Rekordowa inflacja! Lepiej zabezpiecz swoje pieniądze. Podajemy 3 sprawdzone metody

9

Aż o 4,4 proc. wzrosły ceny w styczniu 2020 roku w porównaniu z tym samym miesiącem rok temu. To najszybszy wzrost od ponad 8 lat  – dowiadujemy się z danych opblikowanych przez Główny Urząd Statystyczny. Dla porównaniu ostatni tak potężny skok notowaliśmy w 2011 roku. Wtedy inflacja wyniosła 4,6 procenta.

Informację o inflacji w styczniu na podstawie wstępnych danych podał Główny Urząd Statystyczny. W porównaniu z pierwszym miesiącem ubiegłego roku, w tym ceny wzrosły o 4,4 proc. To również wzrost o 0,9 proc. względem grudnia 2019 roku.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Oznacza to, że cena niemal wszystkich produktów wzrośnie, pracodawcy poniosą większe koszty związane z prowadzeniem firmy, a równocześnie nasze zaskórniaki stracą na wartości. Pamiętajmy, że równolegle z inflacją spada wartość przydzielanego socjalu. Dziś “500+” nie znaczy tylko, co jeszcze w 2016 roku. Jak w takiej sytuacji możemy zareagować?

Co w tej sytuacji możemy zrobić? Podajemy 5 sprawdzonych rozwiązań.

 1. Inwestuj w obligacje, które nie są indeksowane inflacją i mają wysoką rentowność.
 2.  Inwestuj w rynek surowców. Cały czas na topie jest srebro.
 3.  Inwestuj w nieruchomości, ale pamiętaj, że w ostatnim kwartale ceny działek, a zwłaszcza domów i mieszkań potężnie wzrosły. Ten proces nie ustaje.

Póki nie jest za późno warto zabezpieczyć odłożone przez siebie pieniądze. My wskazujemy na trzy naprawdę proste rozwiązania. A może Państwo macie inne sprawdzone metody zamrożenia wartości swoich zaskórniaków? Czekamy na odpowiedzi w komentarzach.

Wybory prezydenckie 2020. Na kogo odda Pan/Pani głos?

View Results

Loading ... Loading ...

Przeczytaj także:

Prezydenci miast chcą bezpośredniego dostępu do funduszy UE. Wystosowali apel do Komisji Europejskiej

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Flex mówi

  Większość społeczeństwa nie ma oszczędności tylko kredyty i pożyczki do spłaty. I tu jest największy problem.Dalszy wzrost inflacji wymusi na RPP podwyżki stóp procentowych. Tak jak w okresie 2004-2008 wciskane “bezdomnym” i chcącym zarabiać na najmie “atrakcyjne” kredyty CHF napompowały bańkę na rynku nieruchomości, teraz pompują ją kredyty PLN. Banki stosują w umowach zmienną stopę WIBOR, co powinno być w wieloletnich kredytach hipotecznych zabronione, a w ogóle przy kredytach ponad 5 lat banki powinny mieć obowiązek oferowania stałej stopy %. To co robią teraz banki jest z ich strony spekulacją i grą na wzrost stóp %. Niedługo naiwni “właściciele” mieszkań na kredyt PLN mogą płakać jak od 2015r. frankowicze. Co z tego wynika dla posiadaczy gotówki? Unikałbym lokowania jej w aktywa trwałe, bo wszystko wskazuje na to, że za kilka lat będą je mogli kupić taniej niż dziś. Gotówkę zamienić na kilka “opokowych” walut (w które przy kryzysach ucieka kapitał) – USD, CHF i GBP i cierpliwie czekać. Ponieważ cross EUR/USD przełamał wsparcie 1,09 wg mnie wskazuje to na dalszą ucieczkę kapitału z Europy za ocean i brak w najbliższym czasie szans na poprawę koniunktury w strefie EURo. Ten parametr jest też b. ważny dla rentowności naszej gospodarki – surowce i cz. zaopatrzenia importujemy za USD, a produkty i usługi eksportujemy za EUR. Przez pierwsze lata rządów PIS szedł do góry i pomagał gospodarce.Od marca 2018 trend się odwrócił i choć statystyki tego w pełni nie oddają, to czuć to w nastrojach firm, konsumentów i wyborców.Gdy wzrosną stopy, spadnie popyt na hipoteki i mieszkania stanieją. Przy dalszym osłabieniu koniunktury część gastarbeiterów (gł. Ukraińcy) może z Polski wyjechać i kupione za jredyty pod ich noclegi mieszkania trafią do sprzedaży … . Dla wszystkich jedna rada. Myślcie! Przyczynowo-skutkowo, nigdy życzeniowo. Trzymajcie się z dala od owczego pędu stad baranów pędzących za reklamowymi omamami i kopiująjących od siebie zachowania i decyzje. Bądźcie “czarnymi owcami” mającymi obrany realny cel i konsekwentnie doń zdążającymi. I to tyle. No i jak najdalej od GPW. Tą Warszawską szulernią kręcą w spółkach z WIG20 i ustawiają bimi poziom indeksu morgany0, pod manipulacje kontraktami futures (FW20,,,) Jeśli chodzi o małe i średnie spółki, część zarządów i właścicieli traktuje inwestorów jako frajerów do “wydojenia”. A generalnie to przy obecnej sytuacji demograficznej najlepsza lokata kapitału to rodzina! Przede wszystkim dzieci, dobrze wychowane, nauczone pracyi wykształcone – ale konkretną praktyczną wiedzą i poszukiwanymi kwalifikacjami, a nie dyplomami filii humanistycznych uczelni w Koziej Wólce! Za ćwierć wieku będą poszukiwanym i rozchwytywanym “towarem” 🙂 . Używajcie mózgów, nie smarkfonów!

  1. Hanys mówi

   Amen.

  2. Uhir mówi

   Dokladnie!!!

 2. marju73 mówi

  Nie da się zabezpieczyć swojego majątku w żaden sposób jeśli sługi Lichwy sprawują władzę nad Narodem. Każdy możliwy dobytek który posiada Naród są w stanie uchwalonym prawem Narodowi odebrać.Pokazuje to historia. Konfiskata złota w USA.Nacjonalizacja ziemi, fabryk w cudnym raju. Eksploatowanie dóbr naturalnych w eksploatowanych koloniach.Podatki od wszystkiego i za wszystko.Wszystko to ma tylko jeden cel.Przeniesienie własności z całej ludzkości na garstkę macherów zarządzających Lichwą dla łatwiejszego zarządzania strzyżonymi owcami.

  1. Uhir mówi

   A jedynym rozwiazaniem jest niestety tylko ich fizyczna eksterminacja. Tak jak z komorkami rakowymi…

 3. Felek mówi

  Inwestuj, inwestuj??
  Gdześ cztałem,zanim gruby schudnie,chudy zdechnie (chodzi o inwestycje).
  Chcesz spokojnie spać w nocy.
  Spłać pożyczkę na dom.
  Koniecznie karty kredytowe.
  Pożyczkę na samochód.
  Odłóż gotówkę (w razie jak stracisz pracę 6 miesięcy).
  Niepopularna propozycja w USA .
  Tylko 3% obywateli ma spłacone domy, karty kredytowe.
  Majøc duże spłaty personalne,zaczniesz słuchac “expertòw finansowych” przy ich poradach możesz stracic wszystko.

  1. Felek mówi

   Ps:
   Nigdy nie pożyczaj pieniędzy szczególnie bliskiej rodzinie (wyjøtek na chleb).
   Uważaj pożyczkę za straconø, oraz zostaniesz wrogiem jak się upomniesz o zwrót.

  2. Flex mówi

   🙂 Chyba Woody Allen stwierdził że: “doradca finansowy to taki gość, który zajmie się twoimi pieniędzmi póki ci się nie skończą!” (A że sam z wiadomej nacji, to chyba wie najlepiej co mówi!)

  3. Felek mówi

   Ludzka słabość .
   Nasza Katolicka Szlachta poprzez swojø pychę wybudowała Szwajcarię.
   Niedowartośćiowanie,pycha “ czy Waćpan wie kto ja jestem “. Chłopcy z tytułami szlacheckimi przegrywali majøtki w kasynach.
   W dzisiejszych czasach przeciętny człowiek żyje ponad swój stan możliwośći spłat.
   2 lata temu mødry Żyd Bernaki na pytanie co będzie z stock market za 1 rok.
   Odpowiedz:
   Nikt nie wie cenę giełdy za 1/2 roku.
   Jeżeli będzie gwarantował zwyżkę giełdy to jest zwykłym kłamcø.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.