Rezultat „walki o klimat”: URE zapowiada podwyżki cen prądu dla gospodarstw domowych

wiatraki/ fot. pixabay.com
5

Podczas wczorajszej debaty w telewizji wRealu24 mówiłam o grożącym Polakom ubóstwie energetycznym, do którego już wkrótce doprowadzi nas realizacja założeń unijnego pakietu klimatyczno-energetycznego, czyli utopia pod nazwą „walka o klimat”. Dziś moje słowa znajdują potwierdzenie w wypowiedzi prezesa Urzędu Regulacji Energetyki dotyczącym podwyżki cen prądu dla gospodarstw domowych.

Jak informuje biznes.pap.pl, prezes URE pytany przez dziennikarzy w kuluarach Kongresu Energetycznego DISE we Wrocławiu, jaka będzie decyzja Urzędu w sprawie wysokości taryfy G dla gospodarstw domowych w sytuacji rosnących cen energii odpowiedział: „Chodzi nie tylko o dbałość o grupę G. Dzisiaj też trzeba zadbać o przedsiębiorstwa, które mogą być zmuszane, by nie przynosić wniosków o podwyżki taryf, co jest absurdalne, ale są takie sygnały. Regulator równoważy interesy. Może zajść taka sytuacja, że trzeba będzie szalę przechylić w stronę przedsiębiorstwa”.

W informacji zamieszczonej na portalu biznes.pap.pl wprost wskazano, jaka jest przyczyna wzrostu cen energii: „Od dłuższego czasu ceny energii rosną, również z powodu wzrostu cen CO2, a zdaniem ekspertów wzrosty cen nie są zjawiskiem chwilowym. Ich zdaniem ceny prawdopodobnie będą rosły z powodu konieczności realizacji inwestycji w sektorze”.

“Jeśli chodzi o wyzwania stojące przed energetyką, nakłady, jakie trzeba ponieść, to w długim okresie czasu, niezależnie od wzrostu cen CO2, ale ze względu na przeniesienie koniecznych nakładów inwestycyjnych, prawdopodobnie ceny będą tylko i wyłącznie rosły” – stwierdził Jarosław Dybowski, dyrektor wykonawczy PKN Orlen ds. energetyki podczas debaty na Kongresie Energetycznym DISE.

O co w tym wszystkich chodzi? Z jednej strony polskie koncerny energetyczne są dobijane coraz wyższymi opłatami za emisję CO2. Z drugiej strony – Unia zakazała wykorzystywania pieniędzy uzyskanych z tych opłat na modernizację polskiej energetyki węglowej. Wisienką na torcie jest zmuszanie koncernów energetycznych do inwestowania w nieekonomiczne i destabilizujące system elektrownie wiatrowe, którym PiS dał zielone światło nowelizując ustawę o OZE.

Fakty są takie, że zostaniemy gospodarczo zaorani i posypani sola. A premier Morawiecki jeździ po Polsce i opowiada bajki o elektromobilności.

Zobacz:

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. The indoraptor mówi

  Pani Katarzyno. Dzisiaj oglądałem Pani starcie z Romanem Sklepowiczem. Krótko mówiąc Panu Romanowi słoma z butów wystaje! Tutaj niby patriotyzm a dalej chamskie odzywki i nie przyjmowanie do wiadomości że co innego są gospodarstwa z fotowoltaiką a co innego wielkie fermy wiatrowe! Sam mieszkam niedaleko jednej z tych ferm i wiem że tym co mają je w odległości 500 m żyć nie jest łatwo!

 2. MSW mówi

  Chciałbym podpowiedzieć panu premierowi Morawieckiemu hasło na 2019 rok: “Nie piję, bo zbieram na auto elektryczne”. Wprawdzie nie ja wymyśliłem, ale sympatyczne, prawda?

 3. michu mówi

  Dlaczego filmu nie ma? A jeśli chodzi o podwyżkę prądu, to o to chodziło od samego początku. Po co Polska ma się rozwijać? ;).

  1. Katarzyna TS mówi

   Film jest. Proszę nacisnąć “play”

 4. Norisa mówi

  Zydowska chciwosc nie ma granic itd.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Glastrennwände
blumen verschicken Blumenversand
blumen verschicken Blumenversand
Reinigungsservice Reinigungsservice Berlin
küchenrenovierung küchenfronten renovieren küchenfront erneuern