Rolnicy mają dość ukraińskiego zboża! Będzie ogólnopolski protest

Fot. lubelska.policja.gov.pl
13

Rolnicy z „Solidarności” zapowiadają ogólnopolski protest spowodowany zalaniem polskiego rynku zbożem z Ukrainy. Nie zamierzają odpuścić.

Przez ostatnie tygodnie rolnicy organizowali lokalne protesty będące odpowiedzią na nierozważną politykę rządu w kwestii przyjmowania zboża z Ukrainy. Niestety, okazały się one nieskuteczne, dlatego teraz planują protest w całym kraju. W najbliższych dniach zapadną konkretne decyzje w sprawie skali protestu, ale już wiadomo, że zablokowane zostanie m.in. centrum Szczecina. Ma powstać rolnicze miasteczko protestacyjne, na które rolnicy przyjadą traktorami i innymi wozami używanymi do uprawy roli. Planują także szersze działania, które tym razem nie będą polegały wyłącznie na blokowaniu konkretnych tras. Ich zdaniem, takie działania nie robią już wrażenia na rządzie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Z patologiczną sytuacją związaną z przyjmowaniem zboża z Ukrainy mamy do czynienia już od 1 czerwca 2022 roku. Ukraińscy rolnicy mogą bez ograniczeń taryfowych i pozataryfowych wwozić zboże do UE w ramach tzw. korytarzy solidarnościowych. Zboże miało przejeżdżać przez teren Polski do innych państw, przede wszystkim afrykańskich, a w praktyce większość zostaje w Polsce.
Tona ukraińskiej pszenicy kosztuje 700-800 zł, podczas gdy nasza kosztowała w listopadzie 1600 zł. Jak mamy z tym konkurować? – pyta rolnik w rozmowie z dziennikarzem Polsat News.

Źródło informacji: Radio Zet

Przeczytaj także:

Dr Wanda Półtawska: “Patrzę na Was i nie posiadam się ze zdumienia, że macie te szmaty…”. Dyrektor szpitala im. Półtawskiej przeprasza za słowa Półtawskiej

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. benk mówi

  A czy Kosinak Kamysz vel Kłamysz prezesio PSL-u (dyżurna przystawka do wspólnej fortki z Budką i herr Tuskiem) weźmie udział w tym proteście, czy zaprotesuje przeciwko protestowi?

 2. Wladca mówi

  Nikodem Dyzma by zmagazynowal…
  Jak Bomby atomowe walna w Ukraine,to te zboze bedzie bardzo drogie.I czesc bedzie mozna odsprzedac drozej.
  Ale Pinokio,niemiecki agent Jakub ,Student,
  Jest glupszy od Dyzmy.Dyzma na premiera!!!
  O

 3. Быдлошевский Л.З. mówi

  Jeżeli tona ziarna pszenicy polskiej kosztowała 1600 zł a tona ziarna pszenicy Banderowskiej 800 zł i wszystkie statki z Odessy w kierunku Afryki dojechały to znaczy Putin miał rację mówiąc że 95 % pszenicy do Afryki idzie do Europy.

  Wszystko dla zwycięstwa Banderolandii i rolnicy niech się walą swoją 100 % droższa pszenica.
  Wszystko jest dobrze. PiS robi dobrą robotę. Tak trzymać…..ha, ha, ha…..

  ❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗💓💓💓

 4. Eugeniusz mówi

  No i co z tego , że mają dość, mogą sobie tak protestować w Polin do usr…nej śmierci.

 5. Shadow mówi

  Rolnicy też mają za miskę ryżu dziennie pracować, o przepraszam, za miskę kaszy, bo tak chce kaprawy pseudo premier.— Zarabiać chcą, a to rozwydrzeńcy.— Pinokio ma naprawdę ciężko z tak rozzuchwalonym narodem.

 6. Ewa-Maria mówi

  Rolnicy zróbcie to co zrobili holenderscy rolnicy. Do rolników powinni dołączyć górnicy ponieważ wiem że ich niezadowolenie również może doprowadzić do wysadzenia w powietrze PiSowską władze, która do tej patologii doprowadziła. Mówi się że w kupie siła. Dość już Ukrainy , tu jest Polska.

 7. Быдлошевский Л.З. mówi

  A co holenderscy rolnicy z górnikami wywalczyli ?
  Nic. Absolutnie nic. To po co nawoływać do strajku ?
  I jak PiS obalimy to PO będzie i Nike-Kurwin, prawda ?

  ❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗💓💓💓

 8. z-k mówi

  To nie jest ukraińskie zboże. To zboże żydooligarchów tak jak wszystko co tam jest. Ukraińcy tylko zaorali step, zasiali i zżęli i dostali za to trochę hrywien na przeżycie.

 9. Ewa-Maria mówi

  Holenderscy rolnicy w pierwszym strajku wywalczyli to co chcieli. Jeżeli chodzi o górników to naszych polskich mi chodzi. Człowieku czy Ty nie zauważasz co robi Morawiecki i do czego to doprowadzi? Nie chce aby moje dzieci, wnuki byli niewolnikami we własnej Ojczyżnie. PO już było więc nie ma szans na rządzenie Polską. O Korwinie nie wspomnę. Strajki to kwestia czasu. Bywam tu i ówdzie więc wiem znam nastroje ludzi. PiS jeżeli wygra wybory to już nie będzie tak jak było, czyli koalicja nie unikniona. Morawiecki to zdrajca narodu polskiego .

 10. Hammurabi mówi

  @Ewa-Maria
  Szanowna Pani każdy nawet najlepiej zorganizowany protest ma to do siebie, że z czasem jego ostrze ulega stępieniu. Przeciągające się rozmowy, negocjacje a zwłaszcza poróżnienie protestujących jest czynnikiem kancerogennym każdego strajku.
  Polacy są poróżnieni jak już dawno nie bywało. Tzw. „opozycja” niczym biblijny Ezaw za michę soczewicy gotowa jest się zrzec dziedzictwa, rządzący sprawiają wrażenie upośledzonych w stopniu umiarkowanym i głębokim, mając jednak w garści resorty siłowe którymi niczym dyktator trzymają za twarz niepokornych.
  Dlatego protesty poszczególnych grup społecznych są przykre dla rządu ale nie bardziej jak przysłowiowy wrzód na tyłku.
  Dopiero zdecydowany protest i opór całego społeczeństwa byłby zagrożeniem, bo pozbawiony policyjnych pałek, strzelb i gazów bojowych, rząd uciekłby się do pomocy wojska a tu niekoniecznie znalazłby posłuch i zrozumienie.
  To – inaczej mówiąc – od nas wszystkich zależy, czy przybyszom zza wschodniej granicy będzie u nas miło i przyjemnie. To od nas zależy, czy zdecydujemy się na pokazanie „gestu Kozakiewicza” wszystkim gdaczącym o faszyzmie, nazizmie i szowinizmie. Wystarczy nie pomagać a szczególnie gorliwym piewcom braterstwa z potomkami zbrodniarzy utrudniać życie, by w przypadkach szczególnych stosować metody z czasów, kiedy wysługiwanie się wrogowi było sądzone i karane.

 11. Andrzej mówi

  a czemu euro kosztuje juz ponad 5 zl, za to zboze ukry chca euro i stad duzy popyt na euro i stad sztucznie zawyzony kurs euro, a sa to miliardy euro, stracimy wielokrotnie raz upadajace gospodarstwa, dwa ukroinflacja juz ponad 30% i sztuczne zawyzenie kursu euro

 12. Maksio mówi

  Michał Kołodziejczak z AGROUNII już w grudniu ubiegłego roku 2022 domagał się interwencji rządowej związanej z niekontrolowanym napływem ukraińskiego zboża. – Dziś Polska zalewana jest kukurydzą, pszenicą i rzepakiem z zagranicy, które przyjeżdżają do nas bez ograniczeń, bez badań, a bardzo często jako zboże techniczne, które nigdy nie powinno być przeznaczone do spożycia”. Kto dziś jest odpowiedzialny za rolnictwo? Henryk, Janusz? A jakie to ma kurwa znaczenie gdy obaj nazywają się KOWALSKI? Rolnik to sobie może teraz sznur na szyje tylko założyć…

 13. Irmina mówi

  Rolnicy z Solidarności? To kpina, to korowska Solidarność rżała do jewrounii jak klacz do ogiera, to oni z sekty judeopolonskiej pycha przebijają wszystkie nacje i wstydzą się slowianstwa. A te pozorne ruchy to kampania wyborcza.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.