Rasistowska ustawa wywłaszczeniowa w RPA. Biali farmerzy błagają o pomoc USA i UE

fot. pixabay.com
8

We wtorkowym głosowaniu parlament Republiki Południowej Afryki zagłosował za usunięciem białych rolników z ich ziemi bez płacenia im rekompensaty. Departament Współpracy Gospodarczej i Tradycyjnej RPA poinformował na twitterze: „Ziemia jest naszym dziedzictwem, naszą tożsamością i zasadniczo naszą godnością. Jesteśmy winni naszym dzieciom obalenie mitu, że Afrykanie nie są zainteresowani komercyjnym rolnictwem”.

W reakcji na rasistowską ustawę wywłaszczeniową ponad 10 tys. osób podpisało petycję do prezydenta Donalda Trumpa z prośbą o zezwolenie białym mieszkańcom RPA na emigrację do Stanów Zjednoczonych. Petycja wzywa przywódcę USA do „podjęcia kroków niezbędnych do zainicjowania ratunkowego planu migracyjnego umożliwiającego białym przybycie do Stanów Zjednoczonych”. Petycja sugeruje, że Trump powinien przestać przyjmować uchodźców z Somalii i Bliskiego Wschodu, których „nie można właściwie zweryfikować” i zamiast tego zezwolić na przybycie białych mieszkańców RPA.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Twórcy petycji twierdzą, że rosnąca liczba zabójstw wraz z kampanią na rzecz wywłaszczenia białych z ich historii, kultury, gospodarstw, nieruchomości i miejsc pracy, nieuchronnie doprowadzi do kompletnego ludobójstwo białej ludności w RPA, jeśli USA nie zareaguje.

Podobna petycja, wzywająca przewodniczącego Unii Europejskiej Jeana-Claude’a Junckera, niemiecką kanclerz Angelę Merkel i brytyjską premier Theresę May, aby pozwolili białym mieszkańcom Afryki Południowej na migrację do krajów UE, została podpisana przez prawie 17 tys. osób.

Źródło: newsweek.com

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. WieR mówi

  Obywatele europy zgodnie z deklaracją jaką złożył parlament RPA również powinni usunąć wszystkich obcych z swojego terytorium.Było by to po prostu zgodne z polityką wzajemności. Trzeba się bronić przed rasizmem skierowanym przeciw białym obywatelom. W RPA dzięki białym osadnikom doszło do poprawy sytuacji materialnej i podniesienia poziomu bezpieczeństwa ale tam się białych nienawidzi i nie liczmy że gdyby do nas przybyli to się zmienią.

 2. goj mówi

  Ale jak był apartheid, bo pewnie byli szczęśliwi z selekcji rasowej. A może zamiast pchać się do USA i błagać UE, po prostu wróci się do swojej rodzimej Holandii? Czy Holandia już się wypięła na potomków swoich obywateli?

  Z drugiej strony… czarnuchy pewnie rozwalą te gospodarstwa i ich dorobek swoimi lewymi łapami 😀

 3. Tomasz mówi

  USA powinni tam wojska wprowadzić skoro asfalty do nas jadą i się osiedlają albo zwinąć asfaltów i w zamian naszych.

 4. Hammurabi mówi

  Za kilka lat przybędzie czarnych, biednych i głodujących imigrantów z RPA. To tyle.

 5. Pamiętnik mówi

  Stara prawda powiada, że kto choć raz był w Afryce powraca rasistą. Kto tam nigdy nie był, tego nigdy nie zrozumie. Mówienie o rasizmie w kontekście Europy jest po prostu chore. To w krajach afrykańskich murzyni białego traktują jak piniatę wypchaną pieniędzmi. Miałem kilka kontraktów w Kongo i to, czego doświadczyłem to syf, brud, złodziejstwo, lenistwo. Podczas gdy ja pracowałem murzyni wylegiwali się na słońcu i kombinowali z jakimi groźbami przyjść do białych, by ci dali im fajki, alkohol czy pieniądze. Jak to wyglądało? Ano, na przykład przyjeżdżał czarny urzędnik, zabierał białym paszporty i mówił, że jak chcą je dostać z powrotem, to mają zapłacić po $1500 od sztuki. Czemu mnie zatem nie dziwi, że czarni w RPA uchwalili, że nadal nie muszą pracować, ale wytrzepią pieniądze z białego niczym z piniaty zabierając mu dom, farmę, dobytek? Poza tym, chciałem przypomnieć o udziale sowieckich rewolucjonistów, którzy organizowali komunistyczne rewolucje jak np. w Kongo. To tam podstawieni kacykowie nawoływali murzynów do rżnięcia białych i zabierania im dobytków. Uczyli mściwości, nienawiści i sadyzmu, pod groźbą tego, że „jak nie, to wróci tu biały człowiek i się zemści za to, co zrobiliście”. Polecam „Kondotierów” Rafała Gan Ganowicza (lub wywiad cenzurowany przez YT jeśli jest) To zapomniany, Polski Bohater m.in. rewolucji w Kongo.

 6. Robert mówi

  Kurdebele,toż to Pan Jaki i przyjaciele…Z Izraela,goj nie wybiera.Duża ustawa reprywatyzacyjna?Teoria spiskowa,globalizacyjna .?Pan wybrał naród wybrany ,dzięki Bogu jeszcze CHINY mamy,tylko jak ich wszystkich obrzezamy

 7. artB mówi

  Biali farmerzy w RPA od wielu lat są mordowani przez czarnych. Policja Rpa patrzy na to wszystko przez palce. Jeżeli ktoś myśli że to bzdura to proszę wrzucić hasło w Google. W tej chwili parlament RPA uchwalił odebranie ziemi białym bez odszkodowania. Fakt że biali mieszkają tam dłużej od większości czarnych/migracja zarobkowa/ nie ma żadnego znaczenia. Scenariusz z Zimbabwe co wielu wieszczyło zaczyna funkcjonować w RPA. Ta cała szopka z apartheid zaczyna się powtarzać tyle że teraz biali są dyskryminowani. A przecież to my nakładliśmy na RPA embarga. Sądzicie że ktoś kiwnie palcem. A może wszyscy powinniśmy powiedzieć UPSSS po czym należy odwrócić wzrok w drugą stronę. W końcu nic wielkiego się nie stało.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.