Rafał Ziemkiewicz zaproszony do udziału w prawyborach prezydenckich w Konfederacji

Rafał Ziemkiewicz/ fot. youtube
8
SKLEP-WPRAWO.PL

Rafał Ziemkiewicz został zaproszony do udziału w prawyborach Konfederacji jako jeden z kandydatów, z których ma być wyłoniony ostateczny kandydat tego ugrupowania w wyborach prezydenckich 2020. Publicysta potwierdził tę informację na Twitterze.

– Tak, potwierdzam że zostałem zaproszony do udziału w prawyborach @KONFEDERACJA_ To miły gest i dziękuję, zwłaszcza że przyszedł po szeregu nieporozumień. Moja Ola na pewno byłaby wspaniałą Pierwszą Damą, ale niestety nie mogę kandydować, chcę pozostać przy pisarstwie politycznym – napisał Ziemkiewicz na Twitterze.

W prawyborach Konfederacji ostatecznie startuje 9 kandydatów: Konrad Berkowicz, Krzysztof Bosak, Grzegorz Braun, Artur Dziambor, Janusz Korwin-Mikke, Paweł Skutecki, Krzysztof Tołwiński, Jacek Wilk, Magdalena Ziętek-Wielomska.

Zapowiada się ciekawa rywalizacja. Partia Korwin wystawiła kilku kandydatów, a więc głosy zwolenników tego ugrupowania zostaną podzielone. Ruch Narodowy postawił na Krzysztofa Bosaka. Grzegorz Braun z pewnością będzie miał wielu zwolenników. Wynik prawyborów poznamy 18 stycznia 2020 roku w Warszawie.

Zobacz też:

Prawybory prezydenckie w Konfederacji. Lista kandydatów i regulamin udziału w głosowaniu

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. jacek mówi

  jakoś nie mogę sobie wyobrazić Korwina jako prezydenta… 🙂

  1. Tomek mówi

   W zasadzie to każdego z tej grupy ciężko sobie jako prezydenta wyobrazić, choć są tam osoby niewątpliwie sensowne, jak Bosak czy Wilk. Ale poza tym? Korwin, wiadomo. Braun żyje w XIX wieku ze swoimi lożami masońskimi. Skutecki, podobnie, ze swoimi bajkami pseudomedycznymi. Berkowicz słynie głównie z pajacowania (jarmułki, fotki z Senyszyn, hajlowanie). Reszta no name.

  2. Tomek mówi

   A innych? Poza panem Bosakiem czy Wilkiem, którzy są sensowni, acz na prezydenturę to chyba nieco za wysoko, mamy pana Brauna żyjącego w XIX wieku ze swoimi lożami, pana Skuteckiego od antyszczepionkowców, czy Berkowicza od pajacowania (a to mycki, a to hajlowanie, a to foteczka z Senyszyn). Plus reszta raczej no name.

 3. marju73 mówi

  Niech się Ziemkiewicz lepiej zajmie tylko komentowaniem polityki choć i tu nie zawsze mu wychodzi.

 4. Flex mówi

  Wśród kandydatów brakuje mi S. Mentzena. W trakcie debat obnażyłby bez problemu PISowski dualizm ekonomiczno-propagandowy. Już wybory pokazały, że ludzie widzą i czują jednak co innego niż trąb Rząd z PMMi i pokazuje Kurski z Karnowskimi oraz Sakiewiczem. Wystarczy silny podmuch zdrowego rozsądku i logiki ekonomicznej zamiast ekonomii politycznej, i ta potiomkinowska, dekoracyjna zasłona medialna upadnie jak „obszar zabudowany” w „Misiu”!

  1. Flex mówi

   Ups! Brakuje Mu troszkę do wieku 35l. Szkoda!

 5. Flex mówi

  Ups! Brakuje Mu troszkę do wieku 35l. Szkoda!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.