Rocznica zwycięstwa nad komuną? Cenckiewicz publikuje wytyczne Kuronia dla Frasyniuka

Kuroń, Geremek, Kwaśniewski/fot. arch.
3

Opozycja totalna świętuje dziś „zwycięstwo nad komuną”, czyli rocznicę wyborów kontraktowych z 4 czerwca 1989 roku. „Wolne” wybory polegały na tym, ze komunistom zagwarantowano 65% mandatów w Sejmie, a gdy okazało się, ze Polacy tego nie akceptują (czemu dali wyraz w tych wyborach), ekipa solidarnościowa zrobiła wszystko, żeby nie złamać warunków porozumienia z komuną. Taki właśnie był ten „łyk wolności”, po którym komuna upadła… na cztery łapy, ponieważ solidarnościowe „autorytety” zagwarantowały jej nietykalność i przywileje.

Prof. Sławomir Cenckiewicz opublikował na twitterze notatkę Jacka Kuronia z wytycznymi dla Władysława Frasyniuka odnoszącymi się do tego „zwycięstwa nad komunizmem”. Co zalecał jeden „autorytet” drugiemu „autorytetowi”? NSZZ Solidarność ma nie organizować żadnych demonstracji z okazji „zwycięstwa nad koalicją”; w gazetkach i ulotkach sygnowanych przez „Solidarność” nie wolno używać określeń typu „śmierć komunie”.”

– Takie to było zwycięstwo Solidarności nad komuną 4 VI 1989 r. że Jacek Kuroń się zaniepokoił i instruował Władysława Frasyniuka… – komentuje Cenckiewicz.

Źródło: twitter

Przeczytaj też:

T. Hatalski: Siedem grzechów głównych III RP. Czas na IV RP!

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Teresa mówi

    Wielka ściema.Jakis czas temu w TVP1 emitowali jeden z odcinków programu Alarm,tytuł był Pożar w synagodze,jakoś tak.W tym filmie byly sceny archiwalne nakręcone w tej synagodze,był tam m.in.Jacek Kuroń i Marek Siwiec,obaj w jarmułkach,ich rozpoznałam.Szukałam później w internecie na stronkach TVP tego programu aby jeszcze raz obejrzeć i okazalo się że ten odcinek zniknął.Ciekawe nie…

    1. Zy mówi

      Polacy pisze się dużą literą!!!!!!!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.