratować miejsca pracy! PGNIG wygrało arbitraż z Gazpromem. To dobrze, ale co z tego, skoro ten kontrakt się za 2 lata i tak skończy. Za to PISowscy wasale Sama i starszych podpisali 30letni kontrakt na gaz głupkowy przy cenie ropy 2 razy wyższej niż dzisiaj. Bo miał to być “prezent” dla przybywającego z “odsieczą” 1 września Trumpa. Ten skoro dostał co chciał, wystawił frajerów “do wiatru (huraganu) i wybrał golfa. Na otarcie łez posłał Polakom Centa czy Pensa na pokładzie AIR FOCE 2. A przecież “wybitny historyk” “prezes banku z zawodu” kilka lat wcześniej chwalił się koledze historykowi i też prezesowi banku “U Sowy”, że “historię zna i Amerykanie po 01.09.1939 nawet ch…. nie wyciągnęli…”. Na koniec tylko jedna gorzka refleksja. Czy stać ogłupionych przez media Polaków na samodzielny wybór rządzących? I czy rządzący będą w końcu czuć, że ich “pracodawcą jest Naród Polski, a nie USRAel, Berlin, Moskwa czy być może niedługo Pekin?. Kiedy kandydatów na wysokie stanowiska zaczniemy wybierać sami z puli inteligentnych patriotów, a nie ze stołu wyłożonego przez obce czy “własne” służby z talii od lat tasowanych “figur”!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.