Raper przywracający pamięć o Żołnierzach Wyklętych [WIDEO]

Sova - Dominik Gudowski / Fot. Youtube
0

Pomimo zdominowania rynku muzycznego przez twórców tworzących muzykę rozrywkową widocznie coraz bardziej jest zainteresowanie twórcami muzyki patriotycznej.

Jednym z takich twórców jest Dominik Gudowski znany jako Sova. Dominik pochodzi z Jeleniej Góry. Jest młodym (28 lat) ambitnym i pełnym pasji do tego co robi, twórcą wartościowej muzyki. Swoją karierę muzyczną rozpoczął w latach młodości kiedy to wieku 5 lat zaczął grać na pianinie i śpiewać w chórze.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W roku 2016 zdobył wyróżnienie w I Przeglądzie Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej w Orzyszu. Na swojej debiutanckiej płycie „Cmentarz Wyklętych” zamieścił 18 utworów. O wyjątkowości jego utworów może świadczyć fakt, że teksty dopracowane są lirycznie przy czym niejednokrotnie pisane są prozą.

W obecnych czasach, kiedy do młodych ludzi szybciej może trafić utwór muzyczny niż najlepiej nawet napisany tekst naukowy poruszający tematykę historyczną, potrzeba jest aby tacy twórcy jak Sova swoimi utworami trafiali do jak najszerszej publiczności. Ich najmniejszy sukces jest tryumfem w przebijaniu się do świadomości Polaków z trudną historią Polski XX wieku.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.