Rocznica wybuchu Powstania w Getcie okazją do szkalowania Polaków. Prof. Śpiewak pluje jadem w Muzeum POLIN

Paweł Śpiewak/ fot. screen
32

Rocznica wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim stała się okazją do kolejnej porcji szkalowania i opluwania Polaków. Seans plucia jadem w wykonaniu prof. Pawła Śpiewaka, dyrektora Żydowskiego Instytutu Historycznego, odbył się w Muzeum POLIN. Podczas rozmowy z dziennikarzem Wirtualnej Polski prof. Śpiewak stwierdził, że nie może znieść retoryki ratowania Żydów przez Polaków, bo to retoryka, która staje się elementem propagandy.

Owszem, mówi się o tym, jest to fakt historyczny. Działała w Polsce Żegota. Było dużo sióstr zakonnych, które ratowały Żydów. Natomiast używanie tego doświadczenia po to, by udowodnić całemu światu i sobie samym, że Polacy są narodem wyjątkowym, bo ratowali Żydów, zapominając o szmalcownikach, jest mówieniem nieprawdy. Ja chcę, by propagandę zastąpił prawdziwy obraz rzeczywistości” – oświadczył Śpiewak.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na jednego ratującego Żydów Polaka było kilku szmalcowników, którzy chcieli na tym zarobić. Lub donosili z tzw. „czystego altruizmu”. Musimy pamiętać, że to się tak działo” – podkreślił szef ŻIH.

Śpiewak zaatakował też prof. Jana Żaryna, o którym powiedział, że „reprezentuje skrajnie nacjonalistyczne środowiska w Polsce” oraz „jest skrajnie agresywny” w swoich wypowiedziach. Na czym ma polegać „agresja” prof. Żaryna? Na tym, że domaga się, aby mówić o Polakach ratujących Żydów, a to prof. Śpiewaka doprowadza do białej gorączki.

Tradycyjnie padł zarzut o tym, że Polacy uratowali za mało Żydów; że byli „trudnym społeczeństwem, które przez okres międzywojenny było poddane antysemickiej propagandzie”; że bzdurą jest twierdzenie, iż Żydzi kreują się na jedyną ofiarę II wojny światowej.

Odnosząc się do stwierdzenia Patryka Jakiego, który o realizacji roszczeń żydowskich powiedział „po moim trupie”, Śpiewak stwierdził: „Niech będzie po jego trupie. Specjalnie mnie nie przejmuje ten pan. To człowiek, który jest analfabetą prawnym z wykształceniem magisterskim. Co on wygaduje? Mówienie, że Żydzi, którzy zostawili tu majątki i których potomkowie żyją w innych krajach, nie mają do nich prawa, to złamanie fundamentalnej zasady wolnej gospodarki, zasady własności. Minister Jaki mógłby odejść od polityki, pójść się pouczyć do jakiejś szkoły i zdobyć porządne wykształcenie”.

Źródło cytatów: wp.pl

Zobacz też:

„Kto ratuje jedno życie”. Film dr Ewy Kurek zakazany w TVP od kilkunastu lat! Obejrzyjcie! [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert B. mówi

  Oczywiście Żydowi nie przyjdzie do głowy, że im się nie należy żadne ratowanie. Ten, kto zaczyna się licytować w ofiarności dla nich, już jest w ich szponach. O to im chodzi. Ja na to całe ratowanie żydostwa sram i szczam.

  1. Dan mówi

   Żydzi to mają szczęście, że mnie w tamtych czasach nie było.

 2. Damian mówi

  @Robert B.
  W samo sedno. Gdzie jest powiedziane jakoby ratowanie żydów czy kogokolwiek było 'obowiazkowe’ w czasie wojny? Gdzie na to są paragrafy? Co to znaczy „za mało uratowali”? Niech może najpierw spojrzą co sami zrobili w tej sprawie.

  1. Robert B. mówi

   To jest cel „mitu holokaustu” – dojenie najpierw Europy i Ameryki, a potem całego świata. Oczywiście ten plan im się ostatecznie nie uda, a wtedy… A wtedy będzie to, co znamy już z historii, bynajmniej nie jedynie II wojny światowej.

  2. Janusz I mówi

   Za mało utrudnialiśmy im w mordowaniu swoich.

 3. Robert mówi

  Taki sam śpiewak,jak ten co zwyciężył,roz$piewując całą Eurowizję w plagiacie oszukując.Nie trudno wygrywać,dzięki Remote Neural Monitoring monitorując Eurowizje,Telewizję,Interwizję.Wolność,po co wam wolność,macie przecież tyle pieniędzy,wolność,po co wam wolność i będziecie ich mieć coraz więcej

 4. ikss67 mówi

  Kolejny przykład na to, że żydzi maja antypolonizm wyssany z mlekiem matki. Ta retoryka to zwykła propaganda. Żydzi doskonale wiedzą, że to tylko geszeft, interes. Sami siebie z upodobaniem mordowali podczas wojny i okradali nawzajem. Hitlera sponsorowali amerykańscy bankierzy żydowskich korzeni. Do 1943 roku żydzi byli umieszczeni w gettach, ponieważ Hitler pierwotnie chciał kwestie żydów ortodoksyjnych rozwiązać poprzez emigrację np do Ameryki. Jednak nikt nie chciał ich przyjąć. pamietajmy o zawróconym transatlantyku w 1939 roku z niemal tysiącem żydów na pokładzie. Amerykańscy (lepsi) post zydzi pogardzali swoimi europejskimi współplemieńcami tkwiącymi mentalnie w średniowieczu, Stad decyzja, że nie pomagamy. I Hitler podjął decyzje o ostatecznym rozwiązaniu. A teraz amerykańscy żydzi postżydzi wyciągają łapska po majątki współplemieńców których krew mają na sobie. Ironia losu. Holocaust rozpoczeli żydzi pompując Hitlera do władzy, holocaust sprawnie realizowali (Judenraty, policja żydowska w gettach zaganiająca żydów do wywózki do krematoriów). Wszystko to wiemy, znamy dziesiatki nazwisk żydowskich szmalcowników, którzy byli bezwzględni i mieli na koncie setki ofiar. Nie zapominajmy o prawdzie. Prawda tamtych czasów nie jest czarno biała. Byliżli Polacy i żli żydzi. Byli dobrzy Polacy i dobrzy żydzi. Jednak dobrych Polaków moim zdaniem było więcej. Czytam o Polakach ratujących żydów z narażeniem własnego życia i rodziny. Nie czytałem ożydach ratujących Polaków po wojnie z rąk sowietów. Wręcz przeciwnie, czytałem wielokrotnie o żydach, którzy wydali sowietom na śmierc Polaków, którzy ich ratowali przed Niemcami. Oto właśnie ta wdzięczność. A właściwie jej brak. Nie chcę generalizować. Ale żydom chyba brakuje empatii. Bo jak inaczej okreslic to, że żydówki odganiały własne dzieci jak psy aby tylko ocalić życie podczas selekcji? W naszej cywilizacji łacińskiej takie zachowanie jest po prostu nie do pomyslenia…. Cos w tym jest.

  1. Janusz I mówi

   Gdzie słyszałeś o dobrych żydach?

  2. Dan mówi

   na cmentarzu

 5. Leszek mówi

  Jakie majątki,szycie?Nakra/dzione w Polsce od Polaków?Lichwa,zło/dziejstwo, oszuki/wanie,afery.Przejmowanie majątków za donosy do cara!Jaz zobaczę tru//pa tego szyta to mnie to nie ruszy.Splunę tylk

  1. joanna mówi

   Tak, to straszne, jak myślę o tych roszczeniach to ciśnienie mi wzrasta i chce się krzyczeć i płakać.
   Jak oddadzą lasy polskie to nie wiem, co zrobię.

 6. Buran mówi

  Mnie to tylko dziwi że my za takie coś i na takie coś płacimy. I to szerokim gestem.
  Przypomina mi się bajka jak żaby wybrały sobie węża na króla.

 7. Lesław mówi

  Mnie to tylko dziwi że my za takie coś i na takie coś płacimy. I to szerokim gestem.
  Przypomina mi się bajka jak żaby wybrały sobie węża na króla.

 8. Andrzej mówi

  Za mało uratowaliśmy bo resztę bo resztą Niemcom wydaliście -śpiewająco

 9. Jakub mówi

  Największymi szmalcownikami byli i są Żydzi…przykład Judasz…dla pieniędzy zrobią wszystko, nawet Boga sprzedadzą…

 10. Jacenty mówi

  Jak można być idiotą i profesorem jednocześnie? Jak widać powyżej można. „Mówienie, że Żydzi, którzy zostawili tu majątki i których potomkowie żyją w innych krajach, nie mają do nich prawa, to złamanie fundamentalnej zasady wolnej gospodarki, zasady własności.” Wszyscy średnio rozgarnięci wiedzą, że „potomkowie” to osoby akurat uprawnione do dziedziczenia i nikt w Polsce nie robi problemu z dziedziczeniem przez nich praw do spadku. Natomiast to, przeciwko czemu Polacy protestują, dotyczy mienia tzw. „bezspadkowego”, do którego roszczą sobie prawo jacyś gangsterzy z żydowskich organizacji przemysłu holokaustu.

 11. Jacenty mówi

  Odnośnie naszych stosunków z Żydami w kontekście II wojny światowej brakuje bardzo wyraźnego stwierdzenia: Polacy nie mieli żadnego obowiązku ratowania Żydów, prawnego ani moralnego. Wynika to z faktu, że za każdą próbę ratowania groziła śmierć, i to również osób postronnych, np. rodziny i sąsiadów. Żydzi robią teraz zarzut nie tylko z tego, że nie wszyscy Polacy byli bohaterami. Oni robią zarzut, że nie wszyscy poświęcili swoje życie i życie swych dzieci oraz najbliższych dla ich ratowania. Tego właśnie nie mogą przeboleć tzw. niektóre środowiska żydowskie.

 12. Benedykt mówi

  Krótki (i mocno jeszcze niepełny) dziejopis narodu wybranego – mówią wieki:
  Cyceron (106p.n.e.-43p.n.e.) „Żydzi to siła ciemna i odpychająca, to naród łotrów i oszustów”
  Tacyt (55-120n.e.) „Prawa żydowskie stoją w sprzeczności do praw wszystkich innych narodów”
  Kazimierz Wielki (1310-1370) „Żydzi są prawdziwym nieprzyjacielem naszej wiary chrześcijańskiej. Cel żydowskiej przewrotności do tego zmierza, aby dobra i majętności chrześcijan zawsze uszczuplać i wydrzeć”
  Giordano Bruno (1548-1600) „Żydzi są wyrzutkiem ludzkości, najbardziej zepsutym i niegodziwym narodem na świecie, o mentalności i skłonnościach najpodlejszych i najbrudniejszych”
  Stanisław Staszic (1755-1826) „Żydostwo to letnia i zimowa szarańcza dla Polski, która zaraża powietrze zgnilizną, roznosi próżniaczego ducha swoich ojców, tam tylko się gnieździ, gdzie próżniactwo ma ochronę”
  Helmuth von Moltke (1800-1891) „Żydzi zawsze i wszędzie tworzą państwo w państwie, a w Polsce stali się głęboką jątrzącą raną na ciele tego pięknego kraju”
  JEZUS CHRYSTUS (8-4p.n.e. Betlejem-33n.e.Jerozolima) „Wyście z ojca diabła i pożądliwości ojca waszego czynić chcecie, on ci był mężobójcą od początku i w prawdzie nie został, bo w nim prawdy nie masz : gdy mówi kłamstwo, z swego własnego mówi, iż jest kłamcą i ojcem kłamstwa”

 13. Janusz I mówi

  Poobwieszali się żółtymi papierkami. Co nas obchodzi ich powstanie? Oni nasze powstania czczą?

 14. Buran mówi

  Durnie pokończyli żydokomunistyczne uczelnie, w trybie specjalnym dostępnym tylko dla swoich uzyskali tytuły i efekty są widoczne dzisiaj. Te profesury powinno się zweryfikować bo nieraz rozpacz ogarnia jak który się odezwie. Niedaleko szukając; prezydent robiący błędy ortograficzne. ŻENADA!

 15. Leon mówi

  Gdzie byli i gdzie są ci wszyscy Polacy którzy tak głośno krzyczą na marszach?

 16. Slawomir mówi

  Dlatego trzeba obalić ten żydowski rząd!!! Polacy muszą rządzić się sami,innej drogi niema!

 17. Buran mówi

  Bo dla nich bogiem jest złoto i kasa.

 18. Stanisław mówi

  To jest wyjątkowa podła „nacja” żydo-chazarska (właściwie miszlingi turecko-mongolsko-tatarskie). Sieją od zawsze zamieszanie na świecie i zawsze im źle. Pytam się: Po co siedzicie w Polsce? Idźcie tam skąd przyszliście, na stepy azjatyckie. Przestańcie miszlingi pluć na kraj, który wam dał schronienie. Dość mamy waszej podłej perfidii i zakłamania. To się na was ZEMŚCI. Może nie jutro ale z całą pewnością pojutrze. Kopiecie sobie dół… Śpiewaki i inne obrzezane ptaki.

 19. Gość mówi

  Ja żonkila nosiłem na rozporku. To wyraz mojego szacunku dla tych bestii, które nie szanują nic na świecie oprócz kasy.

  1. Ada mówi

   Żydzi nie powinni nigdy zapominać, KOMU nie pomogli! A wręcz przeciwnie!
   A chrześcijanie szczególnie powinni o tym pamiętać! I o tym jeszcze, że nieprzerwanie walczą z chrześcijaństwem.
   Jako jedyni dawaliśmy im schronienie przez tyle lat, niepomni tamtej tragedii na KRZYŻU, jakby jacyś dziwni, uśpieni współczuciem. To był wielki nasz błąd, za który ponosimy najpewniej karę, nie mogąc się uwolnić od ich odwiecznej słynnej „dobroci”, rozsianej wszędzie po świecie, ze szczególnie plennym jej zasiewem na Polaków i Polskę!
   Nie czas na odruchy wymiotne, to jest czas na obronę wszystkich naszych dokonań, osiągnięć i wartości.

 20. Bury Il mówi

  W Polsce muzeum Polin w swoich strukturach jest autonomiczne,bez żadnych zachowań moralnych posługuje się nieprawdą,szerzy nienawiść do nas Polaków i za to musi być zrównane z ziemią.

 21. 12345 MAJKA mówi

  Co jeśli ?

  Jeśli udałoby się dogadać z żydami i w zamian za wydłużenie czasu dochodzenia do prawdy otrzymywalibyśmy konkretne i wymierne korzyści finansowe, to czy byłby to zły interes ?

  1. Ada mówi

   Dla nas dochodzenie do ich i tylko ich prawdy jest zupełnie zbyteczne. Prawo tak polskie, jak sensu largo jest oczywiste i jednoznaczne co do mienia bezspadkowego. Nie płacili za gruzowiska powojenne, nie płacili za utrzymanie całej masy majątkowej przekazanej im przez Polskę tzw. wyznaniowych gmin żydowskich, co i obecnie jest w narodowym rozliczniku wyjątkowo uprzywilejowane, nie wznosili ani nie remontowali nawet zniszczonych wojną zabudowań itp., PONIEWAŻ ZGINĘLI JAKO OFIARY IIW.ŚW. Już za to otrzymali, to znaczy…..Izrael, którego w wojnę nie było – odszkodowanie od Niemiec!
   Ci, którzy przetrwali mają drogę otwartą przed sadami w Polsce i albo dochodzili swoich praw albo mogą dochodzić – BEZ POŚREDNIKÓW, KTÓRZY NIE MOGĄ BYĆ STRONAMI W SPRAWACH!
   POLSKA w 1960r. też spłaciła swoje zobowiązania, m.in. do AMERYKI!
   A z tymi wycwanionymi organizacjami nie wolno nam dać się wciągać
   w jakiekolwiek „dogadywanie”, ani też dziwne, zakulisowe, pozaprawne „ustalenia”!
   Oto już właśnie… zyskaliśmy… „konkretne i wymierne korzyści finansowe” – no taki super „interes”(!), który to każdy z nas…ma goły, w perspektywie razem z wypracowanym naszym majątkiem narodowym! Dość tego!

 22. Bury Il mówi

  Branie udziału przez Polaków w jakichkolwiek żydowskich imprezach z żonkilami w tle,jest postawą tzw.
  dwużydziana Polaka,asymilującego się z wrogim wobec Polaków żydostwem.
  Kiedyś żydostwo pod przymusem musiało się znakować żółtymi gwiazdami,dziś dla swoich geszeftów podstępnie ,żonkilami znakuje przymilające się im polactwo.

 23. sulka mówi

  Pan Śpiewak ma swoje zdanie a ja mam swoje tj. Polacy pomagali, ratowali żydów jak mieli taką możliwość ale nie mieli takiego OBOWIĄZKU. Znamy historię i tę SŁOWIAŃSKĄ i tę z II WŚ. Ciemnotę to mogą wciskać swoim dzieciom dalej. Stwierdzenie tego pana „niech będzie po jego trupie” potwierdza jakim jest człowiekiem.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.