Ringier Axel Springer rejteruje? Rozprawa przeciw red. Gadowskiemu odwołana „ze względów bezpieczeństwa” [WIDEO]

Witold Gadowski/ fot. screen
12

Niemieckich koncern Ringier Axel Springer wytoczył proces Witoldowi Gadowskiemu za jego słowa o niemieckich zbrodniach. „Powiedziałem, że Niemcy robili mydło z ludzkiego tłuszczu. Niemcy robili abażury do lamp z ludzkiej skóry i rozsiewali po polach zwęglone zwłoki swoich ofiar jako nawóz. W koncernie Axel Springer zasiadali ludzie związani z Wehrmachtem, SS i Gestapo. Sam Axel Springer miał epizody współpracy z reżimem nazistowskim. Za to zostałem pozwany do sądu” – powiedział Gadowski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przed Sądem Okręgowym w Warszawie.

Dziś miał rozpocząć się proces, ale rozprawa została odwołana „ze względów bezpieczeństwa”. Czyżby prawnicy reprezentujący niemiecki koncern przestraszyli się Polaków, którzy licznie przybyli do sądu, żeby wspierać oskarżonego dziennikarza?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Pozywający żąda upokarzających mnie przeprosin, 50 tysięcy złotych grzywny i zaprzestania mówienia prawdy w mediach” – wyjaśnił Gadowski. Podkreślił, że ten proces ma na celu zamknięcie ust polskiemu dziennikarzowi pod niemieckie dyktando „Powiedziałem prawdę, która jest niewygodna dla niemieckiej polityki historycznej” – oświadczył Gadowski. W czasie konferencji prasowej Gadowski zaapelował o uwolnienie Barbary Poleszuk i stwierdził, że jest ona represjonowana z przyczyn politycznych.

Przeczytaj też:

Newsweek przegrał w sądzie z Redutą Dobrego Imienia. Ma zamieścić sprostowanie po publikacji paszkwilu autorstwa Pauli Szewczyk

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jakub mówi

  Zydy z Wyborczej ciesza sie, ze niejaki Konrad R. (raper stopa) stanie przed sadem za piosenke o zydowskich roszczeniach.
  „na Facebooku umieścił antysemicki utwór krytykujący rzekome roszczenia żydowskich środowisk wobec Polski” pisze Wyborcza. Czyli wedlug Wyborczej roszczenia sa „rzekome” i mowienie o nich jest antysemityzmem.
  Michalkiewicz ma racje, ze jak sie nie obudzimy to zydy nam pieklo zgoruja.

 2. sten mówi

  Panie Witoldzie sercem i duszą jesteśmy z panem !

 3. Janusz I mówi

  Ja na nasze sądy nie narzekam. Z donosu napalonego obywatela zostałem ukarany mandatem 50 zł za kilkudziesięciosekundowe zatrzymanie się na chodniku koło domu z powodu zapalenia się lampki EPC, sygnalizującej awarię auta, z pozostawieniem nieco mniej niż 1,5 m. Po kilkumiesięcznym postępowaniu, badaniu psychiatrycznym, sąd w Częstochowie skazał mnie, emeryta w wieku 74 lat, poruszajacego się z balonikiem, tylko na 100 zł grzywny, obciązając kosztami Skarb Państwa. Już jest dobrze.

 4. Hammurabi mówi

  Sprawa ta jest dla mnie czymś podobnym do papierka lakmusowego mierzącego poziom zeszmacenia.
  Odwołanie rozprawy przez sąd (bo przecież nie przez którąś ze stron) jest dowodem na to, że źle to już było. Obecnie jest jedynie gorzej.
  Czyżby ktoś wykonał do sądu telefon?
  Przecież słowa o niemieckich poczynaniach które wypowiedział pan Gadowski są czystą, szczerą prawdą, czy to się Niemcom podoba, czy też nie!
  Wieloletnie wysiłki w celu zakłamania historii czynione przez samych Niemców w przypadku Polski na nic się zdadzą. Nie wszyscy wzorem totalnej i PO gotowi są na przyjęcie piętna hańby.

 5. Robert mówi

  W 1931 Ford założył fabryki swojej bryki w Kolonii,w 39 niemieccy bracia germanie nabili dziady w butelkę,zmieniając nazwę fabryki na zakłady Ford_Werke,a ponieważ w czasie światowej rozwałki te urocze zakłady sami swoi z Wall Street zbombardowali,po wojence za bombardowanie Niemiec, Fordowi odszkodowanie USAmanny wypłacali.Przemysł,przemysł ponad wszystko zniesie każde ofiary holocaustu i najdrobniejsze istnienie,byle w tytule bankowo sądowym kasa płynęła jako zadośćuczynienie…do USRAELA

  1. Lucyna mówi

   Co Ty o Fordzie?
   Czy to nie Fordowi przypinana jest łatka antysemity?
   A Ty o żydach i Fordzie za jednym zamachem!
   Tak jakoś nie wiadomo co Ty właściwie chcesz powiedzieć!

  2. amerro mówi

   co ty gościu bredzisz, Ford to był porządny Człowiek, zawsze mówił prawdę, o zydach też!

 6. Robert mówi

  Axel Springer rejteruje,łowca nazistów Szymon Wiesenthal wiwatuje!Da? Illinois?Może za oceanem ganc egal?

  1. sten mówi

   Słowne rebusy rymowanki kodowane enigmą , pisz pismem klinowym… prędzej pojmiemy!

 7. Darknes mówi

  Jeżeli myślicie że pan Witold wygra proces,to jesteście nienormalni!!! Polska jest kolonią,mamy okupacyjny rząd i tak zmanipulowane społeczeństwo,że za PiS albo PO,skoczą sobie do gardeł.W kraju panuje taka dezinformacja,że nie wiadomo kto swój a kto śmiertelny wróg.Nie wykluczam faktu,że pan Witold jest przygotowywany przez służby na wypadek, by do Polski chciała wrócić normalność.Kto oburza się moim wywodem,przypominam postać Wałęsy,gdy coś takiego napisał bym w latach 90.

 8. Robert B. mówi

  Minęło 70 lat. Kasę mają, prowadzą politykę podboju dalej. To przypadek, że „pierwsza prezes” jeździła tam się skarżyć?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.