„Rewolucyjne zacietrzewienie PiS”. Cóż tam, panie, w polskiej polityce? Podsumowanie dnia (03.08.2018)

Stanisław Tyszka/ fot. twitter
7
Stanisław Tyszka/ fot. twitter
Stanisław Tyszka/ fot. twitter

Część wyborców Prawa i Sprawiedliwości jest szczerze wkurzona ze względu na coraz większą uległość tej partii i łamanie obietnic wyborczych. Miała być „dobra zmiana” i „wstawanie z kolan”, a wiele wskazuje na to, że metodą małych kroczków PiS cofa się na prawie wszystkich frontach. W związku z tym padają pytania: na kogo głosować? Jednym ze wskazań jest Kukiz’15, czyli partia nie-partia, która ma być antysystemowa i odważnie kroczyć w bój dla dobra Polski. Ale jak to naprawdę jest z tym ugrupowaniem Pawła Kukiza? „Mamy do czynienia z sytuacją bardzo niekorzystną dla państwa polskiego, pogłębiającego się chaosu konstytucyjno-prawnego, grozi nam jakiś dualizm sądowy” – powiedział dziś wicemarszałek Stanisław Tyszka w rozmowie z dziennikarzami. „Trzeba powiedzieć jasno – to jest wszystko wina PiS, sposobu procedowania ustaw o SN i KRS, tego, że ustawy te łamią w sposób ewidentny konstytucję” – podkreślił poseł Kukiz’15 i dodał: „Niestety poprzez takie rewolucyjne zacietrzewienie, takie dziecinne, bezsensowne i upór PiS, mamy w tym momencie sytuację bezprecedensową”. Tyszka wskazał też, że Kukiz’15 proponowało poprawkę do ustawy, która wyłączyłaby I prezes SN z przejścia w stan spoczynku w związku osiągnięciem wieku 65 lat. Sędzia Gersdorf niech trwa, bo trwa mać! Jeśli więc komuś wydaje się, ze cofający się PiS należy zastąpić „ofensywną” partią nie-partią Kukiz’15, to warto pamiętać, że w jedynej sprawie, w której PiS jeszcze nie skapitulował, wicemarszałek Tyszka dopatrzył się „rewolucyjnego zacietrzewienia” i „dziecinnego, bezsensownego uporu”. Wnioski wyciągnijcie sami. Przy okazji, serdecznie pozdrawiam żonę wicemarszałka Tyszki, byłą pracownicę Muzeum POLIN, która – niestety – odmówiła udzielenia mi wywiadu na temat tej instytucji.

Aleksander Kwaśniewski/ fot. twitter
Aleksander Kwaśniewski/ fot. twitter

Co słychać u starych towarzyszy z PZPR? Dziś jeden stary towarzysz przywali drugiemu staremu towarzyszowi. Konkretnie: towarzysz Leszek Miller przywalił towarzyszowi Aleksandrowi Kwaśniewskiemu. A przywalił mu w związku z listem do policji, pod którym Kwaśniewski złożył swój podpis obok podpisów m.in. Lecha Wałęsy, Aleksandra Kwaśniewskiego, Bronisława Komorowskiego, Jerzego Buzka, Kazimierza Marcinkiewicza, Włodzimierza Cimoszewicza, Radosława Sikorskiego, Bogdana Borusewicza, Leszka Balcerowicza, Andrzeja Olechowskiego, Ryszarda Kalisza, Janusza Gajosa, Krystyny Jandy, Olgierda Łukaszewicza, Andrzeja Seweryna i Macieja Stuhra. Sygnatariusze listu oświadczyli, że pamiętają „ponure czasy PRL z jego aparatem represji obejmującym MO i ZOMO” i zaapelowali do policjantów, żeby pamiętali, że „policja nie jest własnością jednej partii” oraz, że „policjanci, podobnie jak inni obywatele są odpowiedzialni przed konstytucją oraz ustawami, które są z nią zgodne”. Co na to Leszek Miller? „Aleksander Kwaśniewski wraz z innymi osobistościami podpisał list otwarty, który zaczyna się od słów: „Pamiętamy ponure czasy PRL”. Czasy były ponure, ale młodzież radosna” – napisał na Twitterze Miller zamieszczając zdjęcie Kwaśniewskiego z I sekretarzem PZPR Edwardem Gierkiem. Cóż, wtedy Kwasniewski był wesoły, a dziś płacze, bo demokracja umiera. Fiksum dyrdum.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

happening KOD/ fot. twitter
happening KOD/ fot. twitter

Politycy z tzw. opozycji totalnej są zapewne bardzo dumni i szczęśliwi widząc efekty happeningu, jaki ostatnio urządzają ich wierni KODomici. Happening polega na ubieraniu pomników w koszulki z napisem „Konstytucja”. Swoimi wyczynami KODomici chwalą się na Twitterze. „Jest nas dużo będzie więcej. Wszystkich nas nie zamknięcie. Cała Polska wspiera walkę o Konstytucję, zaraz kolejne pomniki, które przyłączyły się do akcji” – piszą i załączają zdjęcia. Jestem przekonana, że nakręcany przez totalsów KOD wymyśli jeszcze wiele sposobów na walkę z dyktatura, a te będą wzorem dla całego postępowego świata. Czekam teraz na jakiś naprawdę ekstremalny happening, np. skok z mostu do Wisły z okrzykiem „Konstytucja!”, albo marsz w obronie konstytucji po torach naprzeciw pędzącego pociągu. Efektowne byłoby też konstytucyjne walenie łbem w mur. Powodzenia!

Źródło: informacji i cytatów: pap, Twitter, rp.pl

Przeczytaj też:

Ambasador RP w Izraelu: „Uważam Polskę i Izrael za członków tej samej rodziny”

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. michu mówi

  Przecież komuniści wiedzą z kim mają do czynienia. Z narodem któremu w swej masie idzie chyba wmówić wszystko. Niedługo dojdzie do tego, że jak mówi St. Michalkiewicz okaże się, iż II wojnę wygrał Tewie Bielski z płk. Stchaufenbergiem przeciw polskim nazistom (jakoś tak). No i naród polski będzie musiał za zbrodnie II wojny zapłacić. A teraz pewnie jeszcze wmówią, że komuna to był czas represji Kościoła Katol. przeciw biednym socjalistom, którą udało się obalić dzielnym ubekom walczącym z niedobrymi księżmi. ZOMO to pewnie aktywiści katoliccy, a pałujący takich dzielnych szermierzy wolności jak Kwaśniewski, Cimoszewicz czy Balcerowicz 😉

 2. Zbulwersowany mówi

  Wszystkie twory partyjne zostały już z pewnością rozszyfrowane przez spostrzegawczych Polaków. Jedyną nadzieję stwarzają młodzi z RN, MW i ONR. Jeśli nie porzuca swoich szczytnych ideałów to mogą w najbliższych wyborach przyciągnąć dużą czy elektoratu byłych LPR, Samoobrony A także zniechęconych do PIS i oczywiście młodzież. Dużą rolę odegra tu wsparcie i współpraca takich osób jak Jacek Międlar, Grzegorz Braun, prof JR Nowak, dr Stanisław Krajski, dr Ewa Kurek, Stanisław Michalkiewicz, Leszek Żebrowski, Henryk Pająk i inni. To powinno wystarczyć, aby uzyskać nawet kilkanaście procent głosów pilnując urn wyborczych i robiąc spotkania z wyborcami w całej Polsce.

  1. michu mówi

   A ilu jest spostrzegawczych a przy tym zaangażowanych Polaków (przynajmniej tka, aby głosy w urnach upilnować) ?

 3. Czesław mówi

  Nie wszystko co robi PiS jest złe, dobre projekty trzeba popierać a nie wpadac w obłę antypisowski jak robi to „opętana opozycja”. Kukiz15 powinien wreszcie zrobic konferencje prasową i przedstawić program, wykazując w czym popiera PiS a w czym się rózni np. w sprawach Wschodnich i Bliskowschodnich, UE itp.

 4. Janusz I mówi

  Tyszce ufam tak samo, jak np. tow. Kwaśniewskiemu.

 5. miumiu mówi

  Nigdy na Kukiza za duzo glosowali rzeciw PIs Chca isc z prezydentem ktory juz raz zawali wstrzymojac reformy

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.