SKLEP-WPRAWO.PL

Relacja z I Turnieju Pamięci Romana Zielińskiego [WIDEO]

Mural upamiętniający ś.p. Romka Zielińskiego
4

Rok temu, 12 sierpnia 2020 roku, niespodziewanie opuścił nas Romek Zieliński. Współtwórca etosu ruchu kibicowskiego w Polsce. Zagorzały antykomunista. Przez długie lata nieformalny przywódca kibiców Śląska Wrocław. Legenda. „Pamięć o Tobie nigdy nie zgaśnie” – napisali przyjaciele na muralu upamiętniającym Romka. Słowa dotrzymują. 21 sierpnia 2021 odbył się I Turniej Pamięci Romana Zielińskiego. Przybyli kibice z Polski i zagranicy.

Mural upamiętniający ś.p. Romka Zielińskiego
Mural upamiętniający ś.p. Romka Zielińskiego

Kibice Śląska Wrocław z ekipy Stara Gwardia Nowy Dwór zorganizowali I Turniej Pamięci Romka Zielińskiego. 21 sierpnia 2021 roku, na obrzeża Wrocławia, zjechało się niemal 200 osób, by upamiętnić zmarłego przyjaciela. W turnieju wzięło udział 10 drużyn kibiców: Śląska Wrocław (Stara Gwardia Nowy Dwór, Nabojka, Łaziory ’99, Fanatycy Śląska Wrocław, Młodzi Nowy Dwór), Miedzi Legnica (Stara Wiara 1988 Miedzi Legnica), Lechii Gdańsk, Startu Namysłów, Opavy, Motoru Lublin (RKS Motor Sekcja Lubartów ’07).

Na rozpoczęcie turnieju wspólnie odśpiewano Hymn Polski oraz „Nasze serca biją za Śląsk”.

Krótkie przemówienie upamiętniające Romka wygłosił Jacek Międlar (wideo we wpisie na FB – poniżej).
Romek dbał, by pamięć o tych, którzy na to zasłużyli, wiecznie trwała. (…) Dlatego Romkowi postawmy pomnik trwalszy niż ze spiżu. Niekoniecznie wielki monument ze stali. Ale postawmy mu pomnik będący upamiętnieniem jego nietuzinkowej osoby, taki pomnik jaki stawiamy dziś – powiedział Jacek Międlar i przywitał przybyłych kibiców.

Ze łzami w oczach turniej otworzyła Bożena Zielińska, małżonka Romka (wideo we wpisie na FB – poniżej).
W jednym z wywiadów Romek powiedział: „Ja z kibicowaniem skończę dwa metry pod ziemią”. I niestety tak się stało – powiedziała Bożena i dodała: – Turniej uważam za otwarty.

Podczas całego turnieju panowała braterska atmosfera i sportowa rywalizacja. Wierzymy, że Roman patrzył na nas z „sektora niebo”.

Szczegółową relację z przebiegu turnieju przygotował Andrzej Proczka, kibic Śląska Wrocław, dlatego nie będziemy kombinować i publikujemy jego tekst.

„Drużyny podzielono na dwie grupy z których 2 najlepsze przechodziły do półfinałów. Spotkania trwały po 10 minut, a nad ich przebiegiem czuwał dzielnie Jacek Międlar. Po zaciętych i emocjonujących rozgrywkach grupowych w półfinałach imprezy zagrały zespoły: Łaziory ’99 z Fanatykami Śląska Wrocław oraz Nabojka z Młodymi Nowy Dwór.
Jak to w piłce nożnej często bywa, tak i na turnieju we Wrocławiu doszło do niespodzianek. Faworyci w meczach półfinałowych przegrali po dogrywkach. W pierwszym spotkaniu 1:0 wygrała drużyna Fanatyków ŚW, która w fazie grupowej grała ze zmiennym szczęściem, by w półfinale pokonać ekipę Łaziorów 99 – zwycięzców grupy A.
W drugim półfinale po bramce w ostatniej akcji dogrywki niespodziewanie 1:0 wygrała drużyna Młodych ND pokonując Nabojkę, która wygrała wszystkie mecze w grupie B.
W pojedynku o III miejsce turnieju Łaziory ’99 pewnie pokonały Nabojkę 5:1.
W finale „czarny koń” turnieju Fanatycy Śląska Wrocław po zaciętym meczu wygrali zasłużenie 3-1 z ekipą Młodzi Nowy Dwór.
Po zakończonych rozgrywkach sportowych Pierwszego Turnieju Pamięci puchary i dyplomy wszystkim drużynom wręczała osobiście Bożena Zielińska, żona ś.p. Romana Zielińskiego. Najlepszym zawodnikiem turnieju został uznany „Koniu” z drużyny Łaziory ’99, a najwięcej bramek strzelił Krzysiu L. z zespołu Fanatycy Śląska Wrocław. Na zakończenie oficjalnej części odpalono tradycyjne kibicowskie świeczki. Następnie gospodarze zaprosili wszystkich na pieczonego prosiaka i przy ognisku rozpoczęła się impreza integracyjna.
Podział na grupy w kolejności zajętych miejsc:
Grupa A
1. Łaziory ’99
2. Młodzi Nowy Dwór
3. Start Namysłów
4. Lechia Gdańsk
5. Stara Wiara 1988 Miedzi Legnica
Grupa B
1. Nabojka
2. Fanatycy Śląska Wrocław
3. Stara Gwardia Nowy Dwór
4. SFC Opava
5. RKS Motor Sekcja Lubartów 07
Półfinały:
Łaziory 99 – Fanatycy ŚW 0:1 (po dogrywce)
Nabojka – Młodzi ND 0:1 (po dogrywce)
Mecz o III miejsce:
Łaziory ’99 – Nabojka 5:1
Mecz finałowy turnieju:
Fanatycy Śląska Wrocław – Młodzi Nowy Dwór 3:1″

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. SKLEP-WPRAWO.PL
  2. Misiek13 mówi

    Super,pamiec o mni mosi byc

  3. Piotrek mówi

    Gdzie jest wideo z turnieju? Nie widać filmu, a jedynie że jest wideo, którego nie ma

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.