Realizacja roszczeń ceną za Fort Trump? Żydzi naciskają na prezydenta USA

Mike Pompeo i Jacek Czaputowicz/ fot. screen
8

W związku z polsko-amerykańskimi negocjacjami dotyczącymi utworzenia stałych baz amerykańskich w Polsce, grupa kongresmenów rozważa podjęcie inicjatyw, które zmusiłyby administrację Trumpa do zażądania od Polski realizacji roszczeń żydowskich jako warunku powstania Fort Trump – informuje amerykański dziennik „The Washington Free Beacon”.

Według kongresemenów i przedstawicieli społeczności żydowskiej, z którymi rozmawiali dziennikarze, Kongres może zdecydować o  wstrzymaniu finansowania Fortu Trump, dopóki kwestia roszczeń nie zostanie rozwiązana. „Zasadniczo nie ma możliwości, aby Polacy mogli skorzystać z Fortu bez rozwiązania tego problemu” – mówi jeden z kongresmenów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„The Washington Free Beacon” dotarł do projektu listu Kongresu wzywającego prezydenta Trumpa i sekretarza Pompeo do zwiększenia nacisków na stronę polską. „Nadszedł czas, gdy ostatni ocaleni z Holokaustu wciąż żyją, aby wesprzeć nasze słowa znaczącym działaniem. (…) Zachęcamy do podejmowania śmiałych inicjatyw, które pomogą Polsce rozwiązać ten problem tak szybko, jak to możliwe. (…) Siedemdziesiąt cztery lata po zakończeniu drugiej wojny światowej pozostali ocaleni z Holokaustu starzeją się i nie mogą dłużej czekać na sprawiedliwość. Dlatego 59 senatorów USA napisało do premiera Polski w marcu 2018 r., wzywając do uchwalenia ustawodawstwa, które spełniałoby standardy Deklaracji Terezińskiej” – czytamy w liście. Władze polskie pozostawiły list senatorów bez odpowiedzi.

W rozmowie z „The Washington Free Beacon” urzędnik Departamentu Stanu oświadczył, że „departament będzie nadal angażował urzędników w Polsce w celu omówienia restytucji mienia z czasów Holokaustu, odszkodowań, edukacji o Holokauście oraz tego, jak najlepiej chronić ważne miejsca żydowskiego dziedzictwa”.

Źródło informacji i cytatów:  freebeacon.com

Przeczytaj też:

Pismo z Departamentu Stanu USA: Polska ma zrealizować bezprawne roszczenia żydowskie!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert mówi

  A przed czym ten Fort ma chronić Polaków,chińskim,rosyjskim,indyjskim 5G,tego się nie da zastrzelić,rozjechać czołgami,wchodzi jak w masło w co chce

 2. Robert B. mówi

  Niech spierdalają z tym Fortem Trump. Za okupację jeszcze zapłacić żydostwu, żeby się spod żydowskiej okupacji już nigdy nie wyzwolić. Niech no tylko zdobędą przewagę, to od razu pokażą, CO to jest żydostwo.

 3. Wojciech mówi

  Podziwiam tych żydów. Poważnie. To są mistrzowie kręcenia lodów z gówna czyli z pomówień, kłamstw, chamstwa, oszustw. Nie ma drugiego tak zakłamanego narodu – o ile oni w ogóle są narodem – na świecie.

  1. Zenek mówi

   Zwielkim szacunkiem stwierdzam ze jesteś idiota, Żydzi to naród inteligentny ,technologia jedna znajleszych na świecie, domagają się tego co im się należy, powiedz szczerze to co mówisz o Nich to z zazdrości, prawda?

 4. Zenek mówi

  Zwielkim szacunkiem stwierdzam ze jesteś idiota, Żydzi to naród inteligentny ,technologia jedna znajleszych na świecie, domagają się tego co im się należy, powiedz szczerze to co mówisz o Nich to z zazdrości, prawda?

  1. Jaca mówi

   Co im się należy?! Zejdz Pan na ziemię i dokształć się Pan !!! Jak świat światem w każdym kraju według prawa, które istnieje już od bardzo dawna, mienie pozostawione bez spadku, bez potomnie, przechodzi na własność państwa. Nie wiem czyje interesy Pan reprezentujesz, bo chyba nie polskie, ale prawo jest prawem a kto je nie respektuje jest złodziejem i bandytom. Niezle ktoś Panu wyprał mózg, może to tvpis bądz inne małowiarygodne stacje głównego scieku. Po drugie my tej wojny nie rozpoczeliśmy, my ich nie pozabijaliśmy i nie poniszczyliśmy. Jako jeden z nielicznych krajów nigdy ich nie wyrzuciliśmy, jak to czyniły na przełomie wieków inne narody, które teraz nagle tak bardzo kochają żydów. Nie bądz Pan obłudny, wstyd takie rzeczy pisać.

 5. Zenek mówi

  Panie Robercie,nie chce Pan Trampa?,a może woli Pan Putina.

  1. Ada mówi

   OJ, chyba nam może być jednak bliżej do Putina, bo to i język do porozumienia dla wszystkich, praktyka nabyta przez lata z czym się je to sąsiedztwo, wyrafinowanie – o ile już – to zupełnie w innej skali, bliskość w razie obrony, gospodarki w pobliżu itd.,itd.
   No i oni jednak z Polski wyszli z wojskiem! A inni stosują odmienną praktykę.
   Jak Polska nie zapłaci, to… hucek będzie to całe międzymorze…i o to chodzi! My nie mamy zamiaru zamawiać co najmniej 30 mln kartonów i statku i pukać, i stukać do wielkich bram zamorskich. I bez wiz mieliśmy tu nieżle, dopóki hieny nas nie napadły.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.